Starší dorostenci šesti góly smetli druhý tým tabulky Rytíře Kladno

Napsal 26.09.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Oba týmy se v sedmém kole RAKO Extraligy staršího dorostu dlouho rozkoukávaly a góly začaly padat až na konci první části. Jako první se prosadili hosté gólem Čečetky, ale pak řádili už jen skvěle útočící domácí. Do konce první části ještě stihl srovnat Wágner. Ve druhé třetině přidali tři góly Běhula a Lysczarczyk a ve třetí části na konečných 6:1 zvýšili Adámek a Hlaváček.
7.kolo pá 26.9.2014
6:1(1:1, 3:0, 2:0)
KLA
Strejc – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, A. Novák, Muchka – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Jindra, Dejmek, Wágner, Šilar, Adámek (C).
Kladno
Jiroušek – Havelka (C), Malý, Šíma, Kiml, Smrž – Řepka, Patyk, Vach, Okegawa, Pejchal, Čermák, Janeček, Sagan, Zelingr, Borkovec, Hrabík, Čečetka, Kubík.

17. Wágner, 31. Běhula (Kulich, Wágner), 35. Lyszczarczyk (Adámek, Gröger), 36. Lyszczarczyk (Polák), 55. Adámek (Lyszczarczyk, Hlaváček), 60. Hlaváček (Novák, Lyszczarczyk)
Kladno
16. Čečetka (Patyk)

5:3
2:1
0:0
90

V první třetině oběma týmům pár minut trvalo, než se ve velké aréně rozkoukaly. Dříve se to povedlo Pirátům, kteří pak zahájili ofenzivní smršť. Jiroušek se v bráně měl co ohánět a tasil výtečné zákroky proti střelám Kulicha a Wágnera.

Odpočinout si mohl až ve 14. minutě, kdy se nechal vyloučit domácí Lidák a hosté tak měli příležitost otevřít skóre. I přes ne úplně optimální start přesilovky nakonec dokázali svou příležitost využít, když se před brankovištěm nejlépe zorientoval MICHAL ČEČETKA a otevřel skóre – 0:1.

Odpověď na sebe nechala čekat pouze necelé dvě minuty. Po vhazování ve středním pásmu se kotouče chopil domácí kanonýr FRANTIŠEK WÁGNER, který utekl obraně a s jistotou překonal hostujícího gólmana Jirouška, aby tak srovnal stav na 1:1.

Ve druhé třetině se na branku opět čekalo přes deset minut, ale po ní to už šlo ráz na ráz. Vyloučení hostujícího Hrabíka nejdříve v 31. minutě potrestala skvělá akce domácích. František Wágner nahazoval kotouč, Kulich ho přiklepl přímo na hůl TOMÁŠE BĚHULY a ten ho neomylně zametl do odkryté brány – 2:1.

Čtyři minuty a jednu sekundu nato se individuální akci zaskvěl domácí kapitán Tomáš Adámek, který se protlačil kolem obrany a zakončil bekhendem a odražený kotouč neměl problém do klece vrátit Tom Polák. Jako střelec branky byl označen ALAN LYSZCZARCZYK – 3:1.

O další minutu později přidal stejný střelec i čtvrtou branku svého mužstva, když napálil odražený puk a s přehledem prostřelil bezmocného Jirouška. ALAN LYSZCZARCZYK tak v závěru druhé třetiny zvyšoval už na rozdíl tří branek – 4:1.

Ve třetí dvacetiminutovce se hosté pokoušeli o nemožné a v posledních minutách vsadili vše an ofenzívu. To ale hrálo do karet Pirátům, kteří se v 55. minutě dostali do brejku. Střelou pod lapačku ho perfektním způsobem zakončil TOMÁŠ ADÁMEK – 5:1.

Následně hráli sice hosté přesilovku, ale v ní útočili spíše Piráti. Největší šanci měl opět kapitán Adámek, který z otočky nastřelil pravou tyč. Piráti v závěru ještě navýšili rozdíl ve skóre při přesilovce. Tvrdou ranou od modré čáry se 16 sekund před koncem prosadil MARCEL HLAVÁČEK – 6:1

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Dnešní zápas se hodnotí dobře, povedl se nám. Myslím si, že jsme do něj vstoupili malinko vlažně, ale postupem času jsme se rozehrávali. Přestože první třetina skončila jedna jedna, tak jsme měli navrch, i střely tomu odpovídaly. Ve druhé třetině se nám to podařilo vyjádřit i gólově. Druhá třetina rozhodla, na klucích bylo vidět, že hrají s chutí a dotáhli jsme to až do konce.“

Otakar Vejvoda (Rytíři Kaldno): „Myslím si, že jsme prohráli zaslouženě. Domácí do toho dali víc bojovnosti. Od druhé třetiny jsme začali dělat neuvěřitelné chyby. To nás stálo jak duhou třetinu, tak i celý zápas.“