Starší dorostenci si zastříleli proti Motoru, Koblížek zaznamenal čtyři body

Napsal 24.10.2015 Marcel Holl
Č . B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - V 16. kole NOEN extraligy cestoval starší dorost Pirátů na led Českých Budějovic. Zápas přinesl brankové hody, neboť Chomutovští zvítězili vysoko 4:8. Čtyřmi kanadskými body za dva góly a dvě asistence se na výhře podílel Tomáš Koblížek. Piráti tak napravili plzeňské zaváhání a opět se vrátili na vítěznou vlnu.
16.kolo so 24.10.2015
CEB
4:8(2:1, 0:5, 2:2)
Č. Budějovice
Hauser (40. Němec) – Hadžič, Hora, Kubeš, Dosek, Rákosník, Novotný – Bláha, Pánek, Matys, Rolínek, Tejko, Šimon, Káník, Pospíšil, Kašper, Kondelík, Kaisler.
Pavlát – Buchtela, Seemann, Bukač, O. Dvořák, Krejčí, A. Novák, Studený – Köver, J. Svoboda, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Bohanos, Stínil, Hřebíček, Dejmek, T. Koblížek, D. Šilar.

1. Tejko (Káník, Matys), 14. Šimon (Rolínek, Pospíšil), 44. Tejko (Pánek, Káník), 53. Tejko (Káník, Pánek).
14. Köver (T. Koblížek, Chlán), 28. O. Dvořák (T. Koblížek, Köver), 30. T. Koblížek (Buchtela, Seemann), 31. J. Svoboda (M. Svoboda, Krejčí), 34. Kulich (Seemann), 38. Chlán (Palička, Lauko), 41. Stínil (Kulich), 53. T. Koblížek (Köver, Buchtela).

2:4
0:1
0:0
111
Pražák - Mertl, Samuel.
Jan Svoboda (Chomutov) 10 minut.

Do zápasu vstoupili úspěšněji domácí, kteří využili hned svůj první pobyt před Pavlátem ke vstřelení úvodní branky zápasu. Matysovu ránu od modré čáry dorážel nejprve Káník, aby nakonec Miroslav Tejko pohodlně uklidil puk do hostující branky. Hosté odpověděli ve 14. minutě, kdy se domácím hráčům nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního obranného pásma a na několikátý pokus dopravil puk za Hauserova záda chomutovský štírek Jakub Kover. Po šestnácti vteřinách hry si ale Motor vzal vedení zpátky, kdy bleskový výpad zakončil gólovou střelou Pavel Šimon. Do kabin tedy odcházeli spokojenější domácí hráči.

Ve druhé třetiny přepnuli Piráti na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem jejich vystupňované aktivity byl vyrovnávací gól z hole Ondřeje Dvořáka. O necelé dvě minuty později se po dalším závaru před Hauserem dostal puk na modru čáru k Ondřeji Buchtelovi, jehož střelu jemně tečoval Tomáš Koblížek tak, že vymetla horní růžek domácí svatyně. Za další minutu zakončil povedenou kombinaci hostí Jan Svoboda. O chvíli později se zaskvěl takřka zázračným zákrokem hostující brankář Pavlát, který na poslední chvíli zastavil puk letící z hole Lukáše Matyse. Z protiútoku se potvrdila platnost známého hokejového rčení „Nedáš-dostaneš“ a hostující hráči navýšili svůj náskok gólem z hole Jaroslava Kulicha. V závěru druhé třetiny ještě prokázali hostující hráči svoji dravost, kdy využitím nového pravidla o hybridním zakázaném uvolnění se po přihrávce Filipa Paličky od zadního mantinelu již osamocený Petr Chlán z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Do třetí části hry nastoupil v domácí brance David Němec a ještě než si stihl pořádně sáhnout na kotouč, lovil jej ze své sítě po povedené střele Michala Stínila. Zanedlouho poté uklidil puk pod horní tyčku Pavlátovy klece Miroslav Tejko. V závěru utkání nejprve završil svůj hattrick Miroslav Tejko, který zakončil rychlý protiútok domácích povedenou kličkou. Definitivní podobu výsledku pak stanovil osmým gólem Severočechů Tomáš Koblížek.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Máme za sebou dva zápasy s těžkými soupeři a malinko jsou si ty zápasy podobné. Dnes jsme nehráli zpočátku špatně, dvakrát jsme vedli. Soupeř měl samozřejmě svoji nespornou kvalitu, ve druhé třetině na nás přitlačil a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Začali jsme zmatkovat, kupili jsme chybu na chybu a soupeř to dokázal potrestat. Nemáme zkrátka psychickou sílu hrát zápas pořád stejně až do konce a podlehneme určitému tlaku soupeře. To je v současnosti náš největší problém. Nedokážeme hrát zodpovědný jednoduchý hokej.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): První třetinu jsme začali vlažně, domácí nastoupili aktivně a dali nám rychlou branku, což nás malinko zaskočilo. Od druhé třetiny jsme jednoznačně ovládli utkání. Mohli jsme dát daleko víc gólů, ale naše produktivita vázne, což se ukázalo i ve včerejším zápase v Plzni. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a vezeme si domů tři body. Perličkou zůstává příjezd našeho obránce Víta Seemanna, který za námi cestoval dnes z Chomutova po vlastní ose, ale časově nepočítal s dopravním zdržením na Písecku a do Budějovic dorazil v podstatě až s úvodním vhazováním.