Do Chomutova míří pražská Sparta! Přeruší Piráti šňůru šesti porážek v řadě?

Napsal 25.11.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci šestadvacátého kola Tipsport extraligy přivítají chomutovští Piráti na svém ledě pražskou Spartu. Piráti se budou snažit přerušit sérii šesti porážek v řadě. Hosté budou chtít naopak navázat na páteční výhru na ledě Mladé Boleslavi. Utkání začíná v neděli 26. listopadu v 18:00.

HC Sparta Praha

Pražská Sparta vstoupila do letošní sezóny úspěšně, když v prvních dvou zápasech zvítězila. V prvním utkání sezóny si poradila s pardubickým Dynamem 3:2, poté uspěla také na domácím kluzišti, na kterém porazila Duklu Jihlava taktéž o jednu branku, a to 4:3. Následně ale přišly dvě porážky za sebou. Nejdříve ve Vítkovicích, kterým podlehla vysoko 6:1, a poté tak v Plzni, kde padla 4:3. Následně se jí střídaly dobré výkony s těmi špatnými. Momentálně se nachází v tabulce na sedmé příčce se čtyřiatřiceti body.

Poslední vzájemný zápas zvládla lépe pražská Sparta

Piráti sice v tomto utkání dvakrát vedli díky Michalu Vondrkovi, který se trefil nejdříve už v páté minutě. Domácí ale rychle odpověděli, když se zhruba o půl minuty později trefil Dominik Uher. Piráti ale na začátku druhé třetiny opět utekli soupeři na rozdíl jedné branky a opět díky Michalu Vondrkovi, kterému na druhý gól v utkání přihrál Ivan Huml. Do konce utkání se ale pražská Sparta ještě dvakrát prosadila a nakonec tak zvítězila těsně 3:2.

Branky a nahrávky: 6. Uher (P. Vrána), 32. Reichenberg (Kudrna), 53. Smejkal (P. Vrána, Říčka) – 5. Vondrka (Mrázek), 24. Vondrka (Huml, Tomica)

Sestava Pirátů: Laco – Mrázek, Flemming, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Skokan – Chrpa, Lauko, Koblasa

Sestava Sparty: Honzík – Pavelka, Tomáš Dvořák, Mikuš, Kalina, Piskáček, Zámorský – Saponari, Pech, Smejkal – Klimek, Hlinka, Forman – Říčka, Vrána, Uher – Kumstát, Reichenberg, Kudrna – Rousek

Oba celky v posledním kole

Chomutov v posledním utkání vyzval na svém ledě třinecké Oceláře. Hosté měli úvod utkání ve svých rukou, když po první třetině vedli 3:0! Po druhé třetině to bylo už 1:5 z pohledu domácích. Jedinou branku Pirátů zaznamenal ve třinácté minutě druhé třetiny Ivan Huml. Třetí třetina ale patřila Chomutovským, kteří nakonec díky brankám Juraje Valacha a Michala Vondrky snížili na konečných 3:5.

Branky a nahrávky: 33. Huml (Vondrka, Mrázek), 52. Valach (V. Růžička), 55. Vondrka (Huml, V. Růžička) – 3. Rákos (M. Doudera, Mikulík), 11. Irgl (Adámek), 19. Martin Růžička (Mikulík, M. Doudera), 24. Marcinko (Mikulík, Martin Růžička), 36. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)

Sparta vyjela k zápasu do Mladé Boleslavi, kde hladce zvítězila 4:1. Po první třetině byl stav 1:2 z pohledu domácích, když se za Spartu trefili Andrej Kudrna a Petr Kumstát. Na 1:2 poté korigoval Jakub Orsava. Druhá a třetí třetina patřily opět Pražanům. Nejdříve se ve 38. minutě prosadil opět Andrej Kudrna, poté skóroval ve 49. minutě Richard Jarůšek, nová posila pražské Sparty.

Branky a nahrávky: 5. Orsava (P. Holík) – 2. Kudrna (T. Pavelka, Jarůšek), 4. Kumstát (Kalina, Jarůšek), 38. Kudrna, 49. Jarůšek (Reichenberg, J. Hlinka)

Změna v sestavě pražské Sparty

Pražská Sparta se nedávno zbavila Petra Zámorského, který odešel do Hradce, odkud naopak zamířil do Sparty Richard Jarůšek. „Věříme, že Richard Jarůšek je tou pravou ofenzivní posilou, kterou momentálně potřebujeme," řekl na adresu šestadvacetiletého útočníka na klubovém webu sportovní manažer Michal Broš. Richard Jarůšek se ve Spartě uvedl skvěle, když po čtyřech zápasech má na svém kontě 2 góly a 2 asistence.

Ještě předtím doplnil kádr zkušený obránce Zbyněk Michálek. Čtyřiatřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce má doma stříbro a bronz z mistrovství světa a v NHL odehrál téměř 800 utkání, k nimž přidal další 26 ve Stanleyově poháru. Sparta má také nového trenéra. Chomutovského rodáka Jiřího Kalouse nahradil František Výborný, jenž stál proti Pirátům v jarním předkole na střídačce Mladé Boleslavi.