První liga pokračuje svým čtrnáctým kolem a Chomutov míří na led Benátek

Napsal 17.10.2011 David Matula
C h o m u t o v - První čtvrtina první hokejové ligy je minulostí a do její druhé části vstoupí Piráti na ledě prozatím největšího překvapení letošního ročníku, a to týmu HC Benátky nad Jizerou. Partnerský tým Bílých Tygrů z Liberce má po třinácti duelech stejně bodů jako Piráti a na čtvrté pozici je jen díky horšímu skóre. Přidají Piráti páté vítězství v řadě a zůstanou v tabulce před svým sokem, nebo Benátští rozšíří svůj bodový zisk a poskočí v tabulce? Vše ukáže duel, který startuje ve středu 19.10. od 17:30.

Překvapení z Benátek

První hokejová liga je ve své čtvrtině a nejpříjemnějším překvapením sezony jsou dozajista výkony hokejistů z Benátek nad Jizerou. Konec konců kolik hokejových příznivců očekávalo, že bude farmářský tým Liberce na špici soutěže. Benátští jsou čtvrtí, ale pouze o skóre jelikož mají stejně bodů jako druzí Piráti a třetí Hanáci z Olomouce.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva Milana Černého je Lukáš Král (4+13), který je současně i nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Spolehnutí je i na Jiřího Stejskala v brance, který s 92,50% je čtvrtým nejlepším brankářem, co se procentuální úspěšnosti zákroků týče.

Na svém ledě již dva zápasy po sobě nedostali Benátští gól, když s nulou odehráli jak duel proti Třebíči (4:0), tak i proti Rebelům z Havlíčkova Brodu (5:0). Navíc v základní hrací době prohráli Středočeši naposledy ve čtvrtém kole. Jinými slovy v posledních devíti duelech bral nadcházející soupeř Pirátů vždy minimálně bod. Celkem jich potom vyválčili ze sedmadvaceti možných jednadvacet.

Z Chomutova s bodem

Hned v úvodním kole se oba týmy mezi sebou popasovaly a ačkoliv Piráti v zápase dvakrát o dvě branky vedli, tak své vítězství museli uhájit až v samostatných nájezdech, které rozhodl Marek Sikora. V minulém ročníku odehráli Chomutovští na ledě Benátek jediné utkání a taktéž rozhodovaly o vítězi samostatné nájezdy. Tentokrát rozhodl velký parťák Sikory, a sice Filip Seman.