Vstup do roku 2019 se povedl! Piráti ovládli střetnutí s Vítkovicemi, rozhodli v přesilových hrách

Napsal 06.01.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - Třiatřicáté kolo Tipsport extraligy zavedlo Piráty poprvé v roce 2019 domů, kde přivítali Vítkovice. Soubor Vladimíra Růžičky zvládl utkání s Riderou, kterou porazil 4:2, přestože se hosté ujali vedení. Závěr úvodní dvacetiminutovky, ale otočili skóre v přesilových hrách Masi Marjamäki a Lukáš Vantuch. Vítěznou branku Pirátů zaznamenal ve 39. minutě Vladimír Růžička a konečnou podobu výsledku dal Juraj Valach.
33.kolo ne 6.1.2019
4:2(2:1, 1:0, 1:1)
VIR
Peters – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Antropov – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Raška, Sklenář, Klhůfek – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Chlouba, Havel.
Vítkovice
Bartošák – Výtisk , Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz, Lev, Dej – Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Toman, Poletín – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal.

17. Marjamäki (T. Svoboda, Růžička), 18. Vantuch (Štich, Duda), 39. Růžička (Duda, Marjamäki), 60. Valach
Vítkovice
6. Roman (Schleiss, Lev), 53. Lev (Olesz)

Jeřábek, Kika – Pešek, Polák

Piráti vstoupili do utkání aktivněji, pak se ale museli bránit ve čtyřminutovém oslabení. O rychlé využití se postaral ránou na bližší tyčku Ondřej Roman, na něhož už nikdo z hráčů Ridery nenavázal – 0:1. Chomutovští se v úvodní početní výhodě trápili, ve stejném duchu pokračovala i druhá. Jenomže šest vteřin před jejím vypršením tečoval ránu Tomáše Svoboda do černého Masi Marjamäki, který vyrovnal – 1:1.

Přibližně za minutu směřoval na trestnou lavici expirát Jaroslav Mrázek, který ani nestihl usednout. Tentokrát tečoval střelu Davida Šticha před brankou Lukáš Vantuch, jenž dokonal obrat – 2:1. Ze závěrečné potyčky vzešla výhoda o jednoho hráče pro Vítkovice.

V přesilovce měl největší šanci Šimon Stránský, který tečoval pouze do tyčky. Větší příležitost nepřišla ani po faulu chomutovského forvarda s dvaašedesátkou na dresu. Krátce po polovině duelu nejprve Lukáš Vantuch z ideální pozice mezi kruhy minul, poté Jakub Sklenář nevyužil únik ve vlastním oslabení. V závěru Piráti dostali minutu a 44 vteřin v pěti proti třem, čehož využil dobře umístěnou ránou Vladimír Růžička – 3:1.

V úvodu závěrečného dějství mohl uklidnit Piráty Tomáš Svoboda, jenž v úniku Patrika Bartošáka neprostřelil. Na druhé straně se tlačil do zakončení Radoslav Tybor, jehož vykryl Justin Peters a dál držel naděje svého týmu. Chomutovští na přelomu třetiny nevyužili přesilovku, takže Vítkovice zadělaly na drama.

Z chumlu hráčů na pravém kruhu se kotouč dostal k úplně volnému Jakubu Lvovi, jenž v jasné pozici snížil – 3:2. Přibližně dvě minuty před koncem zkusily Vítkovice power-play, ve které ale hrály v sedmi. Juraj Valach pokračoval ve stejném duchu a zpoza modré přidal i čtvrtou branku v početní výhodě – 4:2.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Připravovali jsme na soupeře, který má za sebou úctyhodnou sérii výher. Věděli jsme, že to nebude vůbec nic jednoduchého. Jak se nám nedařily přesilovky v minulých zápasech, tak se tentokrát povedly a celý zápas rozhodly. Všechny čtyři branky jsme vsítili v početní výhodě a dovolím si tvrdit, že jsme byli lepší mužstvo. Měli jsme výborný pohyb, vytvářeli jsme si spoustu šancí a jsme rádi, že jsme soupeře s výborným brankářem Bartošákem porazili. Jsme spokojeni, že jsme o víkendu zopakovali vítězství a přenesli si dobrou hru ze Sparty. Klukům patří dík.“

Pavel Trnka (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Do zápasu jsme vstoupili solidně, jenomže jsme pak měli spoustu zbytečných vyloučení. Ve druhé třetině jsme si opticky vytvářeli nějaký tlak, ale bez jakéhokoliv nebezpečí pro soupeře. V závěrečném dějství jsme vstřelili branku a dostali jsme se na dosah, abychom mohli se zápasem ještě něco udělat, ale pak jsme opět nebyli nebezpeční.“