Utkání juniorů v Plzni bylo ukončeno po druhé třetině

Napsal 19.02.2016 Michal Belšán
Plzeň - Byl to pěkný zápas. Bohužel se nedohrál celý. Piráti vedli po první třetině o dvě branky, přesto domácí tým dokázal skóre otočit a po 40 minutách hry vedl 5:4. Během druhé pauzy se ovšem rozbila rolba, která udělala rýhu v ledu. Po dlouhém rozhodování byl zápas předčasně ukončen.
41.kolo pá 19.2.2016
PLZ
5:4(1:3, 4:1, 0:0)
Plzeň
Štekr – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter "A", Pokorný – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš "C", Hajšman, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý "A", Stráský
Lukeš – Meliško, Páleník "C", Hierman, Cestr "A", Hlaváček, Lidák, Benda – A. Macháček, Krivošík, Dimitrov, Tůma, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Polák, Strunz "A"

Plzeň
9. Kodýtek (Krliš, Suchý), 25. Kodýtek (Suchý, Kvasnička), 28. Stráský (Kokoška, Vracovský), 32. Kokoška (Vracovský, Walter), 35. Krliš (Suchý, Kodýtek
8. Benda (Kellerstein, Tůma), 17. Meliško (Rindoš), 19. Krivošík (Tupý, Hierman), 39. Krivošík (Polák, Tupý)

3:4
0:0
0:0
24:19
Sýkora - Malý, Šimán

Utkání z obou stran začalo aktivním útočným hokejem, hrálo se v pěkném tempu. Ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici hostující Martin Strunz, a Plzeňané tak dostali možnost přesilové hry. Indiáni během ní motali hlavy chomutovským obráncům a brankáři Lukešovi, ten ale všechny nápory domácích hráčů ustál! V osmé minutě jsme se dočkali první branky. Jaroslav Benda se sice s prvním pokusem od modré neprosadil, o chvíli později se ale k puku dostal znovu a tentokráte již Štekra prostřelil – 0:1! Západočeši ovšem krátce poté srovnali. Václav Krliš přenechal puk Petru Kodýtkovi, který našel prostor mezi betony Štěpána Lukeše – 1:1!

Následně dostali možnost početní výhody hráči hostujícího týmu. Vůbec se jim ale nedařila, největší šanci si naopak vytvořila Plzeň. Kapitán Krliš v přečíslení dva na jednoho vybídl ke střele Filipa Suchého, kteréhož ránu z první ale ramenem vyrazil Lukeš. Poté předvedli modrobílí krásnou kombinační akci, na jejímž konci stál Filip Kokoška, jenž si s hostujícím brankářem ovšem ani nadvakrát neporadil. A tak Piráti trestali – a to rovnou dvakrát. Nejprve vyrazil na útočný výlet obránce Jakub Meliško, který po objetí brány poslal hosty do vedení. Posléze nahození Jiřího Tupého parádně tečoval Filip Krivošík, který svým dvacátým gólem poslal Piráty do dvoubrankového vedení. Svěřenci trenéra Roberta Kašeho tak do kabin odcházeli s lepší náladou.

Do prostřední části hry nastoupil úplně jiný domácí tým. Ve 22. minutě si vytvořil velice dobrou šanci, konkrétně přečíslení tři na jednoho, které ale nedokázal ani zakončit. Plzeňané poté nevyužili přesilovou hru a mohli toho litovat ještě více, nicméně Kellerstein svou střelou z dobré šance zamířil jen mimo. Potvrdilo se tak pravidlo nedáš-dostaneš, když indiáni vyrazili do útoku a Petr Kodýtek ho zakončil gólem na 2:3! Domácí tak ožili ještě výrazněji a podařilo se jim vyrovnat. Po neúspěšné akci Kokošky se k dorážce dostal Jiří Stráský, který dopravil touš do brány – 3:3! A pro Piráty mohlo být vzápětí ještě hůře, nicméně po skvělé práci Václava Krliše v oslabení dobře zasáhl Lukeš.

Plzni se nakonec obrat podařilo dokonat ve 32. minutě. Jan Walter nahodil puk od modré čáry, před brankou ho tečoval Vracovský. Štěpán Lukeš ho tedy nezachytil, a tak se k dorážce dostal Filip Kokoška, který svěřence kouče Bruka poslal do vedení! A aby toho nebylo ještě málo, o chvíli později ho Plzeňané ještě navýšili. Po ubráněném oslabení předvedlo trio Petr Kodýtek – Filip Suchý – a zakončující Václav Krliš nádhernou hokejovou podívanou, za kterou udělal gólovou tečku kapitán indiánů. Pro hosty to byla velká rána. V čase 38:07 se jim ale málem podařilo vstřelit kontaktní branku, když měl dobrou šanci Tomáš Adámek. Jonáš Štekr ale lapil touš a svůj zásah si náležitě vychutnal. Ihned po následujícím vhazování to ale Pirátům vyšlo – Tom Polák vyhrál buly přímo na hůl Filipa Krivošíka, který snížil na 5:4! Gól do šatny.

Před třetí třetinou se na ledové ploše rozbila rolba. Po dlouhé době byla z místa odvezena, nicméně nechala v ledě rýhy, kvůli kterým byl po dlouhých debatách s ohledem na zdraví hráčů zápas předčasně ukončen. V pondělí se na svazu bude rozhodovat o osudu zápasu, ve hře jsou dvě varianty - kontumace ve prospěch Chomutova či ponechání výsledku.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Začali jsme dobře a pokračovali s tím do desáté minuty. Pak jsme dostali góly, které ale nebyly ani nějak z toho, že bychom špatně hráli. Druhá třetina za naší strany byla dobrá, ukázalo se, že jsme byli lepší. Nebyl to tak špatný výkon, ale nyní teprve uvidíme, jak dopadne výsledek.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že Plzeň do toho od začátku vletí. Trochu nás srazilo oslabení, měli jsme problémy se z toho dostat, ale úvodní branka nás uklidnila. Celkově jsme první třetinu dohráli tak, jak jsme si představovali. Na začátku druhé třetiny jsme měli dvojnásobné oslabení, což nás poznamenalo. Celou třetinu jsme se z toho nedokázali vzpamatovat a ve své podstatě jsme mohli být rádi, že to bylo jen 5:4 po dvou třetinách.