Aktuální zprávy

Prázdninový program hokejistů: autogramiáda a přátelák

Napsal 29.12.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v – Hokejisté KLH Chomutov sehráli definitivně poslední utkání v roce 2003. Za účelem přátelského zápasu si na svůj led pozvali nedaleký celek HC Baník Most. Premiérový zápas v chomutovském dresu zažil útočník Tomáš Martenek, jenž přišel na hostování do konce sezony z Hvězdy Brno. Většina domácích hráčů brala zápas jako zpestření vánoční přestávky. Ještě předtím ale někteří z nich na plánované autogramiádě rozdávali fanouškům své autogramy.
V odpoledních hodinách se k zimnímu stadionu začali scházet sběratelé podpisů. Ve sportovním obchodě VILA byla totiž od 15.00 uspořádána autogramiáda, které se zúčastnilo celkem pět chomutovských hokejistů. Jako první přišel Kamil Koláček a za chvíli ho následoval také Michal Jeslínek. S mírným zpožděním dorazila trojice Ladislav Boušek, Stanislav Mikšovic a Petr Jíra. Nejčastější „výzbrojí“ žadatelů byly kartičky. Výjimkou však nebyly ani plakáty, deníčky nebo minidresy. Během necelé půl hodiny byla celá záležitost vyřízena a hráči se odebrali k přípravě na večerní přátelské utkání.

Chomutov si v rámci přípravy pozval druholigový tým Baníku Most. Celé utkání se neslo ve více než kamarádském duchu. Hráči obou soupeřů se téměř neustále usmívali a vzájemně se hecovali. První třetinu měli ve své moci domácí, ale mostecký brankář byl k nepřekonání. V první dvacetiminutovce proto nepříliš mnoho diváků branku nevidělo. Také druhou třetinu začali chomutovští lépe, vedení se však paradoxně ujali hosté. Ve 27. minutě se po Mošnově přihrávce prosadil Petr Jánský - 0:1. V polovině utkání proběhl v chomutovském celku třesk. Fikrta vystřídal v brance Podolka. Do kabin odešli také Nosek, Boušek, Koláček, Šíp a Jíra. Nahradili je Zika, Slavík, Stoklásek a nováček v bílomodrém dresu Tomáš Martenek. Od té doby byla hra poměrně vyrovnaná.

Nejblíže k vyrovnání měl Zika, jeho střelu však zastavila tyč mostecké branky. Zajímavá situace byla k vidění ve 37. minutě. U mantinelu se střetli bratři Plačkové – chomutovský Robert zahákoval mosteckého Ondřeje a k velkému pobavení Pavla Mošny musel usednout na trestnou lavici. Přesilovku ale hosté nevyužili a po dvou třetinách proto vedli 0:1. V poslední části měl mírně navrch Most. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Antonín Šešina - 0:2. Stejně jako v letním střetnutí se z vítězství radovali mostečtí.

KLH Chomutov – SK HC Baník Most 0:2 (0:0 , 0:1 , 0:1)

Branky: 27. Jánský (Mošna), 58. Šešina (Patzenhauer). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0

Chomutov: Fikrt (30. Podolka) – Toms, Nosek, Trefný, Plaček, Liška, Szakal, Révay – Boušek (30. Zika), Šíp (30. Slavík), Gergel, Polodna, Koláček (30. Stoklásek), Jíra (30. Martenek), Šimeček, Mikšovic, Charousek