Starší dorostenci si poradili s pražskou Slavií, když dokázali zvítězit o tři branky

Napsal 25.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V dohrávce 4. kola NOEN Extraligy staršího dorostu Piráti porazili pražskou Slavii 5:2 a už po jedenácté v řadě zvítězili. O tři branky Pirátů se postarala trojice David Černý, Petr Chlán a Jakub Navrátil.
4.kolo út 25.10.2016
5:2(4:1, 0:0, 1:1)
SLA
Běhula – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Starý, Kleiner, Studený (A), Jarý – Köver (C), Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Prokop, Svoboda
Slavia
Kodad (13. Vecka) – Melovič (A), Kučera, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Duda, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Vaniš, Šilhan, Hnát, Marek, Martínek, Furch

8. Černý (Chlán, Navrátil), 12. Köver, 13. Černý (Navrátil, Chlán), 15. Navrátil (Černý, Chlán), 56. Köver (Svoboda, Procházka)
Slavia
16. Všetečka (Martínek), 53. Brož (Vobořil, Šilhan)

Viktor Martínek - 5+10 do konce utkání za faul kolenem

Ihned na začátku utkání byl problém s časomírou a utkání tak začalo s malým zpožděním. Do první vážnější šance se dostal v čase 04:19 Viktor Martínek, který se dostal zcela osamocen ke kotouči před Běhulou, ale vstřelit gól se mu nepodařilo, neboť jeho střelecký pokus Běhula dokázal vyrazit mimo tři tyče. Zhruba o čtyři minuty později se domácí dostali do vedení. Jakub Navrátil našel přihrávkou z mezikruží před brankou úplně volného Chlána. Ten místo střely ještě volil přihrávku na lépe postaveného Davida Černého, a ten se střelou do poloodkryté klece nemýlil – 1:0. V čase 11:09 to bylo už 2:0. Jakub Köver vybojoval kotouč za brankou soupeře. Následně si s ním vyjel před branku a střelou, kterou ještě trefil jednoho z hostujících hráčů do bruslí zvýšil na 2:0. Zhruba o minutu a půl později David Černý přidal svou druhou branku v dnešním utkání, když dostal skvělou přihrávku od Jakuba Navrátila před poloodkrytou klec a kotouč zamést do sítě mu nedalo velkou práci – 3:0. Následně hosté vystřídali své brankáře. Místo Matěje Kodada nastoupil do branky Daniel Vecka. Slavistům to však příliš nepomohlo, neboť v čase 14:35 zvýšil na 4:0 Jakub Navrátil, když si s kotoučem sjel od pravého mantinelu až před brankáře a střelou pod horní tyčku nedal Veckovi sebemenší šanci. O půl minutky později se ale hostům přeci jenom podařilo snížit. Robin Všetečka se dostal nikým nehlídán ke kotouči těsně před Běhulou a střelou pod horní tyč snížil na 4:1.

Druhá třetina začala z obou stran velice opatrně. Ani jeden z týmů se do šancí příliš nedostával. To prolomil v čase 24:03 Jan Svoboda, ale střelou z mezikruží orazítkoval pouze břevno Veckovy branky. O tři minutky později se do další zajímavé šance dostal Petr Chlán, ale zcela osamocen před Veckou nedokázal kotouč poslat do sítě. Minutu na to se Jan Svoboda dostal ke kotouči v pravém kruhu. Následně se nikým neatakován dostal s kotoučem až před Vecku, toho však střelou mezi betony prostřelit nedokázal. V čase 28:29 Robin Všetečka vyslal na branku nebezpečnou střelu z mezikruží. Jeho pokus ale Běhula dokázal skvěle chytit. O minutu později se Viktor Martínek dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho střelecký pokus mířený ke vzdálenější tyči však dokázal Běhula opět skvěle vyrazit mimo tři tyče. V čase 31:06 dostal Jiří Vaniš skvělou přihrávku před branku od svého spoluhráče Jakuba Marka. Jeho následný střelecký pokus mířící mezi betony ale Běhula udržel a kotouči nedovolil projít za brankovou čáru. Zhruba o pět minut později se nejdříve do obrovské šance dostal Petr Chlán, když střílel zcela osamocen z mezikruží, ale jeho střelecký pokus Vecka udržel pod svými betony. Následně se Jaroslav Brož řítil s kotoučem podél pravého mantinelu sám proti Běhulovi, toho však následnou střelou doprostřed branky neměl šanci prostřelit. V samém závěru druhé třetiny se ještě Petr Chlán dostal s kotoučem od levého mantinelu až před Vecku. Ten však proti jeho následné střele předvedl skvělý zákrok a kotouč chytil do své lapačky.

Ihned na začátku třetí třetiny mohl Petr Chlán zvýšit na 5:1, ale na Vecku z bezprostřední blízkosti nevyzrál. V čase 47:15 byl Jan Svoboda v samostatném úniku faulován a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. Jan Svoboda však z trestného střílení Vecku neprostřelil. O deset sekund později se Brož dostal s kotoučem středem kluziště až ke střele z mezikruží, ale svým povedeným střeleckým pokusem orazítkoval pouze tyč Běhulovy svatyně. O další půl minuty se Jakub Marek ocitl zcela osamocen před Běhulou, ale ani on nedokázal dnes skvěle chytajícího Běhulu prostřelit. V čase 51:21 dostal Všetečka nabito do mezikruží. Jeho střelecký pokus však Běhula opět fantasticky chytil. Zhruba o minutu později se ale hosté už dočkali. Jaroslav Brož se dostal ke kotouči v levém kruhu a střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za bezmocným Běhulou – 4:2. Následně v čase 53:06 vyfasoval hostující hráč Viktor Martínek 5+10 do konce utkání za faul kolenem a domácí hráli dlouhou přesilovku pět na čtyři. Neuběhla ani půl minutka a hosté šli do třech. Ondřej Holý totiž obdržel dvě minuty za hru vysokou holí. Domácí v čase 55:06 využili svou dvojnásobnou přesilovku, když Jan Svoboda napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus Vecka vyrazil pouze do míst, kde se nacházel Jakub Köver, a ten už neměl problém kotouč poslat do poloodkryté klece – 5:2. Zhruba o minutu později Petr Chlán napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu a svým povedeným střeleckým pokusem trefil břevno Veckovy svatyně. V čase 56:48 se Brož dostal v oslabení do samostatného úniku, ale střelou mířenou k levé tyči orazítkoval pouze tyč za Běhulovými zády. Neuběhla ani minutka a do dalšího samostatného úniku se dostal Šilhan, ale ani on na Běhulu nevyzrál. Domácí si tak po výhře 5:2 připsali už jedenáctou výhru v řadě.