Tři dvougóloví střelci! Piráti si po domácích porážkách spravili chuť v Chebu

Napsal 30.11.2022 Michal Luxa
C h e b / C h o m u t o v - K jednadvacátému kolu druhé ligy zajížděli Piráti do Chebu, kde zvítězili 9:2. Chomutovští od začátku zápasu tahali za správný konec provazu a po čtyřiceti minutách vedli už 6:0. Otázkou bylo, zda Adam Horák při premiéře udrží čisté konto, což se nakonec po individuálních chybách nepovedlo. Střetnutí nabídlo také tři dvougólové střelce, jimiž byli Jakubové Zajíček a Chrpa, které ještě doplnil mladičký Tadeáš Svoboda.
21.kolo st 30.11.2022
CHB
2:9(0:2, 0:4, 2:3)
Cheb
Kašpar (41. Tichon) – Troška, Kořán, Jachanov, Šikut, Šik, Strýček, Stejskal – Vrtek, Šafejev, Krutina, Bubanec, Novotný, Čejka, Rozhon, Šťastný, Nekvinda, Prshakov, Konášek
Horák - Matai , Petrásek, Havel, Seemann, M. Žižka, Váchal - Kostourek, Hübl, Chrpa - Zajíček, Svoboda, J. Ekrt - Koblížek, Vostiňák, Mála

Cheb
47. Novotný, 57. Čejka (Nekvinda)
11. Zajíček (J. Ekrt, T. Svoboda), 17. Chrpa (Kostourek, Havel), 25. J. Ekrt (T. Svoboda), 26. T. Svoboda (TS), 39. Chrpa (Seemann, Kostourek), 40. T. Svoboda (Zajíček, M. Žižka), 44. Zajíček (Seemann, Havel), 47. Váchal (Zajíček, M. Žižka), 51. Mála (Koblížek, Vostiňák)

4:5
0:2
1:0
22:34
216
Kosnar – Baxa, Sýkora

V polovině úvodní periody převzal Ekrtovu přihrávku Jakub Zajíček, jenž měl mezi kruhy trochu prostoru ke svižné střele zápěstím, kterou poprvé pokořil Jakuba Kašpara – 0:1. Od šestnácté minuty hráli Piráti vylepšenou přesilovou hru čtyř proti třem. V ní se mezi střelce zapsal Jakub Chrpa, kterého v předbrankovém prostoru našel Milan Kostourek. Chomutovský odchovanec pak zblízka propálil chebského gólmana – 0:2.

Po dvou minutách prostřední části dostali domácí k dispozici trestné střílení, ovšem Petr Rozhon trefil pouze břevno. O další dvě minuty později se na levém kruhu otočil Jan Ekrt, který s odrazem od obráncovy brusle překvapil Jakuba Kašpara – 0:3. V šestadvacáté minutě byl faulovaný Milan Kostourek a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Tadeáš Svoboda, jenž nic nevymýšlel a zamířil přesně nad brankářovu vyrážečku – 0:4. Po polovině zápasu střílel z levého kruhu František Mála, jenž trefil domácího gólmana do masky.

Stejný útočník dvě a půl minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky mířil z pravého kruhu do bližšího horního rohu branky, avšak rameno Jakuba Kašpara bylo proti. V čase 38:39 zachytil vyhození na modré čáře Vít Seemann, který posunul černou gumu na Milana Kostourka, jenž viděl před brankou osamoceného Jakuba Chrpu. Nejlepší střelec druhé ligy byl zády k brance, ovšem bekhendem uklidil puk pod horní tyčku – 0:5. O čtyřiačtyřicet vteřin později se mezi kruhy zjevil věkem ještě junior Tadeáš Svoboda, který zamířil do horní poloviny brány – 0:6.

Do třetí části poslal Cheb do branky izraelského brankáře Shmuela Tichoně. V jednačtyřicáté minutě se před branku nacpal Václav Stejskal, který se pokoušel o dlouhou kličku. Ovšem Adam Horák se natáhl a betonem fauloval útočícího hráče, a tak neinkasoval. O minutu později v přesilové hře přihrával před branku Michael Čajka, který viděl před branku najíždějícího Jana Nekvindu, jenž dopravil puk do branky bruslí. Hlavní rozhodčí celý moment bedlivě sledoval a okamžitě pro kopnutí do černé gumy rozpažil.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě hledal Vít Seemann hokejku Jakuba Zajíčka, jehož teč nedala brankáři šanci zasáhnout – 0:7. O dvě minuty později se před Víta Seemanna natlačil David Novotný, jenž byl seknutím faulován a rozhodčí nařídil další trestné střílení. K němu se rozjel sám faulovaný hráč, který si stáhl puk do bekhendu, což Adam Horák přečetl a zasáhl lapačkou. Jenomže po chvíli předvedl chybu Radek Havel, kterou potrestal David Novotný, jenž připravil chomutovského gólmana o čisté konto – 1:7.

O třicet vteřin později našel Jakub Zajíček na levém kruhu Jakuba Váchala, jehož pumelice zamířila přesně ke vzdálenější tyči – 1:8. Chomutovští byli při chuti a ve střelecké pozici se už nacházel Tomáš Koblížek, jenž přihrál do druhé vlny na dojíždějícího Františka Málu, který procedil černou gumu za bezmocného izraelského gólmana. Tři minuty před koncem základní hrací doby si Jana Vostiňáka obhodil na levém kruhu Michael Čejka, jenž střelou zápěstím překonal hostujícího gólmana – 2:9.

Petr Nekvinda (HC Stadion Cheb): „Zápas proti Chomutovu jsme nezvládli. Vůbec nevím, co se stalo, protože jsme měli v poslední době dobrou sérii. Nepovedl se nám už zápas s Vrchlabím a bohužel jsme ve špatném výkonu pokračovali i s Chomutovem. Bohužel ti to potrestali mnohem více, protože jsou kvalitnějším mužstvem a my schytali takovou dardu.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme a dali hodně gólů, což bylo pozitivní. Ovšem znovu jsme udělali spoustu chyb směrem dozadu a můžeme děkovat pouze brankáři. Ještěže Cheb toho proměnil tak málo, protože směrem dozadu jsme nebyli vůbec dobří. Ale byli jsme produktivní a body bereme.“