Rozhodne opět závěrečné dějství zápasu?

Napsal 19.09.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve třetím kole se svěřenci trenéra Kýhose představí podruhé na domácím ledě, soupeřem jim budou Medvědi z Berouna, kteří v předcházejících duelech prokázali, že budou nepříjemným soupeřem. Oba týmy se dobře znají z přípravy, ale mistrovské boje mají úplně jiný náboj a spád. Chomutov i Beroun mají z posledního kola podobné zkušenosti se závěrečným hracím obdobím. Zatímco Severočeši v něm ztratili nadějně rozehraný duel v Hradci Králové, svěřenci trenéra Najmana dokázali v poslední dvacetiminutovce dohnat dvoubrankové manko proti Kometě a připsat si tak první bod v sezóně. To slibuje zajímavou podívanou až do konce, u které by neměl nikdo z fanoušků chybět. Úvodní buly bude na ČEZ stadionu vhozeno ve středu 20.9.2006 tradičně v 17:30 a připraven bude i ONLINE přenos.
Milan Kostourek bojuje o puk, hokejkou by si moc pomáhat neměl.

Změny v medvědím brlohu

Odešli

Nejvíce nových tváří nalezneme v útočné vozbě Středočechů. Ti definitivně ztratili Václava Eiselta, jenž zamířil do Mladé Boleslavi, kam přestoupil také Ladislav Gengel a obránce Bořek Sláma. Druholigové působiště si ve Vrchlabí vybral útočník Petr Horčička a Třebíč posílil brankář Michal Valent. Dalším borcům skončily střídavé starty nebo se vrátili do svých klubů z hostování.

Přišli

Novým trenérem mužstva se stal Karel Najman, jenž má zkušenosti i s mládežnickými reprezentačními celky. Zřejmě nejvýraznější posilou pro kabinu bude příchod zkušeného matadora Josefa Zajíce z Kladna. I další posily se rekrutují z týmy ve Středočeském kraji. O střílení gólů by se měli starat Jan Besser z Kladna, který už za Medvědy v loňské sezóně nastoupil ke čtyřem utkáním, spolu s Davidem Nedorostem z Mladé Boleslavi. Do týmu se dostali také dva mladíci z pražských „S” Michal Pavel ze Slavie a Vladimir Bessonov ze Sparty. V posledním duelu se pak v sestavě objevila další dvě nová jména – útočník Pavel Vostřák a obránce Sparty Tomáš Protivný.

Druhým brankářem za Romanem Handlem by měl být Jan Kraus, který v minulé sezóně oblékal druholigové dresy Slaného a Benátek nad Jizerou. Střídavé starty z Kladna má vyřízeny opět Jakub Lev. Mezi obránci je novicem Vladimír Kameš z Prostějova. Defenziva přivítala také dvě staronové tváře – Petra Jelínka a Martina Čížka. Další posily lze očekávat z extraligového Liberce, s nímž Beroun dlouhodobě spolupracuje.

Příprava Středočechů

Medvědi absolvovali během letních měsíců tvrdou přípravu, v jejímž rámci sehráli jedenáct utkání, v nichž dosáhli poměrně vyrovnané bilance 3 vítězství, 3 remízy a 5 porážek. Více se jim dařilo v úvodu, kdy získali skalp dnes vedoucího týmu první ligy z Hradce Králové. Naopak za rámeček si v Berouně nedají domácí porážku s druholigovým Vrchlabím. „Příprava proběhla podle našich představ a bez větších problémů,” řekl klubovému serveru trenér Karel Najman. Starosti mu působily domácí zápasy. „Na našem stadionu jsme neodehráli ta utkání dobře. Řekl bych, že je to v hlavách hráčů. Nesmíme si myslet, že někoho převálcujeme,” pravil Najman těsně před zahájením mistrovské sezóny.

Celkem během léta Medvědi nastříleli 29 branek, když jich 38 inkasovali. Nejvíce se při zatěžování soupeřových kont činili Petr Šinágl a Josef Toma.

Poslední vzájemné zápasy

V poslední roce se Severočechům v duelech s Medvědy daří. Ze šesti střetnutí prohráli jediné v posledním vzájemném zápase loňské sezóny.

Příprava

Během kolotoče přípravných duelů se oba celky střetly dvakrát. V první střetnutí na ledě ČEZ stadionu se zrodila remíza 3:3, o níž se postaraly dva zásahy Ladislav Bouška a jeden Aleše Havlůje na straně jedné a trefy Jana Bessera, Jiřího Novotného a Petra Braniše na straně druhé.

