Aktuální zprávy

„Náš vstup do utkání byl vlažný, ale srovnali jsme se,“ řekl Štěpán Hřebejk

Napsal 21.01.2012 Jan Hošic
C h o m u t o v - K dalšímu utkání na led Pirátů přijel celek Havlíčkova Brodu. I přes dobrý vstup do utkání hosté odjeli z Chomutova s pětibrankovou nadílkou. Rozhodující branku na 2:1 vstřelil dvaačtyřicet vteřin před koncem první třetiny forvard Štěpán Hřebejk.

Již od úvodní bule jste měli jasný tlak a dominovali jste po celé utkání. Byla chuť do utkání i díky dvěma vyhraným zápasům s čistým kontem za sebou větší?

S tím, že jsme měli jasný tlak od začátku zápasu, bych to neviděl tak jednoznačně. Řekl bych, že do utkání jsme vstoupili vlažně a vyvrcholením byla obdržená branka ve třetí minutě hry. Postupem času jsme se naštěstí srovnali a začali hrát tak, jak jsme potřebovali. Ale ve druhé třetině jsme měli opět slabší chvilky, které soupeř nevyužil. Gól jsme dali my a do třetí třetiny jsme šli s dvoubrankovým náskokem, přidali další dvě branky a máme důležitě tři body, kterých si vážíme.

V utkání jste inkasovali první vy, ovšem bylo velice důležité, že vás to nezaskočilo a po obdržené brance jste se rychle oklepali.

Vždycky je dobré, když se vám podaří rychle vyrovnat a v lepším případě výsledek otočit. Lépe se vám pak dýchá a vycházejí věci, které se vám při nepříznivém stavu nedaří.

Štěpán Hřebejk
Autor rozhodující branky Štěpán Hřebejk.

Vám se podařilo otočit výsledek utkání ještě do konce první třetiny. Branku jste vstřelil právě vy a to 42 vteřin před první sirénou. Mohla být branka do šatny, kterou soupeř obdržel, nejdůležitějším momentem utkání?

Já si myslím, že to na soupeře žádný velký vliv nemělo, i když každá branka před koncem třetiny je nepříjemná. Bylo to přeci jen na 2:1 a soupeř měl před sebou dvě třetiny na srovnání. Ale je pravda, že nám se do druhé třetiny šlo určitě lépe, než kdybychom do ní vstupovali za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině jste tedy přidali třetí branku, ale především jste ubránili velký počet soupeřových přesilovek. Podepsalo se to nějakým způsobem na vaší hře, zvedlo vám to sebevědomí?

Samozřejmě, že ubráněná oslabení vám vždy pomůžou. My jsme se na bránění přesilových her soupeře právě zaměřili během vánoční přestávky, kdy jsme se to snažili celkem dost trénovat. Dostávali jsme v oslabení dost branek, ale v posledních třech utkáních se nám dařilo už více. Především si to musíme přenést do dalších zápasu. Máme jich před sebou ještě jedenáct a chceme je všechny vyhrát, abychom měli nejlepší možnou pozici pro play off.

Sice vysoká výhra 5:1, ale soupeř mohl odjet s daleko větším výpraskem, jelikož jste neproměnili velký počet vyložených šancí. V jiných utkáních by to mohlo mrzet, nemyslíte?

Je lepší když je nevyužijeme za rozhodnutého stavu, jako byl tento, a schováme si je do vyrovnanějších zápasů. Ty těžší zápasy teprve přijdou, potom góly budou cennější a když to nebude padat v nich, tak už bude horší. Teď je nám jedno, jestli jsme vyhráli 5:1, nebo 8:1. Přijdou rozhodující fáze sezony, kdy budeme napřed o jednu branku a šance, které jsme nevyužili dnes, tam spadnou.

Pro hosty bylo toto utkání již třetím venkovním zápasem za sebou. Jaký vliv na tým to může mít?

Domácí prostředí je určitě vždy výhodou, ale my jsme teď hráli také dvě utkání venku za sebou a další dva nás čekají. Myslím si, že vyhrávat se musí venku i doma.

Před utkáním jste ztráceli na vedoucí Ústí jen dva body. Teď po zápase víme, že už je to pouze jeden. Je vidina první příčky v tabulce jedním z faktorů, který vám může pomoci více se motivovat na dobrý výkon?

Jeden z důvodů to určitě je. Nejdůležitější je však herní pohoda, které dosáhneme tím, že půjdeme poctivě zápas od zápasu a nebudeme koukat moc dopředu.