Kromě Boba a Bobka dorazí do SD Arény také hokejisté Českých Budějovic

Napsal 30.01.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - V sobotu 31. ledna čeká na chomutovské Piráty těžký soupeř. Do SD Arény dorazí ČEZ Motor České Budějovice a nebude to jediný návštěvník chomutovského stánku. Během zápasu bude k vidění pohár pro mistry světa a také maskoti blížícího se Mistrovství světa, která se koná letošní rok v Praze a Ostravě. Těmi maskoty jsou pohádkové postavičky Bob a Bobek.

ČEZ Motor České Budějovice

Českobudějovický soubor prožívá o poznání podařenější ligový ročník, než byl ten minulý. V loni hráli svěřenci trenéra Rosola nepopulární play out. Již nyní mají hráči Motoru jistotu, že nastoupí ke čtvrtfinálovým bitvám a navíc sérii začnou na domácím kluzišti v Budvar Aréně.

Jihočeši dlouho pobývali na druhém místě ligové tabulky, za což vděčí především produktivní trojici ve složení Tomáš Nouza, Josef Straka a Martin Heřman. První dva jmenovaní vévodí s náskokem produktivitě první ligy. Ex-boleslavský Nouza posbíral 74 bodů (32+42) a kapitán Motoru a v minulé sezóně hráč Pirátů Josef Straka má na svém kontě 73 bodů za 28 branek a 45 nahrávek. Martin Heřman je na třetím místě klubové produktivity se ziskem 49 bodů. Produktivitu obránců vede s 22 body Roman Vráblík. Nejtrestnějším mužem českobudějovické sestavy je útočník Michal Švihálek, jenž má celkem 77 trestných minut. Do branky v letošním ročníku nastoupila již čtveřice brankářů. Nejvíce toho odchytal Ondřej Bláha. Dále pak byli k vidění Ondřej Gába, Hynek Kůdela a Jan Pechek. Ten ale nastoupil pouze na devět minut.

Poslední vzájemný zápas

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 2:3sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Chomutovští zajížděli ke šlágru 37. kola do Českých Budějovic. V Budvar Aréně se tak utkal první s druhým celkem tabulky. V první třetině dostal kotouč za záda brankáře pouze Štěpán Hřebejk, a tak pirátská družina vedla 1:0. Ve druhé třetině navýšil vedení Chomutova opět Hřebejk, na jehož trefu zareagoval na konci druhého dějství Rob. Motoru se podařilo v poslední minutě, při hře bez brankáře, vyrovnat na 2:2, takže se šlo do prodloužení. To vítěze neurčilo. V následných nájezdech byl úspěšný pouze Marek Hovorka a Piráti, tak získali druhý bod.

ČEZ Motor Č. Budějovice: Kůdela – Vráblík, Škopek, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Matoušek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Bárta, Trummer, Přibyl.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Stehlík, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Vl. Růžička ml., Sinisalo – McGregor, Šťovíček, L. Květoň – Kadlec, Veselý, Chlouba.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 49 31 6 6 6 182:95 111
3. České Budějovice 49 25 7 2 15 179:127 91

Poslední utkání našeho soupeře

ČEZ Motor České Budějovice - AZ Havířov 3:2p (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Poslední zápas našeho soupeře se odehrál v úterý a soupeřem Motoru byl AZ Havířov, který o den dříve prohrál v Chomutově. Po první třetině to byli, trošku překvapivě, hráči AZetu, kteří vedli 1:0. Prosadil se Antonín Pechanec. Ve druhé části srovnal budějovický Ján Mucha, ale ještě do přestávky vrátil hostům vedení Fořt. Ve třetí třetině se trefil Škopek a opět srovnal stav zápasu, jenž muselo rozhodnout prodloužení. V něm vystřelil druhý bod Budějovicím kapitán Josef Straka.

Sestava Českých Budějovic:Bláha - Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Suchánek, Škopek - Nouza, Straka, Švihálek - Kuchejda, Rob, Prokeš - Vaniš, Bárta, Přibyl - Marek, Trummer, Boháč.

Chomutov - České Budějovice
Marek Hovorka (23+27)Nejproduktivnější hráčTomáš Nouza (32+42)
Marek Hovorka – 23 branek Nejlepší střelecTomáš Nouza – 32 branek
Nikola Gajovský – 31 asistencí Nejlepší nahrávačJosef Straka – 45 asistencí
Brett Skinner (4+25)Nejproduktivnější obránceRoman Vráblík (8+14)
Štěpán Hřebejk – 78 TM Nejtrestanější hráčMichal Švihálek – 77 TM

O zápase

Zápas padesátého kola začíná na ledě SD Arény v sobotu 31. ledna v tradičních 17:30 hodin. Chomutovští se budou chtít zůstat na vítězné vlně a potvrdit, že jim právem náleží titul vítěze základní části první ligy. Českobudějovický Motor ale jistě nedaruje Pirátům svou kůži lacino a bude se chtít dostat před Kladno na druhou pozici. Střetnutí začíná v již zmiňovaný čas nebo je připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu a také pohár pro mistry světa s maskoty domácího turnaje, jenž se letos uskuteční v Praze a Ostravě.