Aktuální zprávy

Piráti v anketě Nejúspěšnější sportovec Ústeckého kraje 2012 obsadili druhé místo

Napsal 27.03.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – V pondělí večer na slavnostním vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Ústeckého kraje za rok 2012 zaznělo i jméno chomutovských Pirátů. Ti se v této anketě umístili na druhém místě v kategorii dospělých kolektivů.

Nabitou kategorii kolektivů nakonec ovládli basketbalisté Děčína, kteří za sebou mají nejúspěšnější sezónu v klubové historii, když slavili ligový bronz a pohárové stříbro. Na druhém místě se umístili chomutovští Piráti, kteří v loňské sezóně slavili postup do tuzemské elitní soutěže a to po dlouhých 38 letech. Také úspěšně reprezentovali v European Trophy. Extraligu však letos budou muset obhájit ve čtyřčlenné baráži, kterou mají zatím slibně rozjetou. Cenu za druhé místo přebíral obránce Aleš Pavlas a asistent trenéra Zdeněk Skořepa. Třetí příčku obsadili házenkáři HK A. S. A. Lovosice.

Simona Baumrtová v chomutovské aréně

Piráti už na začátku letošního roku získali prvenství v anketě Nejúspěšnější sportovec Chomutovska 2012 v kategorii kolektivů. Na druhém místě mezi dospělými jednotlivci se umístil chomutovský brankář Matúš Kostúr.

Nejúspěšnějším sportovcem, respektive sportovkyní, celého ústeckého kraje se znovu stala chomutovská plavkyně Simona Baumrtová, která v loni prožila rok snů. Právě Baumrtová zvítězila i v anketě Nejúspěšnější sportovec Chomutovska 2012 v kategorii dospělých jednotlivců. „Loňský rok byl nejúspěšnější v mé kariéře,“ přiznala pohledná plavkyně, která z loňského mistrovství Evropy a světa přivezla šest medailí. „O medaili jsem snila, ale vůbec mě nenapadlo, že jich bude tolik,“ prozradila.