V zápase plném trestů získali junioři tři body proti českobudějovickému Motoru

Napsal 21.11.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Junioři v rámci 22. kola DHL extraligy hostili na domácím ledě České Budějovice. Nad Motorem si nejstarší kategorie pirátské akademie vypracovali dvoubrankový náskok, ale ani to nestačilo na klidný zápas, neboť Motor během zápasu dvakrát dotáhl chomutovský náskok. V zápase bylo k vidění také 32 trestů! Piráti i přesto dokázali jihočeského soka porazit 4:3 a odčinili čtvrteční porážku se Spartou.
22.kolo so 21.11.2015
4:3(1:0, 1:2, 2:1)
CEB
Danylec – T. Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Novák – Wágner, Krivošík, Részegh, P. Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz, Trapl.
Č. Budějovice
Kváča – Svoboda, Farka, Matoušek, Břečka, Žáček, Michal – Doktor, Šuhaj, Sloboda, Marcilis, Točík, Šulek, Guman, Panáček, Bárta, Prokeš.

3. Trapl (Hierman), 27. Krivošík (Hierman, Novák), 43. Tupý, 55. P. Macháček (Wágner, Strunz)
35. Sloboda (Marcilis, Šuhaj), 36. Panáček (Sloboda, Farka), 44. Točík (Šulek, Guman)

13:19
2:2
0:0
120
Lacina - Kokrment, Šmika
Svoboda (České Budějovice) na 10 minut za nesportovní chování

Do utkání vstoupili lépe domácí Piráti, kteří byli za svou aktivitu odměněni již ve třetí minutě. Hostující brankář Kváča rozehrál na hůl Hiermana, jenž rychle našel najíždějícího Martina Trapla, který neměl problém dostat černou gumu do českobudějovické klece.

V úvodním dějství zahrozil i Motor. Dominik Točík předvedl pěknou individuální akci, ale svou střelou trefil pouze brankáře Danylce. Domácí i v dalších minutách pokračovali ve své aktivitě, ale z další branky se do konce periody neradovali, když několikrát nechali vyniknout brankáře Kváču.

Chomutovští začali druhou periodu v oslabení, ale Motor zbytek početní výhody využít nedokázal. Přesilovka přinesla druhý gól v utkání. Daniel Novák přistrčil kotouč na Jakuba Hiermana, jehož střelu tečoval Filip Krivošík a Chomutov vedl 2:0.

V polovině druhé části dostal Motor další z několika přesilovek a po 108 vteřinách tuto výhodu dokázal využít. O kontaktní branku se postaral Marek Sloboda. Za minutu již svítil na světelné kostce stav 2:2, neboť Sloboda ujel podél levého hrazení a přihrávkou do brankoviště našel hůl Petra Panáčka, který lehkou tečí dostal puk za Danylcova záda.

Vstup do třetí části opět vyšel lépe Pirátům, kteří opět udeřili ve třetí minutě hry. Vedoucí branku na 3:2 má na svědomí Jiří Tupý. Domácí se ale z vedení neradovali příliš dlouho. Za minutu a 29 sekundách srovnal střelou z mezikruží Dominik Točík.

Další průběh třetiny byl opět velmi kouskován spoustou vyloučených na obou stranách. Rozhodující moment přišel na počátku 55. minuty, kdy Kváču prostřelil Petr Macháček.

Během závěrečné minuty zkusili Jihočeši hru bez brankáře. Po souboji u brankoviště se strhla menší potyčka, ze které byli z každé strany potrestáni tři hráči. Motoru se navíc se závěrečnou sirénou podařilo překonat Danylce, ale hlavní rozhodčí si byl jistý, že puk přešel čáru po vypršení časového limitu, a tak si domácí připsali vybojovanné tři body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Myslím si, že dneska byli kluci ze čtvrtečního zápasu poučení. Od první minuty jsme do soupeře vletěli a měli jsme moře šancí, ale bohužel se nám nepodařili dát góly, tak abychom odskočili na větší rozdíl. V koncovce se možná trošku podepsal zápas se Spartou. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát trpělivě a zkusíme gól dát, což se nám podařilo. Poté jsme, ale nesmyslnými dvěma chybami pustil soupeře do hry a následně to byla taková přetahovaná. Myslím si, že jsme si vítězství za tři body zasloužili, ale do posledního písknutí to byl vyrovnaný boj.“

Martin Štrba (Motor České Budějovice): „Škoda, že nám utekla první třetina, která asi rozhodla o tom, že jsme tady prohráli. Druhá a třetí už byla z našeho pohledu výborná. Kluci hráli, tak jak jsme si řekli a plnili to, co jsme po nich chtěli. Myslím si, že jsme byli i lepším týmem, bohužel jsme to nedotáhli. Rozhodčího nebudu komentovat, ale takovéto zápasy se prostě občas hrají. Musím pochválit kluky, že bojovali až do poslední vteřiny. Jen mě mrzí, že jsme nezískali žádný bod.“