Starší dorostenci zvládli udržet slibné vedení a porazili první Slavii

Napsal 17.10.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti si v rámci třináctého kola RAKO extraligy staršího dorostu vyšlápli na lídra tabulky, pražskou Slavii. V domácím prostředí si zvládli vybojovat všechny tři body. Po první třetině odcházeli s vedení 2:0. Ve druhé části pak přidal dvě branky Lyszczarczyk a v závěrečné již Piráti pohlídali pětibrankové vedení.
13.kolo pá 17.10.2014
5:2(2:0, 2:1, 1:1)
SLA
Zvědělík – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, Bukač, A. Novák – Hajič, Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, M. Svoboda, Rindoš, Jindra, Dejmek, Šilar, J. Svoboda, Adámek.
Slavia
Šorf – Zderadička, Krásný, Hejda, Příkop, Duda, Šmíd, Valík – Patočka, Vildumetz, Šteiner, Heldák, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút, Kern.

1. Svoboda (Svoboda), 15. Palička (A. Novák), 26. Lyszczarczyk, 39. Lyszczarczyk, 49. Svoboda (Lyszczarczyk, D. Novák)
Slavia
22. Kolář, 56. Kolář (Mušo, Valík)

6:6
0:0
0:0
37:25

Piráti vstoupili do utkání lépe a zvládli otevřít skóre hned v první minutě. MATYÁŠ SVOBODA se trefil mezi výstroj brankáře a dostal tak puk do sítě – 1:0. Posléze jsme viděli šance na obou stranách. Palička pálil, ale našel jen připravenou náruč brankáře. Kolář unikal po křídle a donutil Zvědělíka k zákroku. I Válíkův pokus likvidoval chomutovský brankář. V patnácté minutě přišlo navýšení skóre, když v situaci dva na jednoho přesně zamířil FILIP PALIČKA - 2:0. Před koncem třetiny mohl snížit Kolář, ale jeho střela mířila vedle.

V úvodu druhé části se Slavii přeci jen povedlo snížit. JAN KOLÁŘ se objevil před bránou a poslal puk na vzdálenější tyč mimo dosah brankáře – 2:1. Naděje pražského týmu na vyrovnání netrvali dlouho. Piráti zvládli o pár minut později odskočit. Dotírající ALAN LYSZCZARCZYK obral domácí obranu o puk a udělal ukázkovou kličku brankáři – 3:1. Krátce poté byla střela Jana Svobody tečována těsně mimo. Šanci měl i Vildumetz, jehož střelu z úhlu musel brankář vyrážet s vypětím sil. Na druhé straně jen těsně míjel odkrytou bránu Jindra. Těsně před koncem se zaradovali domácí, když svou první branku do detailu napodobil ALAN LYSZCZARCZYK - 4:1.

V poslední třetině pak pokračovali v aktivní hře domácí. Unikající Adam Novák nastřeli tyč. Piráti zvládli způsobit i silný závar před brankářem, ale ten zůstal nevyužit. Teprve prudká střela MATYÁŠE SVOBODY byla úspěšná a znamenala pátý gól – 5:1. Nedlouho poté ale přišla odpověď od Slavie. Rychlá akce skončila přihrávkou na volného JANA KOLÁŘE, který svou druhou brankou snížil skóre – 5:2. v závěru zápasu měli slávisté ještě několik šancí. Skóre se však již nezměnilo.