Zápas s deseti góly vyzněl pro Vítkovice, kde rozhodly přesilovky a druhá třetina

Napsala 30.01.2018 Kateřina Kundertová
V í t k o v i c e / C h o m u t o v - Piráti se vydali ke 45. kolu Tipsport extraligy do dalekých Vítkovic, které potvrdily roli tabulkového favorita a díky třem využitým přesilovkám dovedly utkání do vítězného konce. Chomutovští s Riderou nezvládli ani čtvrté vzájemné střetnutí a také prodloužili sérii venkovních nezdarů na čtyři zápasy, což jim komplikuje boj o kýženou desítku.
45.kolo út 30.1.2018
VIR
7:3(2:1, 3:0, 2:2)
Vítkovice
Bartošák – Urbanec, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – Szturc, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Kurovský, Jáchym, Stránský – Pytlík
Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Mrázek, Szathmáry – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Lauko, Sklenář, Skokan – Poletín, Huml, Tomeček – Dlouhý, Šťovíček, Havel

Vítkovice
1. Urbanec (Lev, Olesz), 13. Tybor (Baranka), 29. P. Zdráhal (Olesz, Bartošák), 33. Kolouch (Zdráhal), 34. Roman (Baranka), 52. Olesz (Trška, Hrbas), 59. Jáchym (Kurovský)
8. Knot (Dietz), 41. Koblasa (Vondrka, Smejkal), 48. Sklenář (Flemming, Skokan)

Olesz (Vítkovice) 10 minut

Ještě než všichni fanoušci usedli na svá místa, mohli se radovat z úvodního gólu, jelikož po 39 vteřinách rána Patrika Urbance od modré propadla do chomutovské klece – 1:0. Vyrovnat mohl hned za pár momentů Petr Koblasa, jenomže vyražený puk po nahození z rohu za Patrika Bartošáka neprocpal. Od sedmé minuty hráli Chomutovští ve dvojnásobné převaze, z čehož těžil vysoký obránce Pirátů.

Ronald Knot si vyměnil puk s parťákem Stanislavem Dietzem, napřáhl a po 35 vteřinách přesilovky našel z levé strany volný prostor u bližší tyčky – 1:1. Chvíli po polovině třetiny si ve výhodě o jednoho muže Vítkovice vzaly vedení zpátky, jelikož Radoslav Tybor na středu pásma obešel bránící hráče Chomutova a skóroval – 2:1. Do konce dějství i Ridera hrála půl minuty v pěti proti třem, jenomže Štěpána Lukeše už neprostřelila.

Na začátku druhé třetiny se museli svěřenci Vladimíra Růžičky bránit v oslabení, ve kterém mohl špatnou rozehrávku domácích trestat Jakub Lauko, jenomže nevyzrál na vítkovickou jedničku. Za několik minut Rostislav Olesz z vlastního pásma přihrál na útočnou modrou, kde byl zapomenutý Patrik Zdráhal, ten v samostatném úniku uspěl ránou do horní části klece – 3:1.

Po čtyřech minutách už to bylo o tři góly – Petr Kolouch vyhrál vhazování na Patrika Zdráhala a dorazil do odkryté části klece vyraženou ránu spoluhráče – 4:1. Hned poté byl za podražení vyloučen Ivan Huml, který se po 36 vteřinách vrátil do hry, jelikož se Ondřej Roman nezmýlil rychlou ránou zápěstím z pravého kruhu – 5:1. I po pátém inkasovaném gólu usedli Piráti na trestnou lavici, tentokrát Jiří Smejkal odseděl celé dvě minuty.

Severočeši na začátku závěrečné části napodobili svého soka, jelikož po 34 vteřinách Michal Vondrka posunul na Petra Koblasu, jenž prostřelil Patrika Bartošáka na zadní tyčku – 5:2. Do přelomu dějství Piráti přidali další přesný zásah, když ránu Bretta Flemminga tečoval do brány Jakub Sklenář – 5:3.

Když mohli hosté zadělat na drama, přišel dvouminutový trest a šestá branka domácích – Rostislav Olesz projel obranou a bekhendem vrátil klid na hole Ridery – 6:3. Finální podobu skóre dal 72 vteřin před závěrečnou sirénou Tomáš Jáchym, který dotlačil puk za čáru po zmatku v chomutovském brankovišti –7:3.

Topfoto: Petr Kotala (HC Vítkovice).

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Po nevydařeném derby a tripu, ze kterého jsme si jen přivezli bod, jsme věděli, že musíme bodovat. Z pohledu psychiky byl pro nás tento zápas náročnější. Spokojení jsme hlavně s vítězstvím. Střídali jsme lepší okamžiky s horšími. Vždycky, když je náskok výraznější, je důležité vstoupit dobře do třetí třetiny a dostat zápas třeba do roviny, ve které byl ve druhé části, což se nám nepovedlo. Gólem na 6:3 jsme odpor soupeře definitivně zlomili. Pro nás jsou důležité tři body, protože hra nebyla ideální.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, hned v prvním střídání jsme dostali branku. I když jsme v přesilovce pět na tři srovnali, vítkovická hra nám dělala dvě třetiny problém. Objevovaly se v ní věci, které v současném hokeji rozhodují – tlak do brány, úžasné zakončení a hodně stínění před gólmanem. Co nás zdobilo minulé roky, tedy agresivní hokej na hranici faulů, s tím jsme se vůbec nedokázali vypořádat. Až za stavu 5:1 jsme ukázali, že hokej hrát umíme, nadechovali jsme se, ale bylo pozdě. Domácí byli tak rozjetí, že jsme na ně neměli.“