Ohlasy po utkání

„Musíme hrát s pokorou ale zároveň naplno,“ tvrdí Milan Procházka

Napsal 27.09.2009 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Jeho přestup z kádru karlovarského extraligového mistra do chomutovského týmu byl jednou z největších předsezónních událostí. Zkušenosti útočníka Milana Procházky měly být jedním z hlavních pilířů týmu KLH. Nutno podotknout, že očekávání, které měla široká veřejnost, bezezbytku naplnil a naplňuje. Zatím boduje v každém zápase a ve včerejším duelu se stal se třemi body za dvě přesné trefy a jednu asistenci nejproduktivnějším hráčem domácích.

Dnes jste hráli proti Vrchlabí. Z pohledu diváka na tribuně s vámi Vrchlabští dvě třetiny drželi krok. Dokonce jste poprvé v letošní sezoně prohrávali a museli obracet nepříznivý stav. Jak byste dnešní zápas shrnul?

+/-: 5

My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. A o to víc doma – vítězit a potvrzovat body. Dneska jsme začali výborně, ale druhou třetinu jsme trochu polevili – Vrchlabí bylo druhou dvacetiminutovku lepší. Před třetí třetinou jsme si ale řekli, že takhle to nejde a musíme zabrat – to se nám povedlo, dali jsme góly a vyhráli jsme.

Jak už bylo řečeno, poprvé jste letos prohrávali. Znamená to, že jste dnes narazili na zatím nejtěžšího protivníka?

Nemyslím si, že na nejtěžšího. Průběh zápasu byl výsledkem naší hry, kdy jsme v té druhé třetině polevili a našimi chybami tam padly nějaké ty branky. Zatím jsou ty týmy všechny vyrovnané. Myslím, že tam nikdo nevyčnívá.

Máte za sebou prvních pět zápasů v první lize. Zatím bezezbytku platí, že co zápas, to z vaší strany minimálně bod. Vašemu prvnímu útoku se taky vede výborně. Vypadá to, že s adaptací v první lize jste neměl problém.

My si hlavně rozumíme s klukama v pětce – máme šance a vždycky tam něco padne. Úroveň první ligy není špatná, ale my, hráči, kteří jsme přišli z extraligy, bychom měli být vidět.

Zažil jste někdy takhle povedený vstup do sezony?

Určitě. Když jsem hrál ve Znojmě, tak jsem taky ze začátku jedné sezony hodně bodoval.

Už jste v Chomutově poměrně dlouho, jak jste si tady zvykl?

Dala se tu do hromady dobrá parta. Všechno klape, takže pohoda.

Cítíte zvýšenou pozornost od soupeřů? Přeci jen se vašemu prvnímu útoku daří a jste velkou hrozbou pro branku soupeře.

Já si myslím, že máme vyrovnaný tým a každý může dávat góly, takže si pozornost soupeře zaslouží všechny naše pětky. Já sám osobně žádnou zvýšenou pozornost soupeřových obránců o svojí osobu nepozoruju.

A co fanoušci? Dnes byli konečně, na rozdíl od předchozích domácích zápasů, slyšet. Vnímáte je na ledě?

Když budeme vyhrávat a bude se nám dařit, tak budou lidi chodit. Náš hokej je hlavně pro ně a jsme rádi, že dnes přišlo zase víc lidí než na předchozí zápasy.

Ve středu jedete do Berouna. Ten poslední zápas se Znojmem prohrál jednoznačně 0:5 a se třemi body je téměř na chvostu prvoligové tabulky. Nebojíte se, že by mohlo z vaší strany dojít k podcenění takových soupeřů?

Ne. V této lize nemůžeme nikoho podceňovat, musíme hrát s pokorou a zároveň naplno proti každému týmu. Jak říkám, všechny ty týmy jsou vyrovnané a jestli někomu nevyšel začátek a hraje momentálně někde níž, to v naší přípravě nehraje žádnou roli. Musíme hlavně makat a vozit body i z ledu soupeře.