V úvodním zápase 1.ligy porazil KLH Chomutov Hradec Králové 4:2

Napsal 12.09.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Lépe vstoupili do utkání domácí, které poslal do vedení ve 4. minutě Radek Duda. Za hosty z ojedinělého protiútoku vyrovnal v 11. minutě Lukáš Filip. Ve druhé třetině poslal domácí zaslouženě do vedení v 26. minutě Petr Míka. Hosté nedokázali využít skoro 2. minutovou přesilovku 5 na 3 a za to je potrestali domácí svou třetí brankou. Ve 33. minutě zvýšil skóre Milan Kraft a zajistil domácím dvoubrankové vedení. Hosté ve třetí třetině snížili ve 43. minutě Jaromírem Floriánem. Na konečných 4:2 pro domácí upravil svým dnešním druhým gólem v 58. minutě Radek Duda
1.kolo so 12.9.2009
4:2(1:1, 2:0, 1:1)
HKR
Hanuljak (Kaššák) - Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malínský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Trochta, Fiala - Eiselt, Mikšovic, Jeslínek - Tauš, Domin, Míka
Hr.Králové
Luňák (Jágr)- Táborský, Karlíček, Pánek, Hendrich, Filip, Spudil, Seidl, Pazdera - Fořt, Roubík, Moskal - Hruška, Koudelka, Volráb - Kubišta, Florián, Kadlec - Březina, Šejnoha, Lesák

Do první třetiny vlétli lépe domácí. Důkazem toho byla veliká šance chomutovského obránce Aleše Pavlase, který svojí šanci ještě nevyužil. Následně byl v čase 1:39, z tlaku Chomutova vyloučen hostující hráč Jiří Hendrich. To ovšem nevadilo hostujícímu Jaroslavu Roubíkovi, který sám ujel do úniku, ale domácí brankář nájezd zvládl. Co se nepovedlo hostujícímu hráči, to se povedlo domácím. Když hrál Hradec Králové již v pěti, tak vedoucí branku střelil hráč, s číslem 69 na dresu Radek Duda - 1:0. Asistoval mu přitom Milan Procházka. V páté minutě utkání byl vyloučen další hráč hostí, ale domácí tuto možnost nevyužili. V sedmé minutě Chomutov sevřel svého soupeře v útočném pásmu, ale branka se z toho nezrodila. Vyrovnávací branku v zápase střelil v čase 10:22, hradecký Lukáš Filip, to když po přihrávce Jana Hrušky, pálil z mezikruží Lukáš Filip. Chomutovský brankář, v té chvíli neměl moc šancí zasáhnout. Ve 13. minutě měli šanci hosté, ale branku trestuhodně přestřelili. 16. minuta přinesla zajímavou situaci pro Chomutov, kdy stříleli postupně Duda, Kraft a Procházka, ale ani z jedné střeli branka nebyla. Poslední šanci úvodní třetiny mohl mít Hradec Králové, ale svojí přesilovku, kdy byl vyloučen chomutovský Trochta nevyužil. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích, když byl ještě v posledních sekundách před přestávkou vyloučen Spudil za sekání. Chomutov v přesilovce nic moc nepředvedl, a tak byl stav stále 1:1. Poté mohli skóroval jak domácí, tak hosté. Svoji šanci Roubík, respektive Procházka zahodili. A tak přišel moment z 26. minuty, kdy v čase 25:59 střelil vedoucí branku Chomutova Petr Míka - 2:1. Po skrumáži před brankářem, posunul Petr Míka puk do brány. Další zajímavá situace přišla v 29. minutě, kdy po vyloučení domácího Míky a Pulpána, hrál Hradec minutu, a padesát vteřin přesilovku 5 na 3. Tuto velkou příležitost ale zahodil, když v přesilovce vyslal pouze jednu propagační střelu, na domácí brankaře Hanuljaka. Ve 33. minutě přišel trest pro hosti, když branku v čase 32:31 vstřelil Milan Kraft, asistoval Radek Duda s Milanem Procházkou. Po krásném rozebrání hradecké formace, a pěkných přihrávkách Chomutova, byl brankář Luňák bezmocný - 3:1. Ve 35. minutě, byl za nedovolené bránění vyloučen hostující Koudelka, ale Chomutov přesilovku nevyužil. To bylo vše, co se do konce třetiny událo. V čase 40:00 dostal trest Chomutov, a tak to třetí třetiny šel Hradec v přesile jednoho hráče.

Ale tu Hradec nevyužil, jelikož se do útočného pásna ani nedostal. Jiná situace, byla v čase 42:21. Z akce, při které poslal přesný pas před bránu Jan Kubišta ,poslal puk za Hanuljakova záda Jaromír Florián - 3:2. Následoval tlak Hradce Králové. Chomutov mohl několikrát inkasovat, ale bezchybný výkon brankáře tomu zabránil. Ve 49. minutě měl obrovskou šanci hradecký Roubík, ale prázdnou branku před sebou netrefil. O půl minuty později byl vyloučen domácí Jakub Grof. Tato přesilovka Hradci vycházela, a Chomutov měl co dělat, aby přesilovku ubránil, což se také stalo. Následně byl vyloučen další hráč Chomutova Ondřej Fiala, za sekání. Tuto možnost hosté nevyužili, a přišel trest. V čase 57:14 střelil rozhodující branku v zápase Radek Duda, který po naznačení, kdy bude přihrávat zaskočil vyjetého brankáře hostí, a nádherně zakončil - 4:2. Asistence Kraft. Poslední šanci v zápase měl chomutovský Zdeněk Skořepa. Vystřelil na brankáře, který střelu vyrazil a následně zalehl. Hosté už se neodhodlali ani k odvolání brankáře, a tak Chomutov porazil na úvod soutěže Hradec Králové 4:2.

Radim Rulík (KLH Chomutov): „Odehráli jsme v celku povedené utkání a jsem rád, že bylo vidět to, že jak jsme jednotlivé formace poskládaly, tak jsou dobré. Jsem rád, že se nám ve hře projevily herní situace, které jsme v letní přípravě trénovali.“