Starší dorostenci zvládli utkání s Plzní a srovnali stav čtvrtfinálové série

Napsal 09.03.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - Starší dorostenci zvládli utkání o všechno, když porazili Plzeň 4:3. Domácí nevstoupili do utkání velice dobře, když už ve druhé minutě inkasovali a následně prohrávali dokonce 2:0. Z tohoto výsledku se ale oklepali a nakonec zvítězili 4:3 a srovnali stav série na 1:1. Za domácí se střelecky prosadili Koblížek, Lauko, Svoboda a Svoboda. Rozhodující utkání se tak odehraje v sobotu v Plzni.
ČF2 čt 9.3.2017
4:3(1:2, 2:1, 1:0)
PLZ
Běhula – Štochl, Seemann, Zeman, R. Procházka, Buchtela, Kleiner, Jarý – Köver (C), Veselý, Bajer, Lauko, Chlán, Navrátil (A), Svoboda, Koblížek, Ouřada
Plzeň
Kolář – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Šilhán, Beneš – Reitspies, J. Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal (C), Straka, Hajšman, Eret (A), Hasman, Kovařík (A)

9. Koblížek (Buchtela, Svoboda), 26. Lauko (Navrátil), 40. Svoboda (Buchtela, Köver), 44. Svoboda (Koblížek, Köver)
Plzeň
2. Kovařík (Přikryl, Matiášek), 9. Přikryl (Matiášek), 37. Eret (Matiášek, Přikryl)

38:51 - Jakub Pour (PLZ)- Nesportovní chování

Hosté vstoupili do utkání bleskově a už ve druhé minutě se dostali do vedení. Matiášek vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou branku soupeře netrefil. Kotouč se ale od zadního mantinelu odrazil k Vojtěchu Kovaříkovi, který se do poloodkryté klece nemýlil – 0:1. Už ve třetí minutě mohl srovnat Ouřada, ale Koláře nepřekonal. V deváté minutě vedli hosté už 2:0 a s Piráty to nevypadalo vůbec dobře. Domácí chybovali ve vlastní třetině a ke kotouči se tak dostal Matiášek.

Ten ale hned nestřílel a poslal kotouč k Filipu Přikrylovi, který si položil Běhulu a kotouč zasunul po jeho beton – 0:2. Pirátům se ale ihned vzápětí podařilo na tuto branku odpovědět. Buchtela vyslal na branku střelu od modré, kterou Kolář vyrazil jen před sebe, kde se nacházel volný Tomáš Koblížek, a ten se následně do poloodkryté branky nemýlil – 1:2.

Do druhé třetině opět vstoupili lépe hosté, kteří si hned na začátku vypracovali dvě velké šance. Nejdříve Hasman spálil obrovskou šanci, když nedokázal prostřelit Běhulu z bezprostřední blízkosti a následně selhal z totožné pozice i Reitspies. V šestadvacáté minutě převzal Jakub Lauko kotouč ve vlastním pásmu, prokličkoval se s ním až do útočného pásma, kde střelou z mezikruží nedal Kolářovi žádnou šanci zasáhnout – 2:2.

V sedmadvacáté minutě nejdříve Běhula vytasil fantastický zákrok proti Přikrylovi, ale zhruba o dvacet vteřin později byl stejně překonán. Petr Eret totiž dostal nabito do mezikruží, odkud střelou o tyč rozvlnil síť za chomutovským brankářem – 2:3. Domácí ale nesložili zbraně a půl minuty před koncem druhé třetiny srovnali ve dvojnásobné přesilovce. Köver dostal od Buchtely skvělou přihrávku k levé tyči. Köver nezazmatkoval a ještě našel milimetrovou přihrávkou u druhé tyče Jana Svobodu, kterému už nedělalo problém kotouč zamést za brankovou čáru – 3:3.

Třetí třetinu zahájili lépe domácí a už v čtyřiačtyřicáté minutě dokázali otočit skóre utkání ve svůj prospěch. Jan Svoboda dostal nabito do mezikruží a svou druhou brankou v dnešním utkání upravil na 4:3. Hosté se po této brance nemohli dostat do hry a prakticky po celou třetí třetinu si nevytvořili žádnou vážnější šanci.

Naopak zahrozili zhruba pět minut před koncem utkání opět domácí, ale Lauko střelou z mezikruží nechal vyniknout plzeňského brankáře. Hosté to ještě v samotném závěru utkání zkoušeli bez brankáře, ale vyrovnat nedokázali. Stav série je tak po dnešním utkání vyrovnaný 1:1.