V play-out se Pirátům nedaří, v domácím prostředí nestačili na sousední Litvínov

Napsal 15.03.2019 Kateřina Kundertová, Michal Luxa
C h o m u t o v - Druhé kolo skupiny o umístění v rámci Tipsport extraligy poslalo do Chomutova sousední Litvínov, s nímž soubor Vladimíra Růžičky prohrál 2:4. Od úvodních minut tahali Piráti za kratší konec provazu, a tak si dál komplikují cestu za záchranou. O zásahy domácího celku se postarali Lukáš Vantuch v oslabení a Petr Koblasa.
OUM2 pá 15.3.2019
2:4(0:2, 1:2, 1:0)
LIT
Peters – Flemming, Jank, Knot, Kovář, Blaha, Dietz, Štich – Klhůfek, Růžička, Tomica – Stránský, Raška, Sklenář – Duda, Vantuch, Koblasa – Havel, Huml, Marjamäki
Litvínov
Janus – Doudera, Ščotka, Graborenko, Strejček, Trončinský, Březák – Svoboda, Hübl, Válek – Kašpar, Myšák, Helt – Jánský, Hanzl, Jícha – Drašar, Havelka, Jurčík

30. Vantuch (Kovář), 53. Koblasa (Růžička, Stránský)
Litvínov
6. Hübl (Svoboda), 15. Drašar, 21. Myšák, 31. Hanzl (Kašpar, Ščotka)

Svoboda, Bejček – Lučan, Kis

Utkání začalo dobrou šancí Jakuba Sklenáře, který po zadovce tváří v tvář Jaroslavu Janusovi selhal. Zanedlouho hledal Vladimír Růžička v rychlém protiútoku hůl Marka Tomici, ale aréna jenom zahučela.

V šesté minutě nejprve Lukáš Doudera nevyužil přihrávky zpoza brány, následně však souhru generací mezi Přemyslem Svobodou a Viktorem Hüblem zakončil zkušený forvard do odkryté klece – 0:1.

Vyrovnávací trefu měl na holi Stanislav Dietz, jehož ránu z první do protipohybu jednička Litvínova vyrazila. V patnácté minutě Justin Peters vychytal únik Josefa Jíchy, ale už nestačil na střelu Davida Drašara do vrchních pater branky – 0:2.

V první minutě prostřední části Jan Myšák překvapil všechny přítomné v aréně, když jeho střela po odrazu od Knotovy hole nabrala směr domácí branka – 0:3. V dalším průběhu se Piráti museli bránit ve dvou oslabeních, která se jim povedla nad očekávání dobře.

V polovině utkání dokonce Lukáš Vantuch v rychlém protiútoku vzal střelu na sebe a nadvakrát snížil – 1:3. Za pár okamžiků šli Chomutovští na minutu do tří, čehož využil z prostoru mezi kruhy Martin Hanzl, jehož rána propadla po ledě do sítě – 1:4. Do druhé sirény se Piráti tlačili do útoku, snížení však nevybojovali.

V závěrečném dějství se na větší šanci čekalo až do 45. minuty, kdy Lukáš Kašpar vyzval jmenovce Válka, který si však z levé strany na Justina Peterse nepřišel. O chvíli později pokus Davida Šticha od modré čáry vypadl do brankoviště, odkud Jakub Sklenář dorážkou minul.

Po přelomu periody vykřesal poslední naději pro Piráty Petr Koblasa, který se prosadil z vrcholu brankoviště po přihrávce zpoza brány – 2:4 Vzápětí během vlastního oslabení ujel Jan Stránský, který vzal v přečíslení zodpovědnost na sebe a trefil tyčku, což definitivně rozhodlo. Závěr protkaný vyloučeními už změnu skóre nepřinesl.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Potkaly se dva týmy, které jsou úplně v jiné situaci a v jiném rozpoložení. Očekávali jsme, že Litvínov bude chtít hrát svůj útočný hokej, protože už jim o nic nejde. I když jsme na to mužstvo upozorňovali, nezvládli jsme to. Půlka zápasu byla z naší strany katastrofální. Třetí náhodný gól duel zlomil. Nadechovali jsme se, ale už jsem se nepřiblížili. Podle toho, jak jsme nastoupili do utkání, jsem si nezasloužili zvítězit. Body pro Litvínov jsou spravedlivé.“

Jiří Šlégr (HC VERVA Litvínov): „Šli jsme do zápasu s nějakým plánem, ale neměli jsme začátek zápasu vůbec dobrý. Prvních sedm minut hráči hráli úplně něco jiného, než jsme si představovali. V pauze, kdy se upravoval led, jsme si řekli, že se musíme vrátit ke hře, která nám v poslední době přinesla úspěch. Kluci to začali plnit a z toho pramenily soupeřovy chyby, které jsme využili. Takové zápasy nejsou jednoduché, soupeř pořád tlačí a my se snažíme jenom výsledek udržet. Jsme rádi, že se nám povedlo v Chomutově zvítězit.“