Piráti v prodloužení přetlačili Letňany a mohou se těšit na semifinálové bitvy s Vyškovem

Napsal 27.03.2024 Michal Dorinský a redakce
Pouze tři čtvrtfinálové boje stačili Pirátům k tomu, aby postoupili ve vyřazovací části druhé ligy do další fáze. Ve třetím utkání s Letci vyhráli svěřenci Martina Pešouta 4:3 po prodloužení. Chomutovští v duelu dvakrát prohrávali, ale trefou při vlastním oslabení poslal souboj do prodloužení Jakub Chrpa. Nastavený čas pak skrytým zakončením rozhodl František Mála, jenž poslal Severočechy do semifinále, kde na ně už čeká Vyškov.
ČF3 st 27.3.2024
4:3p(0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
LET
Altrichter – Kadeřávek, Váchal, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel – Stehlík, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa
HC Letci Letňany
J. Němeček – Chalupa, Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Poppel, Sklenář, Korčák – Mrňa, Arnošt, Turek – Kysela, Pšenička, Theimer – Poul, Vacín, Labuzík – Mácha

27. Stehlík (T. Svoboda, Eret), 37. Hübl (Kadeřávek), 50. Chrpa, 64. Mála (Chrpa)
21. Arnošt, 45. Drtina (Sklenář, Korčák), 49. Theimer (Poppel)

6:4
1:0
1:0
36:33
1913
Hucl, Glanc – Belko, Sýkora

Piráti vykročili do utkání velmmi dobře. Z kraje druhé minuty však Petr Eret pouze vyprášil rukavici Josefu Němečkovi a Lukáš Stehlík o chvilku později po chytré zadovce Viktora Hübla zamířil vedle branky hostí. Tlak domácích narušila až dvojnásobná početní výhoda Letců. V ní se do slibné šance dostal Štěpán Turek, avšak narazil pouze na lapačku připraveného Altrichtera. Do konce třetiny bylo k vidění několik jednorázových šancí domácích, avšak žádná z nich neskončila za zády Němečka.

Slovo si tak na začátku druhé části vzali hosté. V čase 21:00 nezkrotila obrana Pirátů neposedný puk za brankou a příležitosti se tak chopil Dominik Arnošt. Ten na nic nečekal, s kotoučem vybruslil před branku a natřikrát procedil kotouč za bezmocného Altrichtera – 0:1. Piráti se však nechtěli nechat na domácím ledě zahanbit, a tak již v čase 26:17 přišlo vyrovnání. Vybojovaný puk v obranné třetině se od Petra Ereta dostal až k Tadeášovi Svobodovi, který si ladnou stahovačkou poradil s dotírajícím obráncem a předložil kotouč Lukáši Stehlíkovi. Ten se ranou z levé strany do protipohybu Němečka nemýlil a srovnal tak stav utkání na 1:1

Ještě do konce druhé třetiny Piráti překlopili skóre zápasu na svou stranu. V nabídnuté přesilové hře si Viktor Hübl vyměnil puk s Patrikem Kadeřávkem a svižnou ranou pokořil gólmana hostí – 2:1. Domácí však museli podruhé v zapase bránit nálety hokejistů Letňan ve třech mužích, a to dokonce minutu a jednapadesát sekund, jelikož se Radek Havel dopustil faulu vysokou holí s přítomností krve, za což se mu pobyt na trestné lavici dvojnásobně prodloužil. I tyto těžké chvíle však Piráti přečkali, a to i díky skvělému Martinu Altrichterovi, který se obzvláště vyznamenal při přesunu proti střele z první od Štěpána Turka.

Úvod třetí třetiny  přesto patřil Letcům. V čase 44:37 využil Jakub Sklenář chybné rozehrávky Petra Ulrycha, kotouč zpoza brány naservíroval Jiřímu Drtinovi a ten bez váhání vyrovnal. O čtyři minuty později už bylo možné v ROCKNET ARÉNĚ slyšet spadnutí špendlíku. To se totiž Petr Poppel obtočil okolo dotírajícího Martina Tůmy a bekhendem vybídl ke skórování Otu Theimera, který donutil Altrichtera vylovit puk ze sítě potřetí – 2:3

Domácí fanoušci se však z inkasovaného gólu rychle vzpamatovali a hnali Piráty za vyrovnáním. To přišlo po velice kuriózní situaci v čase 49:37. Chomutovští v právě probíhajícím oslabení vyhodili kotouč a nabírali sílu na další vlnu ostřelování ze strany Letců. Výjimkou byl Jakub Chrpa, který vyrazil napadat rozehrávku Josefa Němečka. Ten sice stihl rozehrát, nicméně pouze do jízdy chomutovské čtyřiadevadesátky, na kterou zívala prázdná branka – 3:3

V prodloužení od první minuty dominovali domácí. Postupovou trefu si v čase 63:52 připsal František Mála. Puk, který sám zavezl do pásma, mu na chvilku pohlídal důrazný Tomáš Koblížek. Od toho si jej šťastný střelec opětovně převzal, obkroužil branku a zacloněnou žabkou překonal překvapeného Němečka – 4:3

Piráti zdolali svého soupeře v poměru 3:0 na zápasy a nyní je čeká první měření sil se soupeřem z východu. Tím bude jihomoravský Vyškov, který Chomutovští poprvé vyzvou na domácím ledě 3. dubna.

Petr Martínek (Piráti Chomutov):  „Těžký zápas, těžký. Měli jsme to ještě umocněné tím, že jsme spoustu času strávili ve třech. Nechali jsme se zbytečně vylučovat. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme bránili fantasticky a musím celou obranu pochválit. Ve třetí třetině jsme dostali dva zbytečné góly, ale i přesto jsme věřili, že zápas dotáhneme do vítězného konce a to se nám nakonec i  povedlo.“