Druhé utkání v Berouně pro sebe získali Chomutovští, kteří ve svém poslední přípravném duelu zvítězili poměrem 5:2. Do vedení je poslala branka Ondřeje Malinského v 9. minutě, za domácí srovnal ještě v úvodní třetině Ctibor Jech. V polovině bitvy už byli hosté o dvě branky vpředu díky gólům Stanislava Mikšovice a Ladislava Bouška. Za domácí snížil Vladimír Kameš, jehož úspěch byl poslední radostí Středočechů. V závěrečném dějství skórovali již jen svěřenci trenéra Kýhose. Trefili se Zdeněk Tauš a ještě jednou Stanislav Mikšovic.

Sestavy

Beroun: Handl - Braniš, Čížek, Kašák, Kameš, Míka, Jelínek - M. Tvrzník, Novotný, Vlček - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Pavel, Křesťan - Bessonov, Dušek, Jech.

Chomutov: Horčička - Řezníček, Malinský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Havlůj.

I s přísnějším posuzováním zákroků jsou k vidění tvrdé střety u hrazení.

Mistrovský zápas

Jak již bylo zmíněno, v posledním ostrém duelu obou rivalů se radovali Středočeši. Díky brankách Petra Šinágla a Lukáše Pabišky vedli v 18. minutě 2:0, ale ještě do konce první třetiny snížil Jiří Charousek.

Střelecký účet druhé třetiny otevřel Jiří Novotný, který vrátil domácím vrátil dvoubrankové vedení. Další snížení zařídil těsně po polovině utkání Radek Šíp, a tak se do kabin šlo za stavu 3:2 z pohledu domácích.

Závěrečné dějství mělo podobný průběh jako to prostřední. Gól Petra Horčičky přinesl na domácí hokejky více klidu, který však za čtyři minuty sebral Martin Szakal. Jenže hned za dalších šedesát vteřin už Medvědi vedli znovu rozdílem dvou gólu zásluhou druhé trefy Lukáše Pabišky v utkání. Úspěch Milana Kostourka v poslední minutě znamenal jen korekci výsledku.

Vstup Berouna do soutěže

Vzhledem k tomu, že Medvědi okupují s jedním bodem dvanáctou příčku, by se mohlo zdát, že budou snadným soustem. Opak je však pravdou, což dokazuje i průběh obou jejich dosavadních duelů v rozbíhající se sezóně.

Na ledě Prostějova začali Středočeši velmi špatně a již po půlminutě inkasovali z hole Říhy. O tři minuty později však vyrovnal Jan Besser a začínalo se znovu. Do kabin však zásluhou Piechy šli přece jen veseleji Hanáci. Ti si hlídali těsný náskok až do 53. minuty, kdy se trefil David Nedorost. O minutu později získali Jestřábi potřetí vedení díky druhé trefě Říhy a do konce střetnutí jej už nepustili, přestože Medvědi se snažili o vyrovnání.

Ve druhém kole přivítali Středočeši na svém ledě Kometu Brno, která svůj premiérový duel ročníku 2006/2007 nezvládla a na domácím ledě prohrála s Hradcem Králové. Medvědi se ve 3. minutě ujali vedení, když skóroval Josef Toma. Jenže hosté ještě do přestávky otočili vývoj utkání trefami Brančíka a Appela. Prostřední dějství přineslo góly Baruse a Martínka, což pro mnohé znamenalo definitivní pohřeb domácích nadějí. Jenže Berounští se nevzdali a dokázali srovnat krok. Pomohli jim k tomu svými brankami David Nedorost (44. minuta), Jiří Novotný (49.) a Martin Tvrzník (57.). O vítězi nakonec rozhodli až samostatné nájezdy, v nichž si druhý bod připsala Kometa. „Ve třetí třetině jsme utekli hrobníky z lopaty,” věděl po utkání i trenér Karel Najman.

Sestavy obou rivalů ve 2. kole

Chomutov: Horčička - Řezníček, Malínský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Heinisch, Chyba - Geller, Mezera, Havlůj.

Beroun: Lev – Braniš, Čížek, Kameš, Kašák, Míka, Protivný, Rýgl, Vaněček – Besser, Bessonov, Dušek, Jech, Křesťan, D. Nedorost, Novotný, Pavel, Toma, M. Tvrzník, Vostřák, Zajíc.