Ml. Dorost - reportáž

Výhru Pirátů řídili proti Třemošné se čtyřmi asistencemi Štefančík a hattrickem Koláček

Napsala 26.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v jedenáctém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu vyzvali na vlastním ledě Třemošnou, s kterou si poradili poměrem 8:3. Chomutovští si v první třetině vypracovali třígólové vedení, které v dalším průběhu ještě navýšili. O čtyři asistence se postaral Marcel Štefančík, hattrick vstřelil Josef Koláček, Michael Prokeš zaznamenal dva góly a Stanislav Vrhel si připsal 2+1.
11.kolo čt 26.10.2017
8:3(3:0, 2:1, 3:2)
TRM
Šatný – Petrásek, Holec, Vaněk, Matějka, Martínek, Klika – Spudich, Príhoda, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel
Třemošná
Dědič – Špaček, Pícl, Poch, Šedivý, Jánský, Pechr, Psota, Štaif, Bulka – Korčák, Kozlík, Altrichter, Antony, Seidler, Holý, Ebensreit, Beránek, Bláha

1. Koláček (Spudich, Petrásek), 10. Spudich (Čech, Príhoda), 17. Vrhel (Štefančík), 26. Vrhel (Štefančík), 26. Koláček (Štefančík, Holka), 44. Prokeš (Svoboda, Vrhel), 52. Koláček (Štefančík, Holka), 54. Prokeš (Príhoda, Čech)
Třemošná
32. Seidler (Korčák, Psota), 55. Ebenstreit (Korčák, Seidler), 60. Martin Pícl (Seidler)

4:5
2:1
0:0
38:17
90
Micka – Svobodová, Frodl

Po vhození úvodního buly se jako první projevili Piráti, když to od modré zkusil Jan Klika a jeho střelu nepříjemně tečoval spoluhráč Josef Koláček. Tato akce se sice s úspěchem nesetkala, avšak o 10 vteřin později stále ještě v první minutě se Josefu Koláčkovi nakonec podařilo z pravého kruhu kluziště otevřít skóre utkání – 1:0. Za Třemošnou se pokusil dohnat ztrátu Sebastian Seidler, který i přes dvojitou snahu Olivera Šatného nepřekonal.

V šesté minutě Marcel Štefančík využil oslabení protihráče a pokusil se zakončit. To mu nevyšlo podle představ a kotouč jen projel kolem pravé tyčky, kde se o něj postarala obranná dvojice. Další zkoušku si pro Radima Dědiče připravil Tadeáš Svoboda, jeho střelu z mezikruží ale třemošenský gólman úspěšně chytil. Desátá minuta přinesla oslavu gólu na 2:0. Jan Spudich dostal přihrávku zadovkou na první tyč a Radim Dědič se už na nic nezmohl.

Ve dvanácté minutě si Martin Pícl vyčkal na modré čáře a střelou nabídl šanci spoluhráčům. Ani jeden z nich si s pukem neporadil a hra se přesunula na druhou stranu v čele s Ondřejem Čechem, o něhož se postarali obránci. Chomutovský útočník tak nezvládl zakončit přesně. Oliver Šatný se zapotil ve třinácté minutě, když Cedrik Antony vyslal přihrávku na Jakuba Altrichtera. Ten ale z první nenaložil s pukem tak, jak by bylo potřeba. I přesto se ale dostali k dorážce jeho kolegové, ale nakonec ani jeden z nich domácího brankáře nepokořil.

O necelé dvě minuty později se do útoku ve vlastním oslabení dostal Stanislav Vrhel, jenž zvládl projet kolem tří bránících hráčů a forhendem vyzkoušel pozornost Radima Dědiče. V šestnácté minutě pro jistotu Ondřej Šatný schoval puk po nahození Davida Špačka, který to zkusil od modré. Uplynula minuta a Piráti se opět mohli radovat. Zasloužil se o to Stanislav Vrhel, jenž pořádnou dělovkou nedal strážci třemošenské svatyně žádnou šanci. Do kabin se tak po první třetině odcházelo za stavu 3:0.

Po gólu zatoužil hned v první minutě Tadeáš Svoboda, jehož střela ale byla sražena na Josefa Koláčka. Ani on se však neprosadil. Na druhé straně se do akce dostal Josef Štaif, ale Ondřej Šatný raději skákavý kotouč včas přikryl. Cedrik Antony si z pravé strany najel na zakončení, které nevyšlo, a tak puk zavezl za klec, odkud vyjel před brankoviště a přikopnutý puk již neprotlačil za záda pirátského gólmana. V jeho snaze ho následoval ještě obránce David Špaček, puk ale vypálil mimo.

Za necelou minutu se do obrovské šance dostal hostující Josef Poch, jehož střela se zastavila o horní tyčku. V šestadvacáté minutě si gól připsal opět Stanislav Vrhel, který převzal puk po vyražené střele Marcela Štefančíka. Chomutov tak vedl zpočátku druhé periody už 4:0. O 13 vteřin později se nechal vyloučit Josef Štaif, což vzápětí málem mohlo přijít Třemošnou draho. Marcel Štefančík ukořistil puk po střele od modré, který mohl uklidit do prázdné, ale Jan Psota předvedl výborný obranný zákrok.

