Staršímu dorostu nevyšel zápas s Plzní a domů odjíždí s nepořízenou

Napsal 12.09.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Do západočeského města zamířili mladí Piráti v rámci třetího kola RAKO extraligy staršího dorostu. Zde se střetli s místní Plzní. Ta měla zápas ve svých rukách a postupně navyšovala skóre. Jediný přesný zásah z řad Pirátů si připsal Matyáš Svoboda.
3.kolo pá 12.9.2014
PLZ
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Plzeň
Zeman – Kaňák, Pokorný, Sedláček, Ivanič, Čechura, Váchal, Kačena – Hajšman, Vavřička, Stráský – Rubner, Kodýtek, Kantner – Kučera, Roubal, Hanzlík – Krysl, Krásný.
Zvědělík – Běhula, Hajič, Hlaváček, Novák, Gröger, Lidák, Muchka – Adámek, Palička, Rohla – Svoboda, Polák, Tůma – Dejmek, Kulich, Toman – Jindra, Šilar.

Plzeň
11. Rubner (Kantner, Kodýtek), 24. Kantner (Stráský, Rubner), 36. Kantner (Kaňák, Rubner), 48. Stráský (Kantner, Kaňák)
43. Svoboda

5:3
2:0
0:0
42:34
Toman 2+10 minut osobní trest za hrubost

Začátek utkání byl od obou mužstev poměrně opatrný. Postupem času to ale byli Plzeňští, kteří začínali mít více ze hry a stupňovali svůj tlak. Jejich aktivita vyústila v 11. minutě duelu, kdy se indiáni dočkali vedoucí branky. Marek Rubner stál na správném místě a bez potíží tak doklepl do branky odražený kotouč od chomutovského gólmana Zvědělíka. Indiáni se po vstřeleném gólu tlačili nadále dopředu, ale v první části již obrana Pirátů dokázala jejich nájezdům odolat.

Do druhé třetiny vstoupili indiáni na výbornou a po vyloučení hostujícího Martina Muchka navýšili svůj náskok. První závar před svoji svatyní ještě gólman Zvědělík vyřešil, ale na přesnou kombinaci Plzeňanů zakončenou přesnou ranou Matyáše Kantnera byl krátký.

Hlavní rozhodčí Valenta nechal v druhé periodě hře velký spád, a tak se postupem času začali objevovat velmi tvrdé zákroky, které byly již někdy za přípustnou hranicí. Vše vyvrcholilo hromadnou šarvátkou, kterou už sudí musel vyřešit rozdáním trestů. Ještě předtím ale mohla Plzeň přidat třetí zářez na pažbu. Obránce Kaňák dostal prostor a napřáhl od modré, jeho tvrdá rána se zastavila až na spojnici břevna a tyče chomutovské svatyně.

Indiáni se ale nakonec třetí branky těsně před koncem druhé části dočkali. Znovu pěknou kombinaci svého týmu v přesilovce zakončil přízemní ranou plzeňský útočník Matyáš Kaňák. Po čtyřiceti minutách hry tak byl stav utkání 3:0 pro domácí.

Jiskřičku naděje pro Piráty vykřesal po pauze Matyáš Svoboda, jenž brilantně zakončil svůj samostatný únik. Chomutov se následně nadechl k větší aktivitě a zatlačil domácí tým. Indiánům se ale po zásluze Jiřího Stráského povedlo opět odskočit na rozdíl tří branek. Poté si domácí již své vítězství s přehledem pohlídali.