Již v pondělí pokračuje extraliga dalším kolem, do SD ARÉNY přijede jedenáctý Zlín

Napsal 27.12.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Česká Tipsport extraligy nepoleví ve svém programu ani o vánočních a novoročních svátcích. Zápasy se během svátků hrají téměř každý druhý den a do hal lákají zástupy příznivců. Ti chomutovští budou mít další šanci vidět své oblíbence již v pondělí 28. Prosince, kdy se v tradičních 17:30 utkají Piráti se Zlínem.

Aktuální zlínská forma

Berani zaznamenali za poslední měsíc výkonnostní progres, který je drží ve hře o desáté místo, jenž zaručuje účast ve vyřazovacích bojích. Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha posbírali z posledních sedmi kol jedenáct bodů, když porazili Plzeň, Kometu Brno, Spartu a naposledy Mladou Boleslav.

Utkání s Bruslaři se hrálo na druhý svátek vánoční. Domácí před šesti tisícovkami diváků třikrát vedli, ale Mladoboleslavští vždy dokázali srovnat. O vítězi musely tedy rozhodnout samostatné nájezdy a v nich vsítil rozhodující branku Petr Holík.

První dva vzájemné zápasy musely rozhodnout nájezdy

Piráti se Zlínem utkají již potřetí v probíhajícím ročníku nejvyšší tuzemské soutěže. První duel se hrál na severu Čech. Na první branku si diváci v SD ARÉNĚ museli počkat do devětadvacáté minuty, kdy se trefil Roman Červenka. Na jeho gól navázali hosté o čtrnáct minut později zásluhou Pavla Kubiše. Další branka již ve zbytku základní hrací doby a v prodloužení nepadla, a tak došlo na nájezdovou loterii. V ní vystřelil druhý bod pro pirátské barvy kapitán Michal Vondrka.

Druhé měření sil na Zimním stadionu Luďka Čajky mělo totožný scénář. Opět se jako první dostali to vedení domácí, tentokrát to byl Zlín, který udeřil z hole Robertse Bukartse. Na jeho trefu odpověděl o devět minut později Roman Červenka. A jelikož třetí třetina ani následné prodloužení nepřineslo rozuzlení, musel rozhodnout v nájezdech Roberts Bukarts, jenž svou druhou trefou vystřelil Beranům druhý bod.

Poslední extraligové kolo

Piráti marně dotahovali ve Vítkovicích a Zlín přetlačil v nájezdech Mladou Boleslav

Během druhého vánočního svátku sehráli Piráti duel na ledě Vítkovic. Po dvou třetinách vedli domácí již 5:1, poté ale Chomutovští zabrali a dokázali zápas zdramatizovat, avšak žádný bod v Ostravě neuloupili a prohráli 4:5. Vítěznou branku zaznamenal bývalý hráč Pirátů Marek Hovorka.

Jak již bylo zmíněno výše, Zlín porazil v sobotním zápase na domácím ledě Mladou Boleslav 4:3sn. Brankově se na tom podíleli Roberts Bukarts a Ondřej Veselý, jenž se prosadil dvakrát. Rozhodující nájezd celého rozstřelu měl na svědomí Petr Holík.