V rámci šestého kola se Piráti představí na ledě posledních Lovosic

Napsal 22.10.2021 Michal Novotný
C h o m u t o v - Již v sobotu 23. října zajíždí Piráti k zápasu šestého kola na led Lovosic, které budou mít příležitost odčinit dosud nejvyšší porážku v sezóně, kterou v prvním kole utrpěly v ROCKNET ARÉNĚ právě s Chomutovskými. Utkání začíná ve městě na Labi v 17:00.

Lovosice jsou po pěti kolech stále bez bodu

V dosavadním průběhu Krajské ligy mužů Ústeckého kraje Lovosičtí ještě nedosáhli na vítězství a se šestapadesáti inkasovanými brankami se krčí na posledním místě tabulky.

Nejblíže bodům byli hokejisté z města na levém břehu Labe v obou svých domácích zápasech, kdy hosté převážili skóre na svou stranu vždy až ve třetí třetině. Nicméně jak s Louny, tak s Kadaní nakonec prohráli domácí o tři branky.

I přes nelichotivé výsledky celého týmu mají Lovosice jednoho hráče v TOP 10 kanadského bodování celé soutěže. Je jím s deseti body Radek Pavlata (5+5). Lovosičtí brankáři naopak uzavírají statistiku průměru inkasovaných branek.

brankářobránceútočník
Adam Vitvar

Tomáš Zedek

Radek Pavlata

125 odch. minut, 9,07 G/Z4 (1+3)10 (5+5)

V prvním kole Chomutov slavil nad Lovosicemi drtivé vítězství

Piráti začínali aktuální ligovou soutěž s Lovosicemi na domácím ledě a od prvních minut nebylo pochyb o tom, kdo si připíše do tabulky první tři body. V tomto utkání docílili hattricku Roman Chlouba s Jakubem Chrpou, Petr Freiberg vsítil dokonce branky čtyři.

Chomutov – Lovosice 19:1 (6:0, 7:1, 6:0)
Branky: 1. Kostourek, 6. Josef Rindoš (Chlouba, Freiberg), 6. Kostourek (Mála), 8. Chlouba (Kůs, Josef Rindoš), 8. Chrpa (Kostourek, Mála), 13. Kůs (Kostourek), 22. Kůs (Josef Rindoš, Chlouba), 27. Freiberg (Charousek, Kůs), 28. Kuncl (Kostourek), 29. Řezníček (Novák), 35. Chlouba (Kůs, Josef Rindoš), 39. Žižka (D. Šilar, Jaroš), 40. Chlouba (Kůs), 45. Chrpa (Kostourek), 47. Bártek (Josef Rindoš), 47. Chrpa (Mála, Kuncl), 47. Freiberg (Jaroš, D. Šilar), 50. Freiberg (Žižka, Jaroš), 53. Freiberg (Mála) – 37. Suchánek (Bejček, Popek).
Vyloučení: 4:7. Využití: 4:1. Střely na branku: 71:23

Lovosice
6. místo (0 bodů)pozice1. místo (15 bodů)
21:56skóre69:16
0-0-0-5bilance5-0-0-0

Poslední odehrané zápasy obou soupeřů – Piráti přidali pátou výhru v řadě, Lovosice padly po boji s Kadaní

Chomutov asi po nejslabším výkonu v probíhající sezóně zvítězil v Roudnici 10:5. Domácí podali velmi sympatický výkon, ale ani oni nebyli prvním týmem, který by obral Piráty o ligové body.

Lovosice na domácím ledě hostily Kadaň, se kterou ještě po druhé třetině držely vyrovnaný stav. Nicméně Kadaň dvěma slepenými brankami ve 44. minutě zápas zlomila ve svůj prospěch.

Roudnice nad Labem – Chomutov 5:10 (2:2, 2:4, 1:4)
Branky: 8. Kubica (Tintěra), 12. Kuchař (Tintěra, Kubica), 33. Kubica (Kuchař, Pokorný), 37. Kubica (Štosek, Hlavička), 43. Pokorný (Kolenatý, Kubica) – 1. Chlouba, 11. Řezníček (Chrpa), 22. Huňady (Mála), 31. Chrpa (Kostourek), 35. Chlouba (Žižka, Chrpa), 37. Huňady (Šarlinger), 42. Řezníček (Kostourek, Mála), 49. Chrpa, 53. Kůs (Chlouba), 57. Mála (Huňady).
Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 41:55.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Bártek, Žižka, Novák, Kuncl, Ferbas, Hartman, Klapka – Josef Rindoš, Kůs, Chlouba – D. Šilar, Mála, Huňady – Chrpa, Řezníček, Kostourek – Šarlinger.

Lovosice – Kadaň 6:9 (2:2, 4:4, 0:3)
Branky: 15. Rusý (Pavlata, Zedek), 18. Drábek (Šulc), 32. Šulc (Zedek), 33. Gudera (Cerman), 38. Šulc (Drábek), 39. Suchánek – 13. Holan (Macháček), 16. Toman (Hrdlička), 22. Benda (Stoklásek), 24. Toman (Hrdlička), 36. Macháček (Bartók), 37. Hrdlička (Chotaš, Holan), 44. Bartók (Benda, Psar), 44. Macháček (Bartók), 58. Limberg (Macháček)
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

Piráti jasně vévodí všem statistikám krajské ligy

Svěřenci Petra Martínka mají průměr přes deset vstřelených gólů na zápas, takže není divu, že Chomutovským patří prvních šest míst v pořadí kanadského bodování i střelců. Mezi brankáři, kteří odchytali více než dvě utkání, dominuje statistikám Miroslav Hanuljak.