Starší dorostenci prohráli počtvrté za sebou, tentokrát nestačili na Plzeň

Napsal 26.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci šestadvacátého kola NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě HC Plzeň 1929. Hosté vstoupili do utkání skvěle a už po první třetině vedli vysoko 0:4. Domácí sice dokázali ve třetí třetině snížit po dvou využitých přesilovkách na rozdíl dvou branek, ale vzápětí dostali pátý gól, na který už odpovědět nedokázali a prohráli tak 2:5.
26.kolo so 26.11.2016
2:5(0:4, 0:0, 2:1)
PLZ
Běhula (17. Skokan) – Štochl, Seemann, Jungvirt, R. Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin – Köver, J. Veselý, Černý, Chlán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Ouřada, Brandner
Plzeň
R. Červenka – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Váchal – Reitspies, J. Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Kolda, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Váňa, Kovařík

44. Navrátil (Štochl), 53. Studený (Köver)
Plzeň
8. Hasman (Váchal, M. Červenka), 14. Lang (TS), 17. Houdek (Kaňák, Přikryl), 20. Mužík (Přikryl, Lang), 55. Štěpánek (Hasman)

2:5
2:0
0:0
37:35
124
Vyštejn – Rozlílek, Ševic

Piráti do utkání vstoupili velice aktivně. Už po pětačtyřiceti sekundách mohl vstřelit branku Köver, ale Radka Červenku nepřekonal. O minutku později se do obrovské šance dostal Josef Hasman, ale ani on nedokázal vstřelit branku, neboť kotouč poslal těsně vedle levé tyče. První branky se dočkali v osmé minutě hosté. Josef Hasman ujel obráncům a střelou k levé tyči nedal Běhulovi sebemenší šanci.

Hosté byli i nadále aktivnější a po zmařené šanci Reitspiese z jedenácté minuty se ve čtrnácté minutě dostal do samostatného úniku Martin Lang. Ten byl ale těsně před Běhulou faulován a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. Martin Lang nabídnuté trestné střílení vyřešil zkušeně a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Do konce první třetiny se hosté střelecky prosadili ještě dvakrát. Nejdříve v sedmnácté minutě prostřelil Běhulu tvrdou střelou od modré Michal Houdek a následně v poslední minutě první třetiny prostřelil nového muže v brankovišti Pirátů Ondřeje Skokana Radek Mužík.

Piráti vstoupili do druhé třetiny s tím, že budou chtít rychle vstřelit branku. To se jim málem povedlo v třiadvacáté minutě, když se Chlán dostal nadvakrát ke střele z mezikruží, ale poprvé trefil pouze brankáře a podruhé jen tyčku. Zhruba o dvě minuty později ale domácí zapomněli ve vlastní přesilovce bránit a Jan Štěpánek těsně před Skokanem nedokázal kotouč poslat mezi tři tyče.

Zhruba v polovině druhé třetiny nejdříve David Černý trefil tyč a následně Houdek střelou od modré minul branku soupeře jen o kousíček. Ke konci druhé třetiny ujel obráncům Kovařík, ale na Skokana nevyzrál. V sedmatřicáté minutě se do samostatného úniku dostal Martin Lang, ale ani on prostřelit Skokana nedokázal. V samém závěru druhé třetiny mohl snížit na rozdíl tří branek Koblížek, ale v samostatném úniku poslal kotouč jen vedle levé tyče Červenkovy svatyně.

Piráti začali závěrečnou třetinu velmi aktivně. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se Chlán dostal nadvakrát ke střele těsně před Radkem Červenkou, kterého ale ani nadvakrát nedokázal překonat. To se povedlo až o minutu později Jakubovi Navrátilovi, který dorážel kotouč po střele Štochla od modré čáry do poloodkryté klece. V dvaapadesáté minutě se opět Petr Chlán dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale ani tentokrát Radka Červenku prostřelit nedokázal.

O minutu později ale dokázali Piráti využít přesilovou hru a snížit na rozdíl dvou branek. Adam Studený napřáhl ke střele od modré čáry a svou tvrdou ránou nedal Červenkovi sebemenší šanci. Radost domácích ale netrvala dlouho, neboť se zhruba o minutu později dostal Josef Hasman s Janem Štěpánkem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný dokázal prostřelit Skokana střelou mezi betony.