Vítězná série je u konce! Piráti vezou z Tábora bod za prohru v prodloužení

Napsal 14.12.2022 Tadeáš Kožený
Piráti v rámci 25. kola druhé ligy zajížděli do Tábora. V přímém souboji o třetí místo byl k vidění vyrovnaný zápas, který dospěl až do prodloužení. To rozhodnul po přečíslení domácích Tomáš Hajič. Chomutovští si tak na sever Čech odvezli zasloužený bod a po Písku prohráli o druhé nastavení na jihu Čech po stejném výsledku 3:4.
25.kolo st 14.12.2022
HTA
4:3p(2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Tábor
Gába - Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž - Seidl, Matušík, Šulek, Severa, Milfait, Endál, Hajič, Vlček, Dančišin, Bárta, Zíb, Zayml, Chocholoušek, Duda
Horák - Matai, Seemann, F. Hynek, Sýkora, Žižka, Němec - Hübl, Lukeš, Kostourek, Mežnar, Vrhel, Koblížek, Zajíček, Veselý, Mála, Chrpa

Tábor
14. Milfait (Severa, Suchánek), 20. Bárta (Vlček), 38. Endál (Milfait, Severa), 63. Hajič (Dančišin, Suchánek)
4. Vrhel (Zajíček, Veselý), 17. Koblížek (Vrhel), 51. Chrpa (Hübl)

3:6
0:0
0:0
27:30
1768
Grygera - Augusta, Kleprlík

Chomutovští vstoupili do utkání velmi aktivně. První ohrožení hostujícího brankáře přišlo hned po dvaceti vteřinách z hole Hynka. Domácí kontrovali šancí Endála, který ale volný puk přes klubko hráčů za Horáka nedostal. Piráti přesto svůj úvodní tlak přetavili ve vedoucí gól. Veselý ve středním pásmu převzal kotouč, efektní zasekávanou se zbavil domácího obránce a přesnou přihrávkou našel najetého Stanislava Vrhela, který střelou z první překonal Gábu – 0:1. Táborští mohli hned odpovědět v nabídnuté přesilové hře, ale ta se jim herně nepovedla a tak stav zůstal nezměněn.

Domácí se vyrovnání dočkali až ve hře čtyř proti čtyřem po vzájemném vyloučení Kříže a Kostourka. Po vyhraném buly v útočné třetině našel Severa úplně volného Jana Milfaita. Ten neměl problém prostřelit Horáka a vyrovnal tak na 1:1. Piráti se radovali podruhé po přihrávce Hynka, který z vlastní třetiny našel rozjetého Tomáše Koblížka. Už to vypadalo, že mu puk ujede, ale nakonec ho dostal lehkým šťouchnutím až za překvapeného Gábu – 1:2. V poslední minutě první třetiny se kolem chomutovských beků proháčkoval Dančišin, kterého vychytal Horák. Do kabin se přesto šlo za nerozhodného stavu. Devět vteřin před koncem třetiny totiž střelu Vlčka od modré čáry tečoval mezi betony hostujícího brankáře Jan Bárta – 2:2.

Druhá třetina nabídla diametrálně odlišnou podívanou. Oba celky se soustředily na obranu a moc šanci k vidění nebylo. Výjimku tvořilo zakončení Suchánka, jehož zakončení zlikvidoval tygřím skokem Horák. Domácí Bárta pak dobrým pohybem donutil hostující obranu k chybě. Přihrávkou z otočky našel Dančišina, který ale puk neumístil přesně mezi beton a tyčku Horáka. Hosté, konkrétně Viktor Hübl se následně dostal do úniku, ale bekhendem Gábu nepřekonal. Další chybu Pirátů ale domácí již využili. Zničehonic se před Horákem objevil zcela volný Lukáš Endál a rychlou střelou nad vyrážku nedal chomutovskému gólmanovi šanci – 3:2

Závěrečné dějství začali lépe domácí. Vlček předvedl pěknou samostatnou akci, po níže se snažil najít lépe postaveného spoluhráče. Puk ale zalehl chomutovský bek Žižka a sudí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Matušík, ale na Horáka si nepřišel. V další akci se předvedl na druhé straně i Gába. Ten do lapačky ukryl tvrdou střelu z hokejky Lukeše. Piráti se vyrovnání dočkali v 51. minutě, když se po vyhraném buly k puku dostal Jakub Chrpa, jenž si potáhl kotouč na osu a přesnou ranou rozvlnil síť domácí branky – 3:3.

Oba týmy se snažily poté strhnou vedení na svoji stranu, ale proti byla buď nepřesná kombinace a nebo bezchybní gólmani. A tak se šlo do prodloužení. V něm se do obrovské šance dostal Severa. Již ležícího Horáka ale nepřekonal. Mála poté nešťastně podklouzl v útočné třetině. Volného puku se ujal Suchánek, našel v přečíslení najetého Dančišina, který celou akci vyšperkoval přihrávkou před branku na Tomáše Hajiče. Ten tak rozhodl, že Piráti si na sever Čech odvezli jeden bod za prohru v prodloužení.

Aleš Krátoška (HC Tábor): „Po vývoji zápasu určitě bereme dva body. Nehráli jsme podle našich představ a jako v posledním zápase s Vrchlabím. Přesto bych chtěl klukům poděkovat. Bodu navíc jsme šli víc naproti. Chomutovští hráči nám svojí velkou kvalitou dělali obrovské problémy a my si z toho musíme vzít ponaučení. “

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Viděli jsme pěkný zápas se šťastnějším koncem pro soupeře. Určitě se máme od čeho odrazit. Až na první třetinu, kdy byl soupeř aktivnější, jsme to odehráli velice dobře. Ve druhé a třetí třetině jsme měli víc šancí my, ale bohužel jsme proměnili jen jednu. Soupeři gratuluji ke dvěma bodům.“