Semifinále startuje pod Krušnými horami: Piráti změří síly s Vyškovem

Napsal 02.04.2024 Michal Novotný
Již tuto ve středu 3. a ve čtvrtek 4. dubna zahájí chomutovští hokejisté letošní semifinálovou sérii, v níž poprvé v aktuálním play-off nastoupí proti celku z Moravy. Dorazte vždy od 17:30 do ROCKNET ARÉNY, kde se proti domácím borcům představí v play-off doposud neporažený Hokej Vyškov.

PŘEDPRODEJ NA PRVNÍ SEMIFINÁLE S VYŠKOVEM

PŘEDPRODEJ NA DRUHÉ SEMIFINÁLE S VYŠKOVEM

Piráti ve čtvrtfinále přešli přes Letce z Letňan

Svěřenci Martina Pešouta přehráli Letňany ve všech třech duelech, nicméně vždy to bylo po vyrovnaném průběhu zápasu. V tom třetím, posledním, dokonce rozhodovalo až prodloužení, ve kterém postup vystřelil domácím František Mála.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC LETCI LETŇANY 4:3p (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Stehlík (T. Svoboda, Eret), 37. Hübl (Kadeřávek), 50. Chrpa, 64. Mála (Chrpa) - 21. Arnošt, 45. Drtina (Sklenář, Korčák), 49. Theimer (Poppel).
Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 36:33.Diváci: 1913.

Sestava Pirátů: Altrichter – Kadeřávek, Váchal, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel – Stehlík, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa.

Vyškovští ve čtvrtfinále třikrát zdolali Havlíčkův Brod

Po dvou vítězstvích měli Hanáci domácí mečbol. Od začátku neponechali nic náhodě a už v první třetině rázně vykročili za postupem, když během čtyř minut nasázeli Havlíčkobrodským tři branky. Do konce zápasu už hokejisty z Vysočiny drželi na distanc a dovedli sérii do konce v nejkratším možném čase.

HOKEJ VYŠKOV – BK HAVLÍČKŮV BROD 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Zavřel (Vašíček, Sebera), 10. M. Janeček (Tomajko, Lekeš), 13. Studený (Komínek, Žižka), 34. Studený (Žižka, Lehečka) – 39. Endál (Ja. Novák).
Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 289.

Sestava Vyškova: Synek – Studený, Hefka, Dluhoš, Mikulík, Zavřel, Hohl, Žižka – Kořenek, Vašíček, M. Janeček – Tomajko, Lekeš, D. Štefka – J. Štefka, Popelka, Lehečka – Krejčiřík, Komínek, Sebera – Čechmánek.

Jediný vzájemný zápas pro sebe urvali Vyškovští v přípravě

V rámci přípravných zápasů na aktuálně probíhající sezónu na sebe oba celky narazily, a to na ledě moravského týmu. Piráti sice do poslední části vstupovali s tříbrankovým vedením, nicméně po senzačním domácím obratu v posledních minutách zplakali nad výdělkem a vítězství zůstalo na Hané. Čtrnáct vteřin před koncem dokonal dílo zkázy Tomáš Komínek, který je aktuálně i nejproduktivnějším hráčem soupeře Pirátů.

HOKEJ VYŠKOV – PIRÁTI CHOMUTOV 7:6 (2:3, 1:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Studený (Žižka, Komínek), 8. Štefka (Vašíček, Sebera), 30. Kořének (Sebera, Hohl), 42. Štefka (Vašíček), 50. Tomajko (Popelka, Studený), 59. Štefka (Hohl, Krejčiřík), 60. Komínek (Žižka, Lehečka) – 2. Kostourek (Eret, Zajíček), 8. Chrpa (Hübl, Kadeřávek), 10. Svoboda (Hübl, Lukeš), 27. Hübl (Svoboda), 34. Lukeš (Kadeřávek, Svoboda), 38. Zajíček (Kostourek, Eret).

Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 38:35. Diváci: 50.

Sestava Vyškova: Šarman – Žižka, Holemý, Hohl, Dluhoš, Mikulík, Studený, Hamrla – Komínek, Lehečka, Krejčiřík – Vašíček, Štefka, Sebera – Kořének, Popelka, Janeček – Tomajko, Ramert, Hefka.

Sestava Chomutova: Horák – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal, F. Hynek, Filip – Lukeš, Hübl, Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Jouza – Remeš, Putz, Chrpa