V generálce na 1. ligu KLH Chomutov prohrál v Chrudimi 2:3 po nájezdech

Napsal 08.09.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se hrál svižný hokej z obou stran, v němž měli navrch hosté, ale své šance nevyužili. Domácí zazlobili hlavně ve svých přesilovkách, které měli celkem čtyři, ale ani jim se nepodařilo překonat hostujícího brankáře Hanuljaka. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale byli to hosté, které poslal do vedení ve 30. minutě Jakub Grof. Domácím se podařilo v přesilovce vyrovnat ve 38. minutě dorážkou Lukáše Krále a hned o minutu na to je poslal do vedení Tomáš Sýkora a dokonal tak skvělou domácí dvouminutovku. Ve třetí třetině hosté nepohrdli dvounásobnou pořetní výhodou a ve 48. minutě vyrovnali na 2:2 tvrdou střelou Františka Bombice od modré. O vítězství domácích nakonec rozhodl Tomáš Sýkora, který jako jediný dokázal svůj nájezd proměnit.
přát. st 8.9.2010
CHR
3:2sn(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Chrudim
Svoboda (Landsman) - Toužimský, Jaroměřský, Fořt, Král, Žák, Kobela, Zdráhal, Sýkora T., Semorád, Šeda J., Zukal, Beneš, Luštinec, Kaut, Goiš, Vágner, Kapec, Martinec, Pilař
Hanuljak (Hylák) - Rutta, Grof, Mucha, Benda, Pulpán, Bombic, Havíř, Pavlas, Kůs, Freiberg, Davídek, Seman, Sikora, Zucker, Procházka M., Hrdel, Jíra, Kuběna, Skořepa, Duda

Hned po 14. vteřinách utkání měli hosté šanci na vedení, ale jejich kapitáa Zdeněk Skořepa na domácího brankáře Svobodu nevyzrál. Hosté si od začátku vytvořili tlak, k čemuž jim pomohla i přesilovka ve 3. minutě utkání. Domácí se ale dobře bránili a hosté se nedokázali prosadit. V 8. minutě dostali i domácí šanci své přesilovky, když byl vyloučen chomutovský Bombic za podražení. Tu jim ale pokazil jejich spoluhráč Toužimský, který hákoval a dostal za to 2 minuty. Ve hře 4 na 4 se dostal do šance hostující Freiberg, ale Svoboda v brance domácích byl na místě. V 10. minutě předvedl krásnou kličkovanou Duda, kterému se ale také skórovat nepodařilo. Ve 13. minutě měli šanci domácí, ale Martinec byl faulován a tak svůj střelecký pokus nezvládl podle svých představ. V následné přesilovce domácích ujel Radek Duda, ale Svoboda si s jeho nájezdem poradil a udržel si čisté konto.Ve 14. minutě měl Hanuljak v brance hostí práci se střelou Zukala, ale za svá záda jí nepustil. Tři vteřiny před návratem vyloučeného hostujícího hráče fauloval Seman a dal tak domácím výhodu další přesilovky. Hosté i další oslabení zvládli. V 19. minutě byl vyloučen hostující Jíra a dal tím domácím další šanci na vstřelení branky. K tomu ale nedošlo a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku 2. třetiny hosté ubránili ještě minutové oslabení, ve 22. minutě se pak neprosadil domácí Sýkora. Ve 23. minutě oslabil domácí tentýž hráč, ale hosté tuto přesilovku zahráli mizerně. Největší šanci si naopak vytvořii domácí, ale Král měl špatně seřízená mířidla. Ve 29. minutě nadělalo Hanuljakovi velké problémy Benešovo nahození. První branku utkání vstřelili hosté přesně v polovině utkání. Od modré napřáhl JAKUB GROF a propálil vše co mu stálo v cestě. Domácím tento stav samozřejmě nevyhovoval a hned v následující minutě vyzkoušel pozornost Hanuljaka Fořt. Domácí se snažili o vyrovnání, hosté je ale k ničemu nepouštěli. V 38. minutě měli domácí další výhodu přesilové hry a tuto nabídnutou příležitost již dokázali využít. Po střele Jaroměřského dorazil puk za bezmocného Hanuljaka LUKÁŠ KRÁL a vyrovnal na 1:1.To ale nebylo vše, dokonalý obrat domácí předvedli o minutu později, kdy je poslal do vedení TOMÁŠ SÝKORA, když si jeho spíše přihrávku srazil do branky nešťastně Hanuljak. Hosté byli tímto obratem dokonale zaskočeni a vykoledovali si další oslabení, tentokrát šel pykat Seman za nedovolené bránění. Ve druhé třetině se ale již nic nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny hosté své oslabení ubránili a hned se snažili o vyrovnání. Proti ale byli domácí a tak se úvod třetí části nesl bez vážnějších šancí na obou stranách. Ve 45. minutě oslabil domácí Žák a o necelou minutu po něm i Šeda. Hosty tak čekala přesilovka 5 na 3. V té se jim podařilo vyrovnat po tvrdé střele FRANTIŠKA BOMBICE ve 48. minutě. Po vyrovnání si hosté vytvořili velký tlak a šance Kuběny volala po gólu velice hlasitě. Proti byl ale domácí brankář Svoboda. Hosté dokázali svůj tlak vystupňovat a domácí si museli pomoci dalším faulem. V 52. minutě je oslabil Kobela za vražení na hrazení. V přesilovce se pokoušel prosadit další ostrostřelec Pulpán, ale Svobodu neprostřelil. To bylo v přesilovce vše. V 54. minutě si vzali domácí oddechový čas, z důvodu sílícího tlaku Chomutova a uklidnění svých hráčů. Přesně 5 minut před koncem třetiny měl šanci poslat hosty do vedení Radek Duda, ale jeho střela jen těsně minula domácí svatyni. Tentýž hráč měl příležitost i o chvíli později. V poslední minutě pokoušel rozhodnou hostující kapitán Skořepa, bohužel neúspěšně. V posledních vteřinách měli domácí ještě obrovskou šanci, ale nikomu z nich se nepodařilo přehodit ležícího Hanuljaka a tak utkání skončilo po 60. minutách 2:2.

Po dohodě trenérů se pojedou nájezdy. Jako první se k puku postavil Radek Duda a nedal, za domácí TOMÁŠ SÝKORA proměnil a když ani hostující Pulpán se Skořepou nepřekonali Svobodu v brance domácích bylo rozhodnuto o vítěství domácích na nájezdy 1:0, když jejich druhý nájezd neproměnil Luštinec.