Posílení Středočeši vyzvou ve středu Chomutov

Napsal 01.02.2005 Libor Kult, Lucka Tenková
C h o m u t o v - Po kanonádě s Pískem zajíždí Chomutov na horkou půdu do Mladé Boleslavi, která v letošní sezoně hraje velmi aktivní hokej. Další výhrou by borci KLH získali větší šanci dostat se na 4. místo, což slibuje zajímavý a atraktivní zápas. Ani případné vítězství nemusí znamenat posun na 4. pozici, neboť před Chomutovem jsou o bod ještě dva týmy - Beroun a Hradec Králové. Na marodce jsou stále Jiří Charousek, Radek Šíp a Jaroslav Veverka. Další otazník však visí i nad účastí Jakuba Trefného, jehož trápí angína. Naopak Chomutovu podruhé pomohou důrazní litvínovští hráči Zbyněk Sklenička a Martin Heinisch, jejichž spolupráce v prvním zápase znamenala osmý gól v síti soupeře. Střetnutí začíná v 17:30 a fanoušci, kteří se nevydají přímo do jeho dějiště, mohou sledovat změny stavu.

Změny ve městě automobilů

Pohyb hráčů v týmu trenérů Petra Kaňkovského a Petra Hakena se těsně před koncem přestupního termínu značně zintenzívnil. Vezměme to popořádku od brankářů. Petru Přikrylovi (26 let) skončilo hostování ze Znojma, Slavia Praha si při zranění své jedničky stáhla zpět Lukáše Musila (20) a Filip Šindelář (25) hostuje v Benátkách nad Jizerou. Vedení zareagovalo pružně a z Karlových Varů získalo na hostování Lukáše Mensatora (20), který před tím chytal v Písku.

Také defenziva přišla o některé hráče. Richardu Jarešovi (23) bylo ukončeno hostování z Liberce a do Písku odešel Petr Mainer (34). Naopak směr Mladá Boleslav nabral Slovák Dušan Brincko (19) ze Žiliny. Poslední přestupový den získala obrana Středočechů ještě jednu posilu v Tomáši Klimešovi (25), jenž přišel na hostování ze Znojma a do hry v 1.lize ještě nezasáhl.

Útočná vozba přišla definitivně o Davida Vrbatu (21), jemuž skončilo hostování ze Sparty. Dále pak odešli Milan Kostourek (22 – hostování v Benátkách nad Jizerou), Milan Hluchý (20 – konec hostování z Kladna) a Petr Jaroš (22 – návrat do Slavie). Z nově příchozích se zatím představili Tomáš Nouza (22 – přestup z Písku), Zdeněk Ondřej (24 – hostování ze Znojma) a Michal Havel (28 – hostování z Kladna). Bývalý reprezentant Vojtěch Kubinčák (25), jehož Středočeši získali na hostování z Litvínova, se v jejich dresu zatím neobjevil.

Bruslaři řečí čísel

V současnosti chytá nejvíce Lukáš Mensator, jemuž patří s úspěšností zákroků 93,22% 4.místo v celé lize. Záda mu kryje velezkušený Jaroslav Kameš (35), který se zotavuje po zranění.

Hodnocení +/- obránců

1. Zdeněk Toužimský (31)   +12
 2. Petr Štrach (21)        +11
....
10. Martin Holý (24)        - 6
Nejvíce bodů v probíhající sezoně si připsal Marian Morava (28), jehož konto čítá 3 gólové trefy a 15 finálních přihrávek.

Následujícím pořadím zamíchal příchod Tomáše Nouzy. Ten drtivou většinu bodů získal ještě v Písku.

Kanadské bodování útočníků

1. Tomáš Hradecký (26)      17+21
2. Tomáš Nouza              20+12
3. Jiří Kadlec (33)         13+19
4. David Nedorost (23)      17+12
Nebezpečným hráčem je také bývalý hráč Kadaně Michal Oliverius (26). Ten zásobuje spoluhráče přihrávkami. Dohromady jich má na kontě 20 a je tak posledním borcem, který dokázal nasbírat více než dvacet bodů.

Třetím nejtrestanějším hráčem ligy (129 trestných minut) je kapitán Středočechů Marian Morava.

Letošní vzájemná bilance

Dosavadní souboje tohoto ročníku vyznívají o něco lépe pro Chomutovské. V 8.kole se na vlastním ledě radovali z výhry 6:1. Odvetu v Boleslavi zvládli také na jedničku a dokonce neinkasovali ani branku (5:0). Teprve v posledním střetnutí na Duhovém stadionu se dočkali bodů i hokejisté BK. Vybojovali 2 body za výhru v prodloužení. Stanislav Mikšovic poslal Severočechy ve 27.minutě do vedení. Za šest minut vyrovnal Pavel Metlička (32) a bod navíc vystřelil kapitán Marian Morava ve 3.minutě nastaveného času.

Sestavy z posledního utkání na Duhovém stadionu

Chomutov: Horčička - Pulpán, Révay, Trefný, Řezníček, Prošek, Szakal - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Mikšovic, Jeslínek - Boušek, Šulc, Buchal - Charousek, Pražák.

Mladá Boleslav: Přikryl - Morava, Kvetan, Derner, Mainer, Jareš, Kivoň, Štrach - Nedorost, Hradecký, Kadlec - Říha, Oliverius, Metlička - M. Krupka, Jaroš, L. Krupka - Kostourek, Drtina, Holý.

Utkání v Kadani

Se soupeřem, který stále myslí na play-off, sehráli Středočeši vyrovnanou partii, v níž dvakrát prohrávali. Nejprve vyrovnal v 6.minutě David Nedorost. Na druhou branku Kadaňských z 10.minuty odpověděl ve 32.minutě Zdeněk Ondřej. Za šest minut strhl vedení na stranu hostů Michal Havel. Domácí však stačili čtyři minuty před koncem vyrovnat. "V úvodní části naše hra postrádala důraz, nasazení i pohyb. Prostě vše to, co nás zdobilo v předchozích duelech. Po první části tak vinou toho bylo na naší straně jednobrankové manko," řekl pro oficiální stránky klubu k úvodu střetnutí trenér BK Petr Haken a ke zbytku zápasu dodal, "Až ve druhém dějství se náš výkon zlepšil. Myslím si, že právě v této části jsme byli jednoznačně lepším celkem. Podařilo se nám také výsledek otočit. Věřil jsem pak, že už ve třetí třetině vedení udržíme. Jenže necelých pět minut před koncem jsme po chybě v obranné činnosti inkasovali. Prodloužení už gól nepřineslo. V nastaveném čase jsme sice měli více ze hry, vypracovali si i šance, jenže v koncovce nám tentokrát chyběl důraz." Již při hodnocení duelu s Kadaní se Haken díval směr k zápasu s dalším severočeským celkem: "Teď se musíme zodpovědně připravit na středeční utkání s Chomutovem. Půjde o hodně a já věřím, že nás opět přijde povzbudit plný stadion."

Sestavy rivalů ze 46.kola

Mladá Boleslav: Mensator - Morava, Kvetan, Toužimský, Drtina, Derner, Kivoň, Brincko, Holý - Kameš, Hradecký, Kadlec – Nouza, Ondřej, Říha - Havel, Oliverius, Metlička – M. Krupka, Nedorost, L. Krupka.

Chomutov: Podolka - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Prošek, Jakub Šulc, Řezníček - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Hahn, Buchal, Jan Šulc - Sklenička, Pražák, Heinisch.