Po dvou týdnech znovu do akce! Piráty čeká derby v Kadani

Napsal 03.12.2021 Michal Novotný
C h o m u t o v – Po kompletním odloženém jedenáctém kole krajské ligy zavítají hokejisté Chomutova do sousední Kadaně, která hrála poslední soutěžní zápas téměř před měsícem. Přijeďte podpořit Piráty, kteří odehrají první zápas bez svých největších opor hostujících v druholigovém Děčíně! Zápas začíná v sobotu 4. prosince od 17:00.

Kadaň ve svém posledním zápase porazila Louny po samostatných nájezdech

Kadaňští hokejisté mají za sebou skoro měsíc dlouhou pauzu, způsobenou postupným odložením třech soutěžních zápasů. Jejich poslední soutěžní duel se tedy datuje na 6. listopadu, kdy po vyrovnaném průběhu zápasu zvítězili nad soupeřem z Loun až po samostatných nájezdech 5:4.

Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem SK Kadaň je v dosavadní sezóně Lukáš Hrdlička, který drží bilanci téměř dvou bodů na zápas. Ze čtveřice kadaňských brankářů, kteří do aktuálního ročníku zasáhli, má odchytáno nejvíce Dominik Gerstner.

brankářobránceútočník
Dominik Gerstner

Pavel Holan

Lukáš Hrdlička

185 odch. minut, 4,86 G/Z7 (2+5)15 (9+6)

Piráti si na domácím ledě v rámci sedmého kola s Kadaní poradili v poměru 10:3

Poslední říjnový den Chomutovští přivítali na svém ledě okresního rivala z Kadaně. Oproti prvnímu zápasu hranému na ledě soupeře tentokrát Piráti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je favorit zápasu a od první minuty diktovali tempo hry. Když první třetina skončila poměrem 6:2 pro domácí, bylo již v podstatě rozhodnuto. Tempo hry poté trochu opadlo, ale do třetí třetiny opět domácí vlétli a v zápase stihli i kýženou desítku v síti soupeře.

Chomutov – Kadaň 10:3 (6:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. T. Šilar (Charousek), 4. Mála (Rindoš), 6. D. Šilar (Chlouba), 13. Huňady (D. Šilar, Mála), 15. Kuncl (Kostourek), 19. Chrpa (Rindoš, Chlouba), 31. Chlouba (Rindoš, Charousek), 42. Kuncl (Kostourek), 44. Řezníček (Kostourek, Chrpa), 54. Chlouba – 6. Stoklásek (Mojžíš), 17. Starý (Mojžíš, Spudich), 55. Stoklásek (Benda, Nguyen).
Vyloučení: 7:5. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 62:27.

Kadaň
1. místo (30 bodů)pozice5. místo (9 bodů)
138:32skóre41:53
10-0-0-0bilance2-1-1-4

Poslední odehrané zápasy obou soupeřů – Chomutov doma rozdrtil Roudnici, Kadaň přetlačila Louny

Piráti měli od začátku zápas pod kontrolou a postupně navyšovali skóre až do jeho finální podoby 14:2. Další ze svých hattricků v utkání zaznamenal Roman Chlouba.

Kadaň se na výhru po samostatných nájezdech nadřela o poznání víc. Utkání v základní hrací době vyrovnala proti Lounům až v 59. minutě. V samostatných nájezdech, které následovaly hned po základní hrací době, získala bonusový bod na svou stranu.

Chomutov – Roudnice 14:2 (3:1, 5:0, 6:1)
Branky: 6. Chlouba (Huňady, Žižka), 7. Freiberg (Kostourek, Mála), 10. Chrpa (Kostourek), 32. Chlouba (Kůs, Huňady), 33. Mála (Kostourek, Chrpa), 35. Freiberg (Huňady, Bártek), 36. Chlouba (Kůs, Hartman), 40. Novák (Rindoš, Chlouba), 47. Kůs (Freiberg), 49. Kostourek (Chrpa, Mála), 51. Hartman (Jaroš, Kuncl), 52. Hartman (Kůs), 53. Kuncl (Kostourek, Mála), 53. Freiberg (Jaroš, Žižka) – 11. Horák (Tintěra, Kasal), 54. Pokorný (Mynařík).

Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0 Střely na branku: 43:24.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Ferbas, Charousek, Bártek, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Rindoš, Kůs, Chlouba – Chrpa, Mála, Kostourek – Freiberg, T. Svoboda, Huňady – Jaroš

Kadaň – Louny 5:4sn (1:2, 2:1, 1:1  0:0)

Branky: 8. Macháček (Toman), 39. Toman (Krása, Hrdlička), 40. Macháček (Benda), 59. Hrdlička (Macháček), 60. Hrdlička (rozhodující nájezd) – 5. Salač (Šafařík), 20. Kašpar (Dalecký), 28. Šafařík (Dalecký), 42. Salač (Šafařík)

Vyloučení: 6:8.  Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Chomutovští si stále přisvojují první místa statistik

Střeleckým a bodovým statistikám celé soutěže stále vládnou Roman Chlouba s Milanem Kostourkem. Bude zajímavé sledovat, jestli je někdo při jejich měsíční absenci, kdy hostují ve druhé lize, v klubové produktivitě nahradí.