Starší dorostenci skvěle otočili utkání s pražskou Spartou!

Napsal 27.02.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V rámci patnáctého kola nástavby RAKO extraligy staršího dorostu zajížděla na led Chomutova druhá Sparta. Již ve třetí minutě hosté vedli 2:1. Po dvou třetinách to bylo dokonce 4:1. Pak ale Piráti předvedli skvělý obrat a svého soupeře nakonec udolali v prodloužení. Pět sekund před koncem se trefil Martin Tůma.
N15 pá 27.2.2015
5:4p(1:2, 0:2, 3:0 - 1:0)
SPA
Strejc – Lidák, Dvořák, Gröger, Novák, Buchtela, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda M., Tůma, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla, Šilar
Sparta
Brízgala – Jandus M., Duben, Eliáš, Janda, Bureš, Sedliský – Kulda, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Komárek, Dubský, Procházka

3. Lyszczarczyk (Polák), 55. M. Svoboda (Palička, Hajič), 59. Rindoš (Buchtela), 59. Rohla, 65. Tůma (Toman)
Sparta
2. Maršoun, 3. Pšenička (Chlouba, Jandus T.), 22. Kulda, 37. Kulda (Michnáč, Dubský)

5:2
3:1
0:0
110

Úvodní utkání byl lehce bláznivý. Po necelé minutě a půl se hosté dostali do vedení, a to po velmi kuriózní situaci. Petr Maršoun poslal puk před branku, kde si jej do vlastní sítě ztečoval Ondřej Buchtela. O necelou minutu později bylo opět srovnáno. Tom Polák našel Alana Lyszczarczyka, který svižnou ranou nedal Brízgalovi šanci.

Jen devatenáct sekund trvalo hostům na to, aby si své vedení vzali zpět. Před Strejcem byl Tomáš Pšenička, jehož bekhend rozvlnil síť podruhé. I nadále pokračovalo skvělé tempo. Aktivní byl Ondřej Procházka, který byl v mnoha nebezpečných šancích, ale ani jednou Strejce nepřekonal. Velikou šanci měl i Lyszczarczyk, ale jeho pokus skvěle chytil Brízgala. Stav po první třetiě byl 1:2.

Sparta šla hned v úvodu třetiny do dvoubrankového vedení. Jeden z hráčů projel před branku a upadl. Zároveň ale i posunul branku. Do posunuté klece se následně trefil Vojtěch Kulda. Pirátům se vůbec nedařilo a hrála převážně pražská Sparta. Sám na branku se řítil Komárek, který ale netrefil branku. Čtvrtá branka přišla v osmatřicáté minutě. Tlak před brankou zužitkoval v rychlou střelu z blízkosti Vojtěch Kulda, jenž dal svou druhou branku v utkání.

Na začátku třetí třetiny to nevypadalo na to, že by domácí mohli utkání celé zvrátit. K vidění bylo pár šancí na obou stranách, ale ty byly pokryty. Obrat chomutovských dorostenců se datuje od pětapadesáté minuty. Matyáš Svoboda vystřelil od modré čáry, Brízgala byl bez šance.

Dvě minuty před koncem zadělali domácí na drama. Ondřej Buchtela posunul puk před branku na úplně osamoceného Josefa Rindoše, který střelou mezi Brízgalovi betony snížil na rozdíl jediné branky. Poté se rozhodl Kamil Koláček odvolat Alexe Strejce. Toto rozhodnutí bylo nakonec úspěšné. Po skrumáži před brankou se totiž prosadil Roman Rohla. Za vyrovnaného stavu 4:4 se šlo do prodloužení.

V této části hry měl šanci Josef Toman, ale ten z otočky nepřekvapil hostujícího brankáře. Role střelce se tedy ujal Martin Tůma. Přebral puk za brankou, kterou objel a střelou pod víko otočil utkání!

Kamil Koláček (Chomutov): "Dvě třetiny jsme byli horší jak soupeř. Jen se štěstím to bylo jen 4:1. Ve druhé přestávce jsme zamíchali se sestavou a hru jsme stáhli na tři lajny. Tempo se začalo zvedat, což jsme dokázali tím, že jsme vyrovnali. Ukázalo to sílu mančaftu. Každopádně jsme rádi za dva body, ale první dvě třetiny byli hodně špatné. Já doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat."