Ohlasy po utkání

„Tlačil jsem puk do branky, ale nedotlačil jsem ho,“ popisoval obrovskou šanci v prodloužení Jakub Sklenář

Napsal 19.3.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – Za dvouzápasového vedení Chomutova se série přesunula na sever Čech, kde byl k vidění třetí duel čtvrtfinále Generali play-off. Ocelářům se podařilo sérii zdramatizovat, když se radovali po brance v prodloužení. Avšak mohl to být Jakub Sklenář, jenž pár desítek vteřin před rozhodujícím gólem trefil brankovou konstrukci.

Třetí utkání mezi Chomutovem a Třincem po šedesáti minutách vítěze nenašlo, a tak šlo do prodloužení. V něm byli aktivnější Piráti, kteří si vypracovali hned několik velkých příležitostí. Do té největší se po objetí branky dostal Jakub Sklenář, ale jeho pokus orazítkoval brankovou konstrukci. O chvíli později udeřil Třinec, když se k vyraženému puku dostal Daniel Rákos, jenž viděl lépe postaveného Coryho Kanea. Byl to právě americký hokejista, jenž zaznamenal vítěznou trefu. „Co k tomu říct? Je škoda, že to tam nepadlo,“ popisoval zklamaně. „Tlačil jsem puk do branky, ale bohužel jsem ho tam nedotlačil. Je to škoda, protože chvíli na to jsme dostali gól. Mrzí mě to, ale nemáme se za co stydět. Odehráli jsme parádní zápas a ve čtvrtém zápase na to musíme navázat,“ pokračoval v odpovědi rodák ze Znojma.

Chomutovští nabuzení předchozími zápasy nastoupili do prodloužení s obrovským odhodláním. Bohužel vítěznou branku se jim nepodařilo vsítit, i proto, že při pokusu Vladimíra Růžičky zastavil kotouč hranou betonu Peter Hamerlík. „Někdy jste lepší, a pak vám tam padne nějaký blbý gól. Bohužel jsme prohráli a musíme to ze sebe otřepat,“ řekl odhodlaně.

Vraťme se do druhé třetiny, kdy se Třinec po šťastné brance dostal do vedení. Střelu Coryho Kanea tečoval Jan Rutta nešťastně do vlastní branky. Ovšem byli to právě Piráti, které úvodní gól nakopl a ještě ve druhé periodě převrátili misky vah na svou stranu. „Nemáme co měnit. Takhle musíme hrát, předtím jsme takhle dvakrát vyhráli. Jen je škoda, že nám to nevyšlo i doma,“ reagoval na další otázku redaktorů.

Hra Třince se po domácích utkáních změnila. Vždyť Oceláři se tolik nehnali do útoku a bylo vidět, že chtějí vycházet z dobré obrany. Ovšem Severočeši dobře bránili střední pásmo, čímž nutili soupeře k nahozením za branku Jána Laca. „Asi jsme čekali, že budou muset něco změnit. Nemůžou pořád lítat jako v domácím prostředí a bohužel jim to vyšlo,“ hledal změnu ve výkonu soupeře.

Ve třetím období Piráti trochu zalezli, čímž se dostali pod tlak. Dvě gólovky Ocelářů pochytal chomutovský brankář, ale na rychlou střelu Vladimíra Rotha prostě neměl. „Říkali jsme si o tom. Byly tam dvě gólovky, kdy to Jánko parádně pochytal. Pak jsme mu moc nepomohli a je škoda gólu, který jsme inkasovali,“ hodnotil nevydařenou část zápasu Jakub Sklenář.