Nakonec bylo vyloučení hostů přeci jen předčasně ukončeno druhým gólem Josefa Koláčka v zápase. Z mezikruží nekompromisně vypálil a nedal soupeřům žádnou šanci s tím něco udělat - 5:0. Piráti tak během jedné minuty vstřelili hned dva góly. V devětadvacáté minutě musel Radim Dědič znovu zasahovat. Vyrážečkou úspěšně zneškodnil pokus Stanislava Vrhela, který sahal po hattricku. Ve dvaatřicáté minutě se podařilo Třemošné snížit stav utkání na 1:5, a to díky Sebastianu Seidlerovi, který zužitkoval nevydařeného bekhendu Matěje Korčáka. Ten vypadl u pravé tyčky a Sebastian Seidler v klidu zakončil za záda Olivera Šatného.

O pár vteřin později se Tobiáš Holka dostal do samostatného úniku na hostujícího brankáře, ten ho ale vychytal. Sedmatřicátá minuta přinesla příležitost Stanislavu Vrhelovi, který na Radima Dědiče vypálil. Tomu však puk vypadl a chomutovský útočník to zkusil podruhé. Ani to ale neznamenalo úspěšnou střelu. Necelou minutu před vypršením času prostřední části byl opět vidět Stanislav Vrhel. Forhendovým blafákem ale nevyzrál nad Radimem Dedičem, který nekompromisně zasáhl betonem.

Hned ve čtvrté minutě po vstupu do posledního dějství si připsal úspěšnou střelu Michael Prokeš, který až napodruhé poslal puk za Radima Dědiče, a navýšil tak náskok Pirátů na 6:1. O minutu později se v těsně blízkosti před hostujícím brankářem objevil Tadeáš Svoboda. Ten však kotouč nedostal za brankovou čáru. V šestačtyřicáté minutě si Sebastian Seidler vybojoval puk na modré čáře a vyrazil proti Oliveru Šatnému. Chomutovský gólman vyrazil před sebe a ke střele se dostal Cedrik Antony. Vzhledem k tomu, že měl za sebou chomutovského obránce, pod tlakem nedokázal přesně zakončit.

V padesáté minutě se Marcel Štefančík se spoluhráči dostal do přečíslení tři na dva, z kterého nakonec ke vstřelení branky nedošlo. Dvaapadesátá minuta přinesla úspěšně proměněnou přesilovou hru a také hattrick Josefa Koláčka, který navýšil skóre na 7:1.

Za necelé dvě minuty se ke střelcům tohoto souboje přidal již podruhé Michael Prokeš, jemuž se naskytla odkrytá klec hostujících a Piráti vedli již 8:1. Ve čtyřiapadesáté minutě mohl Josef Koláček přidat devátou trefu, ale cílem jeho palby se stalo břevno. O několik vteřin nato se za hosty gólově prosadil Alex Ebenstreit. Z blízkosti propálil Olivera Šatného a snížil odskok Pirátů na 2:8. V šestapadesáté minutě to od modré zkusil hned dvakrát Jan Matějka, jehož obě příležitosti byly zblokovány a zároveň jen těsně míjely brankovou konstrukci hostů. Na modré vycítil svou šanci i Tobiáš Holka, ale jeho pokus zneškodnil Radim Dědič betony. Poslední slovo celého klání měla Třemošná, když v poslední minutě třetí třetiny Martin Pícl od modré prostřelil každého, kdo měl něco proti jeho ráně, a uzavřel tak stav souboje Piráti versus Třemošná 8:3.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Jsme rádi, že jsme udělali první krok ze čtyř, které by nás měly přivést do cíle jménem play-off. Soupeř naposledy podlehl Spartě jen 0:1, takže jsme očekávali těžké utkání. Kluci k tomu za začátku přistoupili velmi dobře. Když jsme po první třetině vedli 3:0, zápas už jsme kontrolovali. Kluci sehráli pěkné akce a dali hezké góly, ale objevovaly se nám tam i pravidelné chyby, na jejichž odstranění pracujeme. Závěr duelu už jsme brali jako přípravu na utkání ve Varech, kde půjde o hodně.“

Martin Barčák (HC Meteor Třemošná: „Bereme účast v soutěži hodně pokorně, protože ji hrajeme vůbec poprvé. Jsme rádi, že extraligu hrajeme. Víme, že v Chomutově mají silný a výběrový tým, proto jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek a zanechat co nejlepší dojem. Myslím, že to nebylo špatné. Hrajeme, na co máme. Piráti hráli výborně a jednoznačně nás přehrávali, ale musím poděkovat mým klukům, že nepřestali bojovat ani za nepříznivého stavu.“