Starší dorostenci si poradili s brněnskou Kometou, hattrickem se blýskl Ouřada

Napsal 17.12.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole nadstavby skupiny A NOEN extraligy hostili Piráti brněnskou Kometu. Díky dvěma rychlým brankám vedli domácí v polovině první třetiny 2:0. Kometa dokázala ještě do konce úvodní části srovnat. Další branky napadaly ve třetí třetiny. Dvakrát se trefil Ouřada a jednou Štochl. Útočník Kryštof Ouřada zaznamenal v zápase hattrick a jednu asistenci a výrazně tak pomohl Chomutovu ke třem bodům.
N4 so 17.12.2016
5:2(2:2, 0:0, 3:0)
KOM
Běhula (21.Skokan) – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Veselý, Černý, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Mežnar, Koblížek, Ouřada, Brandner.
Kometa
Holík – Krejčí, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Gajarský, Škvrně, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, Kunc, Kadlic.

8. Veselý (Mežnar), 9. Ouřada (Navrátil, Veselý), 41. Ouřada (Navrátil, Štochl), 51. Ouřada (Navrátil, Veselý), 56. Štochl (Navrátil, Ouřada).
Kometa
11. Kadlic (Škvrně, Kowalczyk), 17. Jurnečka (Kowalczyk, Škvrně)

Krejčí (Brno) na 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku

V úvodu zápasu dostala Kometa hned dvě početní výhody, ale ani jedna se hostům nevyvedla. Obzvláště ta druhá nebyla povedená, neboť Piráti ve vlastním oslabení otevřeli skóre zápasu. Po špatné rozehrávce Komety se dostal k puku Jakub Veselý, jenž okamžitou utaženou střelou překonal Holíka.

O minutu později bylo v SD ARÉNĚ ještě radostněji, neboť střelu Navrátila brankář Holík nechytil příliš přesvědčivě a ke kotouči se dostal jako první Kryštof Ouřada, jenž neměl problém ho umístit mezi tři tyče.

V polovině jedenácté minuty se povedlo Kometě snížit. Autorem branky je Vojtěch Kadlic, který dokázal propasírovat puk za záda brankáře Běhuly po střele od Kowalczyka. Snížení hosty nabudilo a snažili se rychle srovnat nepříznivý stav. To se Brňanům také povedlo. Škvrně vybojoval puk v rohu hrací plochy a nahrál ho Kowalczykovi, jenž ho pouze připravil na střelu pro kolegu z obranné dvojice Tomáše Jurnečku, jehož střela zápěstím zapadla až za Běhulova záda. Nutno dodat, že před domácím brankářem přejelo v době střely několik hráčů.

Zajímavý hokej pokračoval v chomutovské aréně i ve druhé části. Navrátil našel nahrávkou lépe postaveného Koblížka, jenž ale nabídnutou situací pohrdl a střelou z mezikruží netrefil ani branku Komety. Ještě lepší příležitost si měl v sedmatřicáté minutě Eric Mežnar, jehož našel přesnou nahrávkou na útočné modré čáře Brandner. Slovinský forvard v barvách Pirátů ale svůj únik nezužitkoval a trefil pouze připraveného Holíka.

Jelikož ani Kometa nedokázala své šance ve druhé části využít. Svítil na světelné kostce po čtyřiceti minutách stejný stav jako po úvodní periodě.

Ve třetí třetině nabídl Brněnští Chomutovu několik početních výhod. Zhruba deset minut před koncem zápasu předčasně dohrál hostující zadák Petr Krejčí, jenž po odpískání dohrál hráče Pirátů. Od rozhodčích dostal dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

Deset sekund poté dokázali Piráti odskočit na dvoubrankový rozdíl. Chomutovští vybojovali kotouč na brněnské obraně a ve dvou ujeli na brankáře Holíka. Navrátil předložil kotouč Kryštofu Ouřadovi, jenž udělal brněnskému brankáři kličku a zkompletoval hattrick.

Brankový účet zápasu uzavřel v šestapadesáté minutě, v početní výhodě, chomutovský Jakub Štochl, jenž před Holíkem tečoval Navrátilovu střelu. V samotném závěru utkání se Kometa snažila zmírnit porážku, ale Chomutovští si poslední minuty pohlídali a vyhráli 5:2.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Byl to výborný zápas, ke kterému jsme přistoupili zodpovědně. Využili jsme šance, které jsme měli. Soupeř byl hrozně silný. Hrál se hokej nahoru dolů. Dali jsme krásné góly po krásných akcích. Je to dá se říct taková malá satisfakce za jarní finále. Takový to výsledek potěší, ale soupeř byl silný a jsem rád, že jsme to ubojovali.“

Jiří Mifek (HC Kometa Brno): „Nepodařil se nám začátek utkání. Na první dva inkasované góly jsme soupeři de facto nahráli sami. Zlepšili jsme hru, podařilo se nám ještě do pauzy srovnat. Druhá třetina byla divočejší, hrál se hokej nahoru dolů s otevřenými obranami. Díky většímu počtu vyloučených jsme neměli ve třetí třetině už sílu zvrátit nepříznivý výsledek. Srazilo nás především neproměnění některých slibných šancí. Utkání dnes rozhodl náš špatný vstup do první a třetí třetiny a v uvozovkách špatná disciplína. Soupeři gratuluji k výhře.“