Starší dorostenci uspěli na litvínovském ledě, v zápase padlo devět branek

Napsal 12.09.2015 Marcel Holl
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Starší dorostenci Pirátů zajížděli k dalšímu zápasu extraligy staršího dorostu do nedalekého Litvínova. První perioda nabídla celkem pět branek, z toho třikrát skóroval chomutovský celek. Ve druhém dějství domácí skóre otočili na průběžných 4:3. Třetí část ale patřila Chomutovu, který vrátil vedení na svou stranu dvěma přesnými zásahy. Piráti si tak z regionálního derby odnesli výrhu 5:4.
4.kolo so 12.9.2015
LIT
4:5(2:3, 2:0, 0:2)
Litvínov
Havlík – Kučera, Urbánek, Macháč, Havlík D., Havlík M., Hipius, Cikánek – Bečvář, Helt, Vébr, Drašar, Myšák, Leitner, Pavlíček, Vaněk, Vopat, Ineman, Klika, Kordule.
Khůn – Hajič, Buchtela, Bednařík, Hřebíček, Petržílka, Bukač, Studený, J. Starý – Lauko, Palička, Polák, Dejmek, Kulich, T. Koblížek, D. Šilar, Chlán, Köver, Navrátil, Matys.

Litvínov
7. Myšák (Havlík), 18. Helt, 22. Drašar (Macháč, Myšák), 39. Cikánek (Pavlíček)
15. D. Šilar (Köver), 16. Polák (Palička, Hřebíček), 20. Chlán, 43. Navrátil (Köver), 49. Köver (Hajič)

Buchtela (Chomutov) 10 minut

Začátek první třetiny nabídl hned několik vyloučení, oba týmy mohly předvést jak si v přípravě na sezonu nacvičili své přesilovky. Kupodivu to ale nebyl přesilovkový gól, který otevřel skóre dnešního zápasu. Litvínovský útočník Josef Myšák dokázal ujet všem hostujícím bekům, hned poté přesnou střelou nad lapačku překonal chomutovského strážce svatyně Jakuba Khůna. O několik minut později to byl právě přesilovkový gól, který měl na svědomí Daniel Šilar, chomutovský hráč dokázal vytěžit z pěkné souhry svých spoluhráčů a bez problémů dorazil koutouč za záda domácího gólmana. Hned o několik vteřin později přišla další bolestivá rána pro mladé Chemiky, kteří se nedokázali ve svém obranném pásmu dostatečně zorientovat, z čehož vytěžil Tom Polák, jenž rozvlnil síť za Šimonem Havlíkem. Chemici za nedlouho dokázali s Piráty srovnat krok, po další sérii nepřesností tentokrát z čepelí Pirátů zaúřadoval Filip Helt, který se s tím vůbec nemazlil a propálil Jakuba Khůna. Už se zdálo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu. Jenže sedm sekund před koncem první dvaceminituvky dokázal na druhý pokus překonat domácího gólmana Petr Chlán, hokejista ve službě Pirátů.

Druhou třetina začli všichni aktéři dnešního zápasu hned zostra. Na ukazateli času neutekly ani sotva dvě minuty, když ležícího Jakuba Khůna překonal mladý Chemik David Drašar, který opět srovnal stav krušnohorského derby. Na konci druhé třetiny se ještě jednou radovali domácí hokejisté. Na tento okamžik hostující gólman určitě rád vzpomínat nebude, byl to právě Roman Cikánek, jež chomutovského chlapce s maskou pořádně zaskočil, nahození mladého Chemika téměř od modré čáry propustil mezi betony.

Poslední dějství tohoto zápasu s nálepkou "Kdo nastřílí víc gólů" nabídlo dva zásahy. Hned zkraje třetí dvacetiminutovky Piráti srovnali stav zápasu. Jakub Köver poslal přesný pas na svého jmenovce Jakuba Navrátila, který dokázal poloprázdnou branku bez problémů trefit. A bohužel pro příznivce litvínovského hokeje a i pro samotné hráče byli těmi posledními, kdo dokázali pohnout se světelným skóre na Hlinkově stadionu Piráti. Jakub Köver dokázal střelou do horní části branky i s přispěním některého z domácích beků propálit Šimona Havlíka. Mladí Chemici to poslední půlminutu zkoušeli v šesti, ale k žádné výrazné šanci se nedostali. Piráti nakonec udolali domácí o jeden jediný gól a vyhráli vysokým poměrem 5:4. Na první vítězství v této sezoně si tak musejí ještě počkat.

Radek Mrázek (trenér HC Litvínov): Byla to jedna velká přehlídka lajdáctví. Hráči nerespektují jeden druhého. Je to neskutečné, jak se tahle parta mohla dostat svými výkony až do staršího dorostu. Tohle jsou výkony na úrovni žáků a ne staršího dorostu. Kdybych mohl a byla tu větší konkurence, tak bych polovinu hráčů nechal mimo hru a radši si vzal mladší hráče.

Kamil Koláček (trenér Piráti Chomutov): Myslím si, že to bylo hrozně těžké utkání. Soupeř samozřejmě ještě neměl žádný bod. Takže jsme čekali, že do nás půjde, což se splnilo. Vlastními chybami jsme pustili soupeře do hry, i když jsme tento zápas mohli mít relativně pod kontrolou. Nakonec jsme to udolali a vezeme tři body, ale nejsem spokojený s výkonem s našich hráčů.