Poradí si Piráti s Draky? Do Chomutova míří Salith Šumperk

Napsal 03.10.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V úvodních kolech první ligy odehráli Piráti své domácí zápasy ve všedních dnech. Nyní se situace obrátí a Chomutovští se představí dvakrát před vlastními fanoušky o víkendu. V sobotu 4. října změří svěřenci Břetislava Kopřivy síly se Šumperkem. Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin 30 minut.

Salith Šumperk

V novém ročníku první hokejové ligy vyhrál Šumperk čtyři utkání, ale na svém kontě má stejný počet porážek a navíc jednu prohru v prodloužení. Draci figurují na deváté příčce tabulky a připsali si třináct bodů.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 8 4 1 1 2 21:15 15
9. Šumperk 9 4 0 1 4 33:32 13

Rebel Havlíčkův Brod - Salith Šumperk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

V posledním kole nestačili Draci na Havlíčkův Brod, který si v utkání připsal první výhru. V deváté minutě vedli domácí hráči už dvoubrankovým rozdílem, když se prosadili Ivo Kotaška a Petr Kuchta. O dvě minuty později se o snížení postaral Martin Novotný. Po trefách Jakuba Babky a Lukáše Endála vedli domácí už 4:1. V devětapadesáté minutě upravil skóre na konečných 4:2 Lukáš Žálčík.

Sestava Šumperka: Koutský – Holík, Drtil, Dietz, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Velecký, Plášek – A. Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Berger, Vávra – Cink, Vachutka, Kužílek

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Piráti Chomutov - Salith Šumperk
Antonín Dušek (2+5)Nejproduktivnější hráč Patrik Moskal (5+12)
Marek Hovorka – 3 góly Nejlepší střelec Lukáš Žálčík - 7 gólů
Antonín Dušek – 5 asistencíNejlepší nahrávač Patrik Moskal - 12 asistencí
Brett Skinner (0+3)Neproduktivnější obránceTomáš Sedlák (3+6)
V. Růžička, Š. Hřebejk, M. Rýgl – 10 trestných minutNejtrestanější hráč Jan Berger – 30 trestných minut

Piráti mají v letošní sezóně třetí nejhorší útok v první lize, když vstřelili pouze jednadvacet branek a mají v průměr 2,63 gólu na zápas. Šumperk je na tom daleko lépe než Chomutovští. Draci vsítili třiatřicet gólů a mají průměr 3,66 vstřelených branek na utkání.

Pokud jde o defenzivy, panuje mezi oběma týmy diametrálně odlišná situace. Piráti zatím inkasovali pouze patnáct gólů, což je nejméně v celé soutěži a činí to průměr 1,88 obdržené branky za zápas. Šumperk je v tomto směru společně s Ústím nad Labem nejhorší v první lize. Oba celky inkasovali dvaatřicetkrát a mají průměr 3,56 obdržené branky na zápas.

O zápase ...

Pirátům se poslední duel v Havířově nepovedl a těsně prohráli. Nyní mají chomutovští hráči šanci porážku odčinit a připsat si další důležité body do tabulky. Šumperk trápí soupeře v horních patrech tabulky a na domácí ztrácí pouze dva body. Kdo v utkání vyhraje? To se začneme pomalu dozvídat v sobotu 4. října od 17 hodin 30 minut. Pokud se nechystáte přímo do chomutovské SD ARÉNY, můžete duel sledovat na www.onlajny.cz, kde se dozvíte vše důležité ze zápasu.