Velké derby je tu! Bude třetí venkovní zápas za sebou znamenat pro Piráty první vítězství?

Napsal 31.01.2023 Michal Novotný
Po dvou venkovních porážkách je na programu výjezd do krajského města, kde dojde na další derby. V základní části vždy zvítězil domácí celek. Povede se Chomutovským toto pravidlo zrušit a sáhnout si v Ústí nad Labem na body? Úvodní buly bude vhozeno ve středu 1. února v 18:00 na ústeckém zimním stadionu.

PLACENÝ STREAM ZE ZÁPASU HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM – PIRÁTI CHOMUTOV

O porážce Pirátů v Letňanech rozhodla až třetí třetina

Zápas byl ve znamení zvratů. První branku sice vstřelili domácí, nicméně hokejisté z Podkruškonoří v poslední minutě první třetiny dvěma slepenými brankami skóre otočili ve svůj prospěch. Těsný jednobrankový náskok však uhájili jen do 47. minuty a necelé tři minuty před koncem Letci obrat dokonali a všechny body zůstaly v hlavním městě.

HC LETCI LETŇANY – PIRÁTI CHOMUTOV 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Uhlík (Hozák, Chalupa), 47. Arnošt (Kellerstein, Kastner), 58. Kastner (Uhlík, Kellerstein) - 20. Petrásek (Koblížek, Vostiňák), 20. Mála (Kostourek, Chlouba).
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:32.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, Váchal, Seemann, Němec, Petrásek, M. Žižka, Havel – Chlouba, Mežnar, Kostourek, Lukeš, Vostiňák, Koblížek, Zajíček, Hübl, Mála, Veselý, Príhoda, Chrpa.

Ústečtí jsou zatím v nadstavbě bez porážky, naposledy zdolali Kobru

Poslední porážku připravili lvům na svém ledě právě Piráti, od té doby Ústečtí nepoznali hořkost porážky v deseti po sobě jdoucích zápasech. V pátém nadstavbovém kole doma přehráli pražskou Kobru. V utkání po dvou brankách vsítili Jakub Trefný a Martin Bláha. Nakonec tak domácí Slovan zvítězil 5:3 a pojistil si druhé místo v tabulce.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM – HC KOBRA PRAHA 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Trefný (Kuchynka), 35. Trefný (Kordule, Costa), 40. Bláha (Drtina, Roubík), 49. Roubík, 60. Bláha (Roubík) – 30. Martínek (Zídek, Kolda), 48. Matuška (Jedlička), 56. Jedlička (Matuška, Míšek).
Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0.

Sestava Ústí: Cikánek – Drtina, Vacík, Trefný, Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha, Tůma, Roubík, Kordule, Kuchynka, Costa, Horký, Smola, Berčík, Daniel.
Ústí nad LabemChomutov
2. místo (78 bodů)pozice4. místo (73 bodů)
149:91skóre175:102
24-2-2-7bilance22-2-3-7
Jaroslav Roubík 52  (22+30)nejproduktivnější hráčViktor Hübl 55 (21+34)
Jaroslav Roubík 22 gólůnejlepší střelecJakub Chrpa 28 gólů

V probíhající sezóně zatím ve vzájemných duelech vládnou domácí

První zápas pro sebe v závěru rozhodl domácí Slovan, naproti tomu zápas šestadvacátého kola urvali Piráti, kteří po vyrovnaném průběhu zápasu rozhodli výbornou třetí třetinou, kterou vyhráli v poměru 4:0 a celkově tak stanovili skóre na 6:3.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 8. Mála (Kostourek), 36. Vrhel (Mála, Seemann), 41. Hübl (Lukeš), 43. Lukeš (F. Hynek, Chrpa), 48. Veselý (Vrhel, Vostinák), 60. Chrpa (Matai) – 14. Kordule (Trefný, Costa), 16. Drtina (Tůma, Roubík), 40. Berčík (Kordule, Trefný).
Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 43:26.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, F. Hynek, Seemann, Hocelík, M. Žižka, Němec – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Koblížek, Mála – Veselý, Vrhel, Mežnar – Vostiňák, Ekrt.

Sestava Slovanu: Stahl – Vodička, Vacík, Drtina, Funk, Záruba, Bartoň, Trefný – Kučera, Smola, Bartoš, Tůma, Roubík, Berčík, Daniel, Costa, Kordule, Prošek.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Na čele brankářských statistik v pirátském dresu stále vévodí Adam Horák, který disponuje průměrem inkasovaných branek 2,48 na zápas a procentuální úspěšnost zákroků drží přes 90%. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Jakub Matai s devětadvaceti kanadskými body za jedenáct branek a osmnáct asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka si drží kapitán Viktor Hübl, který doposud nasbíral pětapadesát bodů za jedenadvacet gólů a čtyřiatřicet přesných přihrávek. Druhým nejlepším střelcem celé soutěže je Jakub Chrpa s osmadvaceti zásahy.