Starší dorostenci vyhráli na ledě Liberce, Robin Zvědělík udržel čisté konto

Napsal 17.01.2015 Marcel Holl
L i b e r e c / C h o m u t o v - V rámci osmého kola nástavby RAKO extraligy staršího dorostu cestovali Piráti na led Liberce. Úvod střetnutí se Chomutovským povedl. Po deseti minutách otevřel skóre Alan Lyszczarczyk. Na jeho trefu navázal ve dvanácté minutě Josef Rindoš. Jelikož další branky ve zbývajícím průběhu nepadly, tak si starší dorostenci vezou domů tříbodové vítězství. Čistým štítem k tomu pomohl Robin Zvědělík, který zneškodnil všech 38 pokusů Bílých Tygrů.
N8 so 17.1.2015
LIB
0:2(0:2, 0:0, 0:0)
Liberec
Stezka – Bednář, Husa, Kunst, Mečíř, Velechovský, Starosta – Sviták, Wiencek, Solenský, Lakatoš, Nezbeda, Zachar, Kačírek, Chlum, Chrtek, Bělohorský.
Zvědělík – Lidák, Hlaváček, Buchtela, Gröger, D. Novák, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Dejmek.

Liberec
10. Lyszczarczyk (Polák, Hlaváček), 12. Rindoš (Novák, Toman)

5:5
0:0
0:0
38:28
73

Do utkání mnohem lépe vstoupili Piráti, kteří již po 12. minutách vedli o dvě branky. Nejprve se prosadil střelou nad Stezkovu vyrážečku Alan Lyszczarczyk - 0:1. A na něj ještě o několik okamžiků později navázal Josef Rindoš, který využil špatně načasovaného střídání domácích - 0:2.

Sledem událostí zaskočení Tygři poprvé zahrozili v samém závěru úvodního dějství. A šance to nebyla ledajaká, Sviták stanul osamocený před poloodkrytou brankou hostí, poskakující kotouč mu však v posledním okamžiku přeskočil hůl a domácí hráči tedy museli odcházet do šaten za nepříznivého stavu 0:2. Od prostřední dvacetiminutovky iniciativu hry převzaly šelmy ze severu Čech, které si vytvářely šance jako na běžícím pásu.

Bohužel pro domácí ale stanul dnes v brankovišti hostí Robin Zvědělík, který podával famózní výkon, nejprve si poradil se zakončením Wienceka, kterému předcházelo kompletní vyšachování obrany Pirátů a následně i s Nezbedou, ten se pro změnu snažil chomutovského gólmana vymíchat, ale ani on nakonec nezasunul kotouč za muže v masce.

Třetí část byla ze všech nejpohlednější. Hra měla spád a domácí snažili vyzrát na nedobytnou Zvědělíkovu svatyni, brankář Pirátů nejprve zlikvidoval přečíslení 2 na 1, které po Solenského bravůrní přihrávce zakončoval Lakatoš. A poté i další přečíslení, které pro změnu ukončil tvrdou střelou Zachar, tomu však předcházelo nařízené trestné střílení, jehož exekuce byla přidělena Martinu Tůmovi, ten kličkou do forhendu ale neuspěl a stav se ani tentokrát neměnil.

V posledních minutách mohli fanoušci domácího celku vidět ještě břevno, které natrefil Starosta a spoustu potyček, po jedné z nich zůstal na zemi ležet Solenský, ale nakonec mladičký forward odjel na střídačku po svých. Tygři se i přes nulový bodový zisk udrželi o skóre na čtvrté příčce, o níž ale budou znovu bojovat až příští týden.

Jiří Vozák (TJ Bílí Tygři Liberec): Dneska jsme nastoupili přesně tak, jak jsme se obávali, jelikož jsme včera vyhráli, utkání jsme začali trochu nezodpovědně, čímž jsme prohráli si nakonec prohráli celé střetnutí, dostali jsme dva góly, v následujících periodách jsme měli hodně šancí, ale soupeř výborně bránil, brankář vychytal to, co mohl a možná jsme neměli trochu toho štěstí, což vyústilo v to, že jsme nedali ani jednu branku.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Jsme rádi, že jsme na hřišti soupeře konečně naplno bodovali, o všem rozhodla první třetina, ve které jsme využili dva brejky a po vyrovnaných dvaceti minutách jsme vedli 2:0. Hlavně ve třetí periodě se k nám přiklonilo i štěstí, jelikož soupeř nastřelil několik tyček. Asi jsme tomu štěstí šli víc naproti a jsme rádi, že máme tři body.