Sezóna začíná! Chomutov v premiéře přivítá berounské Medvědy

Napsal 01.08.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v – Ti, kteří s netrpělivostí odpočívávali dny scházející do prvního utkání nové sezóny, se konečně dočkali! Po doslova nekonečné letní pauze se totiž znovu otevřou brány ČEZ stadionu a diváci mohou opět shlédnout utkání místního prvoligového celku. V úterý 2. srpna se v rámci přípravného utkání představí na severu Čech pátý celek uplynulé sezony Berounští Medvědi. Trenéři Kýhos s Petrovkou tak budou mít první šanci vyzkoušet nové tváře. Zápas začíná jako vždy v 17:30.

Loňské vzájemné zápasy

V loňské sezóně se hráčům KLH proti Medvědům vůbec nedařilo. Poprvé oba soupeři změřili síly už ve 3. kole na berounském ledě. Chomutov začal velmi dobře, když v 10. minutě vedl po trefách Jíry a Hájka už 2:0. Jenže domácí do konce zápasu výsledek dokonale otočili a vyhráli 4:2. Odveta se konala na konci října před chomutovským publikem. Tentokrát se ujal vedení soupeř. Severočeši se vytouženého vedení dočkali až na začátku třetí části zásluhou Charouska. Z nadšení vyvedl hráče i diváky berounský Novotný, když za další dvě minuty opět strhl vedení na stranu Berouna. Stejný hráč se pak ještě v 60. minutě trefil do prázdné branky a rozhodl o druhém vítězství svého celku. Hned v úvodu třetího vzájemného utkání dal Beroun jasně najevo, že ani tentokrát se bodů vzdát nehodlá. Dvěma brankami během půl minuty srazily naděje chomutovských na bod mrazu. Na konečné porážce 5:2 nic nezměnilo ani 36 střel vyslaných na branku Medvědů. Napočtvrté už hráči Chomutova porážku nechtěli připustit. A také podle toho začali. V 9. minutě otevřel skóre Pražák a za dalších 24 vteřin skóroval Šíp. Ještě do první přestávky stihli hosté snížit, ale po zásahu Charouska v poslední třetině se chomutovští mohli konečně radovat z vítězství.

Změny v berounském kádru

Největší ztrátou pro Středočechy je bezesporu odchod útočníka Ladislava Slížka do Ústí nad Labem. Obranné řady opustil mladý Aleš Černý, jenž zamířil do švédského Asplövenu. Naopak po roční přestávce, během které získal extraligový titul s Pardubicemi, se do Berouna vrací zkušený gólman Jaroslav Kameš. O místo mezi tyčemi bude bojovat především s Romanem Handlem Prosadit se pokusí také nadějný mladík Michal Valent, člen slovenské reprezentace do 20ti let, aktuálně chytající za juniorku pražské Sparty. Jinak kádr Medvědů nedoznal výraznějších změn. Novou posilou je obránce Radek Míka ze Sparty, ze zámoří se vrátil forvard Petr Borovanský. V Berouně už tradičně spoléhají na úzkou spolupráci s Libercem, Spartou a Plzní, odkud očekávají ještě několik hráčů na hostování.

Letní příprava Medvědů

Medvědi začali letní přípravu pod vedením trenérské dvojice Otakar VejvodaLeo Gudas. "Začali jsme koncem dubna. Tři dny jsme vyhradili na všechna možná vyšetření a individuální přípravu, teprve pak jsme se do toho pořádně pustili," popsal úvod přípravy trenér Vejvoda pro klubový web. Hráči využívali zejména kopcovitý terén v okolí města, který často zdolávali na kolech. Mimo to také často hráli fotbal či florbal, jezdili na kolečkových bruslích a samozřejmě se nevyhnuli ani nezbytné posilovně. "Dvakrát týdně chodí hráči do moderního fitness centra Tyran, které máme sto metrů od zimního stadionu, na spinning. Je relativně dost náročný a hlavně je to změna," pochvaloval si kouč. Otakar Vejvoda však v průběhu června z Berouna odešel, neodolal totiž lukrativní nabídce z exotické Jižní Koreje. Na jeho místo nastoupil chomutovským příznivcům dobře známý Zdeněk Vojta, jenž zároveň trénuje i národní mužstvo Chorvatska.

Berounská premiéra na ledě

Berounští už mají první přípravné utkání za sebou. V pátek 29. července si na svůj led pozvali Bílé Tygry z Liberce. Dojem ze zápasu však kazila hustá mlha, která se po celou dobu nesla nad berounským kluzištěm. První branky se tak diváci dočkali až v 19. minutě zásluhou hostující posily Šachla – 0:1. Stejný hráč zvyšoval ve 25. minutě na 0:2. Medvědi odpověděli v polovině utkání brankou Horčičky – 1:2. V poslední třetině ale Plodek přesnou trefou vrátil Liberci dvoubrankové vedení – 1:3. Když už se zdálo, že se tímto výsledkem oba soupeři rozejdou, ujel v poslední minutě Novák a střelou o tyč upravil na konečných 1:4.

Sestava Berouna z utkání s Libercem: Valent - Vaněček, Lukačevič, Kašák, Sláma, Míka, Filip, Link, Lichtenberg - Besser, Šinágl, Tvrzník, Borovanský, Eiselt, Křesťan, Horčička, Hlávka, Novotný, Pajič, Pabiška, Jech