JUNIOŘI - reportáž

Utkání juniorů se Zlínem dospělo až do prodloužení, v něm druhý bod zajistil David Kaše

Napsal 24.01.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Utkání 31. kola NOEN extraligy juniorů přineslo zápas Chomutova se Zlínem. V něm se diváci dlouho nedočkali branky. Skóre otevřel až Huňady ve 35. minutě. Hostům se ovšem podařilo dvakrát srovnat nepříznivý průběh utkání díky gólům Buchty a Matuly. Zápas skončil až gólem v prodloužení, který zařídil David Kaše.
31.kolo pá 24.1.2014
CHM
3:2p(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
ZLN
Chomutov
Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Michálek, Szathmáry, Černý, Tejnor – Šťovíček, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Huňady, Hejcman, Kaše D.
Zlín
Svoboda – Řezáč, Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Buchta, Talán, Kužílek, Velčovský – Hlaváč, Kratochvil, Dalajka, Gremlica, Hladiš, Zaremba, Karola, Stránský, Galuška, Matula, Mika.

Branky a nahrávky

Chomutov
35. Huňady (Drobný, Kaše D.), 49. Vrána (Paleček, Michálek), 64. Kaše D.
Zlín
40. Buchta (Dalajka, Matula), 57. Matula (Zaremba, Dalajka)

Statistiky

Vyloučení
6:7
Využití
0:2
V oslabení
0:0
Střely na branku
36:32
Diváci
90

Shrnutí

Zápas krátce po svém úvodu přinesl krvavé zranění Szathmáryho, který se poté ocitl v péči lékařů. Delší přestávka způsobená tímto zraněním nevadila Pirátům, konkrétně Hlavovi, jehož dva pokusy za zády brankáře neskončil. Ani samostatný únik Vrány nepřinesl gólovou radost domácímu týmu.

Zlín se dostal k větší šanci až poté, co Matula během přesilovky nadvakrát nepřekonal brankáře Dvořáka. Další šance přišly z hokejek Pirátů. Střela Hlavy z mezikruží, a ni pokus Kašeho od modré neskončil gólem. Za Zlín mohl vsítit první gól Gremlica, ovšem v kritickém okamžiku před bránou selhal. Ke konci třetiny se zápas přiostřil a na ledě zůstali ležet nejdříve Dalajka, následně Mika. Gólu jsme se nedočkali, ale Zlínští si přenesli dvouminutovou početní výhodu do následující třetiny.

Do druhé třetiny se tedy nastoupilo s přesilovkou Zlína, tu ovšem hosté nevyužili i díky dobrým zákrokům Dvořáka. Následovali dlouhé minuty nepřesností na obou stranách a především časté série zakázaných uvolnění. V zápase se hra přelévala ze strany na stranu.

Zajímavou akci si připravil zlínský Buchta. Ze svého pásma se dostal až před bránu, kde tísněn obráncem zkusil zakončit. Poté ovšem upadl na tyčku, o kterou se zranil, zároveň bylo zapotřebí opravit jedno z uchycení brány a hra se opět na delší dobu přerušila.

Následně se ovšem dali věci do pohybu. Nahození na bránu dorazil za záda Svobody Patrik Huňady a Piráti tak otevřeli skóre. Zlín se nenechal zahanbit a během přesilové hry se k odraženému puku dostal Lukáš Buchta a rázem bylo vyrovnáno. Ke konci třetiny se hra ještě přiostřila a padaly i desetiminutové tresty.

Ve třetí třetině si nejdříve velkou šanci vypracoval Velčovský a prověřil Dvořáka tvrdou střelou. Poté se k šanci dostal Kaše, jehož pokus Svoboda s přehledem vychytal. Po sérii dalších pokus se ovšem vedení ujali Piráti poté, co Jakub Vrána s obrovským úsilím dorazil kotouč za záda brankáře. Netrvalo dlouho a Matula mohl srovnat nebýt toho, že trefil pouze tyč.

Zápas si Chomutovští si zápas drželi pod kontrolou až do chvíle, když se během přesilovky dostal Dominik Matula ke střele a vyrovnal stav. Utkání tak i přes další šance na obou stranách směřovalo k prodloužení.

V něm prověřil brankáře dobrou střelou Hlava. Poté dostali Piráti možnost přesilovky, ale v zápětí se síly na ledě srovnali. Během hry tři na tři se ovšem dobře zorientoval David Kaše, vzal puk u mantinelu a zavěsil ho do brány. Gólem v prodloužení tak zápas skončil.

Ohlasy trenérů

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Zápas byl vyrovnaný a nám se bohužel nepovedl. Dnes jsme dobře nebruslili a odskakovali nám puky. Byli jsme dost nervózní. Dva body, které jsme uhráli, jsou pro nás dobré.“

Robert Svoboda (PSG Zlín): „Jsme rádi za bod. Domácí neproměnili dost přečíslení a nás podržel brankář. Podařilo se nám vyrovnat v přesilovkách, což je pozitivní. Remíza byl spravedlivá. Jsme spokojení s bodem, jelikož v Chomutově se moc nevyhrává.“