Podaří se Pirátům opět vyhrát? V cestě stojí hradecký Mountfield

Napsal 23.11.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Podařilo se. Trenér Josef Turek přivedl své hráče konečně k vytoužené výhře. K povedené hře přidali i čisté konto. V dalším zápase budou chtít chomutovští hokejisté na tento úspěch navázat. V cestě jim ovšem stojí Mountfield HK. „Nováček“ ligy z Hradce Králové zatím letos předvádí velmi solidní hokej a Piráty tedy nečeká lehký souboj. Utkání začne v neděli od 17:30.

Hradec Králové je sice nováčkem ligy, ale hraje s kádrem, který ještě loni hrál v Českých Budějovicích. Mountfield tak svůj klub z jihu Čech přesunul pouze na východ. Domácí tým okupuje s 44 body druhou příčku. Na první Spartu ztrácejí hokejisté sedm bodů, naopak před třetí Kometou si drží pětibodový náskok.

Hradec měl velmi dobrý vstup do sezóny. V prvním zápase jej o všechny body obrala pražská Sparta, když vyhrála 5:1. Pak ale hradečtí hokejisté bodovali v každém zápase až dokud… dokud je opět ve stejném poměru neporazila Sparta.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Mountfield 23 9 7 3 4 58:48 44
14. Chomutov 23 4 0 6 13 49:84 18

Mountfieldu se daří především na venkovním ledu. Tabulku venkovních zápasů tým z Hradce Králové vede s 25 body. Doma to již taková sláva a právě toho by mohli Piráti využít. Z domácích zápasů si Mountfield připsal bodů 19 a patří mu tak společně s Libercem sedmá příčka.

Mountfield v posledních zápasech

Hradec má je zrovna na dobré vlně. Královehradečtí hokejisté vyhráli šest z posledních sedmi zápasů. Nutno ovšem dodat, že pouze dva z těchto šesti vyhraných zápasů byly výhry po základní hrací době. Jinak má Mountfield ve zvyku rozhodovat utkání v prodloužení nebo v samostatných nájezdech. Poslední porážku, čtvrtou po základní části a sedmou celkově, přichystala pro Hradec brněnská Kometa, když si doma s Hradcem poradila 3:0.

Od porážky s Kometou Mountfield opět dvakrát vyhrál. V obou případech to ovšem opět nebylo po základní hrací době. Po prodloužení si poradil s Vítkovicemi. V samostatných nájezdech si poté poradili i se Zlínem. Nepříliš dobrou vizitkou pro Mountfield pravděpodobně bude, že v obou posledních zápasech dokázali hráči královehradeckého týmu skórovat pouze jedenkrát. Naopak stejně kvalitní je i defenziva, která taktéž propustila pouze jednu branku na utkání.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné střetnutí chomutovského hokeje s tím královehradeckým proběhlo v chomutovské SD ARÉNĚ 10. října. Spokojenější mohli býti fanoušci hostujícího Hradce, jelikož se mu podařilo porazit Piráty 2:3. Jak jinak než po prodloužení.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Ve třinácté minutě se prosadil František Ptáček. Chomutovští pak přežili dvounásobné oslabení a dokonce se jim podařilo vyrovnat, když hradecké obraně ujel Libor Šulák. První třetina tak skončila nerozhodně.

Druhá třetina vyzněla lépe pro Hradec. Padla v ní jediná branka a to už ve dvaadvacáté minutě. Vstřelil ji Vladimír Škoda, když přebral skákavou přihrávku a forhendem i s pomocí tyče překonal brankáře Řehoře. Jedna branka padla i ve třetí třetině. Tentokrát ovšem na pirátské straně. Ve třiačtyřicáté minutě se k odraženému puku dostal Štěpán Hřebejk a protlačil puk za brankře.

Utkání šlo tedy do prodloužení, které ovšem netrvalo moc dlouho. Necelou minutu po začátku nastavovaného času se prosadil Lukáš Květoň. Branka to byla velmi kuriózní a pro chomutovské fanoušky i kontroverzní. Květoň totiž gól vstřelil vlastní nohou, když v pádu tečoval kotouč a dotlačil ho do branky společně i s gólmanem Řehořem.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – Mountfield HK
David Hruška (9+9)Nejproduktivnější hráčJiří Šimánek (9+12)
David Hruška - 9 gólůNejlepší střelecŠimánek, Kudrna – 9 gólů
Tomáš Divíšek – 10 asistencíNejlepší nahrávač Jiří Šimánek – 12 asistencí
Mrázek (2+2), Malec a Pulpán (1+3)Neproduktivnější obránceRené Vydarený (2+8)
Jaroslav Svoboda – 37 trestných minutNejtrestanější hráčČervený, Harant – 26 trestných minut

Chomutovské posily

Vedení Pirátů po sérii neveselých výsledků přistoupilo k impulsu v podobě trojice nových hráčů. Všichni tři se představili již v posledním domácím (a vítězném) zápase proti Liberci. Utkání se jim povedlo a pochvaloval si je i domácí trenér Josef Turek.

„Růžička byl jedním z našich asi pěti vyhlídnutých gólmanů, takže když se uvolnil, šáhli jsme po něm. Doufám, že podpoří tým i v dalších zápasech. Skvěle komunikuje i na tréninku. Je to hodně platný hráč,“ pochvaloval si posilu chomutovský trenér.

Kromě Martina Růžičky si na novou roli zvykají i Josef Straka a Jan Novák. I ti ovšem v zápase s Libercem přesvědčili. „U Honzy byla vidět velmi velká zkušenost v ruce. Je sice trošku starší, ale o to zkušenější. Josef Straka musí ještě trochu potrénovat, měl tam menší výpadek. Je to ovšem šikovný hráč a jistě se projevím,“ hodnotil Turek.

O zápase…

Piráty nečeká lehké utkání. Mountfield HK je kvalitní soupeř, o čemž také svědčí jeho tabulkové umístění. Pokud ale Piráti zabojují, mohou Hradec o body připravit. Duel začíná v neděli 24. listopadu, jako již tradičně v 17:30. Pokud nemáte cestu do Hradce Králové, můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com