Starší dorostenci smazali ve Zlíně tříbrankové manko, padli až v prodloužení

Napsal 19.02.2015 Michal Luxa
Z l í n / C h o m u t o v - Ve čtrnáctém kole nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu zajížděli Piráti na led Zlína, kde místnímu PSG podlehli 3:4 v prodloužení. Severočeši po dvou třetinách prohrávali o tři branky, ale utkání nevzdali a ve třetí periodě dokázali vyrovnat. Jenže v prodloužení se prosadil Michal Gago, který zajistil výhru domácímu celku. Za Chomutov se postupně prosadili Marcel Hlaváček, Josef Rindoš a také Tom Polák, jehož branka zajistila týmu alespoň bod.
N14 čt 19.2.2015
ZLN
4:3p(2:0, 1:0, 0:3 - 1:0)
Zlín
Odložilík – Padrnos, Sirota, Fridrich, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Kotek, Karafiát, Bainar, Gago, Dlabaja, Werbik.
Strejc – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, Gröger, Novák, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Rohla, Šilar, Adámek.

Zlín
4. Sirota (Krejčiřík), 14. Miko (Gazda, Gago), 34. Mikulec (Váňa), 62. Gago (Gazda, Werbik)
42. Hlaváček (Novák, Lysczarczyk), 45. Rindoš (Lidák), 55. Polák (Lysczarczyk)

8:4
0:2
0:0
28:30
60
Fryšara, Krejčiřík (oba ZLN) 10. min. osobní trest

V úvodu zápasu byli aktivnější Piráti, které ale zastavil útočný faul Šilara. A hosty toto vyloučení mrzelo ještě víc poté, když předčasně ukončil přesilovku svou střelou Jakub Sirota. V polovině třetiny zahrozil svou střelou Peška, jenž ale zamířil těsně vedle horního růžku. Ve 13. minutě se Chomutovští provinili dalším zbytečným faulem, Toman neudržel nervy a soupeře zasáhl vysokou holí. I tentokrát je to ale vyšlo draho - ve zmatku ve Strejcově brankovišti se nejlépe zorientoval Petr Miko a dostal puk za brankovou čáru. Před sirénou se ještě do dobré pozice dostával Gago, tísněn obráncem ale Strejce nijak zvlášť neohrozil.

Probrat diváky po pauze mohl Polák, jenž se nejprve vyhnul Peškovi, překonat Odložilíka se mu už ale nepovedlo. Hasit průšvih obrany musel zlínský gólman i zanedlouho, tváří v tvář ale Adámka vychytal. Na druhé straně nenápadným pokusem vystrašil Strejce Werbik, od modré čáry ale trefil jen břevno. V polovině zápasu domácí ubránili oslabení a dostali chuť útočit, což vyvrcholilo v další branku ševců. Při signalizované výhodě Zlínští využili výhodu jednoho muže v poli a vytvořili si tlak, který zakončil Jan Mikulec, jenž dorazil pokus Váni. Čtvrtý gól na sebe nemusel nechat dlouho čekat, útočník ve žlutém dresu ale před zcela odkrytou brankou selhal.

Ihned na začátku třetí třetiny šli domácí na 48 sekund do tří, hostující trenér ale ještě předtím svolal válečnou poradu. A ta slavila úspěch. Berani se dlouho dusili ve vlastním pásmu a oddechnout jim dal až Marcel Hlaváček, který z vrcholku kruhu umístil puk přesně k tyčce. Když na druhé straně Strejc po nahození z půlky chytal kotouč na poslední chvíli, nic nenasvědčovalo pohodě hostů. Ale opak byl pravdou. Na levém kruhu si přichystal puk Josef Rindoš a snížil pokusem na vzdálenější tyč. V polovině třetiny si Strejc moc neporadil z rozehrávkou, domácí ale rozseknout duel odmítli.

Brankář Chomutova se naopak vyznamenal proti akci Werbika s Gazdou, první jmenovaný hledal před poloprázdnou bránou právě Gazdu, do nahrávky ale vložil svou hůl Strejc. Následně mohl jet sám na branku Miko, avšak upadl. A když Piráti opět zamkli ševce v jejich obranné třetině, bylo srovnáno. Tom Polák dostal trochu prostotu před Odložilíkem a toho dokonale využil. Pár sekund před koncem základní hrací doby ještě mohl rozhodnout Mikulec, další slabší chvilku Strejce ale nepotrestal ani on. A prodloužení, tak to trvalo rovné dvě minuty, než svou přesnou střelou rozhodl o bonusovém bodu pro Zlín Michal Gago.

Robert Svoboda (HC PSG Zlín): "Zdánlivě rozhodnutý zápas nakonec dopadl tak, že jsme ztratili bod. Byli jsme na tom dobře a čekalo se, že vyhrajeme. Ovšem dvojnásobná přesilovka na začátku třetí třetiny nastartovala chomoutovský obrat, kluci pak trochu znervózněli a dopadlo to takto."

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): "Pro nás je samozřejmě to srovnání a zisk bodu potěšující, ukázala se síla mančaftu a to, že když chceme, jsme schopni zabrat. Nenechali jsme se vyprovokovat a hráli jsme důrazně, jenom škoda, že nám soupeř utekl na 3:0, což je dost. A prodloužení, to rozhodla jedna šťastná trefa."