JUNIOŘI - reportáž

Tom Polák srazil třinecké Oceláře hattrickem, junioři drží pozici v kýžené dvanáctce

Napsala 19.01.2018 Kateřina Kundertová
T ř i n e c / C h o m u t o v - Piráti odjeli ke 33. kolu DHL extraligy juniorů na led Třince, kde obhájili dvanáctku. Chomutovští sice dvakrát vedli, přesto se domácí nevzdali a strhli skóre během deseti minut v závěrečné části na vlastní stranu. Na přelomu 54. a 55. minuty se ale dvakrát prosadil Tom Polák, jenž dovršil hattricky a zařídil svěřencům Jaroslava Becka s Janem Brychtou tři důležité body před závěrem dlouhodobé části.
33.kolo pá 19.1.2018
TRI
3:4(0:1, 1:1, 2:2)
CHM
Třinec
Štěpánek – Hrachovský, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Peterek, Raška, Flok, Papaj, Najsar, Molin
Chomutov
Běhula – Kopic, Seemann, D. Novák, A. Novák, Procházka, Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Veselý, Šeliga, Šišolák, Ouřada, T. Adámek

Branky a nahrávky

Třinec
24. Peterek (Kaukič, Poruba), 48. Molin (Raška, Hrachovský), 51. Mach (Raška, Flok)
Chomutov
5. Köver (Tůma), 38. Polák (Tůma), 54. Polák (Procházka, Hajič), 55. Polák (Hřebíček, Ouřada)

Statistiky

Vyloučení
3:6
Využití
2:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
37:24
Diváci
98
Rozhodčí
Šutara – Bartek, Dohnal

Shrnutí

Třinečtí junioři vstoupili do utkání aktivně, byli to ale právě oni, kteří inkasoval jako první. Po faulu Plitka hráli Piráti v početní výhodě a velmi rychle ji dokázali přetavit v úvodní gól. Po střele Adama Nováka z těsné blízkosti branky se k dorážce dostal Jakub Köver a v dobré šanci nezaváhal – 0:1. Oceláři se pokoušeli o rychlou odpověď, ránu Papaje z vrcholku kruhu ale zkrotil Běhula v lapačce.

A radovat se Třinec nemohl ani vzápětí. V přesilové hře se před hostujícím brankářem ocitl Peterek, dorazit puk do sítě se mu ale nepodařilo. Vzápětí zahrozili i Piráti. Šišolák se s kotoučem natlačil až do brankoviště, za čáru ovšem dopravil pouze Štěpánka a skóre se neměnilo.

Prostřední dvacetiminutovka odstartovala šancí Tůmy. Útočník Pirátů se po prosmýknutí kolem Hrachovského ocitl před Štěpánkem, třinecký brankář ale sklapl betony včas. Vzápětí se Oceláři dočkali kýženého vyrovnání. V přečíslení tři na jednoho si útočící hráči několikrát vyměnili puk a Jonáš Peterek už jej pouze doklepl do odkryté sítě – 1:1.

Piráti mohli ovšem rychle kontrovat. Ve vlastním oslabení se do brejku podíval Polák, domácí brankář předvedl povedený zákrok a nebezpečnou šanci zastavil. A přáno nebylo ani Hajičovi. Ránu hostujícího obránce totiž odrazila horní tyč třinecké branky. Poté už se ale Chomutov radoval. Po menších zmatcích dopravil puk do sítě Tom Polák a zařídil Chomutovu těsný náskok – 1:2.

Na začátku třetí části se Oceláři opět dočkali vyrovnání a to díky přehnané agresivitě Kulicha. Útočník Pirátů si u rozhodčích vykoledoval dvě minuty za hrubost a domácí trestali, když se po menších zmatcích prosadil Dominik Molin – 2:2. Vzápětí bylo na třinecké střídačce ještě veseleji. Další přesilovou hru využil Matěj Mach a svěřenci trenéra Muchy šli do vedení – 3:2.

Hosté ale brzy srovnali. Přesnou střelou nad rameno Štěpánka se prosadil Tom Polák, krátce stejný hráč zkompletoval hattrick a poslal Piráty do vedení – 3:4. Třinečtí trenéři v závěru utkání sáhli ke hře bez brankáře, vyrovnat už se ale Ocelářům nepodařilo a tři body si tedy odvezli hosté.