Aktuální zprávy

První zápas roku skončil smírně, Piráti remizovali s AFK LoKo i v penaltách

Napsal 09.06.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - A-tým Pirátů si přípravu na nadcházející sezónu zpestřil fotbalovým zápasem proti účastníkovi okresního přeboru AFK LoKo Chomutov. Domácí se sice ujali vedení, ovšem družina kouče Martínka, jenž naordinoval hráčům před zápasem ještě výběhy v okolí areálu na Březenecké, otočila. Vedení však neudržela, takže duel skončil 2:2 a v následných penaltách 7:7.

Od začátku zápasu bylo znát, že fotbalisté jsou si s míčem u nohou přece jen jistější, neboť ho měli častěji na kopačkách. Územní převahu přetavil ve vedoucí gól ve 28. minutě Jaroslav Novotný, který i s trochou štěstí propasíroval míč za záda Michala Žižky. „Dostali jsme se k míči maximálně při výkopu,“ glosoval Dominik Ferbas se smíchem soupeřovo vyšší držení míče.

„Ale zase jsme dokázali vykouzlit i nějakou tu šanci, když se zadařilo,“ doplnil už vážněji. Akce se povedla devět minut po otevíracím zásahu a mladý obránce byl důležitou součástí. Právě jeho parádní centr z pravé strany dostal do branky František Mála, který měl rovněž notnou dávku štěstí. „Vzhledem k tomu, že jsem odehrál asi teprve druhý zápas na klasickém hřišti v jedenácti lidech na obou stranách, je to zatím moje nejpovedenější fotbalová akce,“ rozchechtal se Dominik Ferbas znovu.

Piráti měli jednoho hráče na střídání, takže i místní odchovanec strávil část utkání mimo hrací plochu. Vrátil se právě včas, aby přihlížel otočce skóre poté, co Jakub Chrpa vybojoval penaltu, již sám proměnil. „Doufal jsem, že vedení už bychom mohli udržet, ale taky jsem věděl, že mají víc ze hry a bylo by štěstí, kdyby nám druhý gól nedali,“ ohlížel se mladík, který podle vlastních slov naskočil zpět do hry v 52. minutě značně ztuhlý, ale nohy rozběhal.

Fotbalisté opravdu vyrovnali, o což se za čtyři minuty postaral znovu Jaroslav Novotný, jemuž o chvíli později ukradl hattrick ofsajd. V závěru ho střelec AFK LoKo odmítl, když penaltu kopl tak, že ji Michal Žižka zkrátka chytit musel. „Bylo to od něj hezké gesto,“ ocenil Dominik Ferbas. „I když já jsem si dělal legraci, že byl tak nervózní, že ji nedá, že to radši kopl takhle,“ prozradil s nadsázkou.

K pokutovému kopu se postavil i donedávna ještě junior. Po remíze 2:2 totiž kopali penaltu všichni včetně brankářů a i rozstřel skončil nerozhodně, když na každé straně proměnilo sedm exekutorů. „Měl jsem z kopaček tak zničené nohy a navíc sedřená stehna, že se mi na penaltu už moc nechtělo. Chtěl jsem se co nejdřív zout a sednout si. Bohužel jsem míč netrefil, jak jsem chtěl,“ uzavřel Dominik Ferbas.

AFK LoKo Chomutov – Piráti Chomutov 2:2 (1:1)

Branky: 28. a 60. Novotný – 37. Mála, 56. Chrpa z penalty.