Starší dorostenci prohráli na svém ledě s pražskou Spartou 3:4 po prodloužení

Napsal 16.11.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Starší dorost nezažívá zrovna nejlepší průběh sezóny a dnes prohrává potřetí v řadě, tentokrát na domácím ledě. Domácí si vytvořili dvoubrankový náskok, který ale sparťané během krátké chvíle smazali. Za stavu 3:3 se šlo do prodloužení, ve kterém byli efektivnější hosté, kteří si vezou dvoubodový zisk.
19.kolo pá 16.11.2012
3:4p(1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
SPA
Dvořák (Lukeš) - Páleník, Ringler, Kämpf, Bednář, Procházka, Hierman, O. Kaše, Szathmáry, Macháček, Hlaváček, Cestr, Kosina, Vlastník, D. Kaše, Veselý, Wágner, Strunz
Sparta
Langer (Pírs) - Široký, Vokurka, Vacek, Pokorný, Lojka, Augustin, Havel, Kolář, Keller, Györi, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Major, Krudenc

14. D. Kaše (Páleník), 26. Macháček (D. Kaše), 41. Hierman (D. Kaše)
Sparta
30. Krudenc (Vokurka), 30. Györi (Mikliš, Pulkrab), 36. Pokorný (Augustin), 63. Györi

3:3
0:0
0:0
35:31
100

Od začátku se obě mužstva snažila aktivně napadat soupeře a střílet z každé možné pozice. Zpočátku Sparta dělala chomutovské rozehrávce velké problémy, ale žádné nebezpečné šance z toho nevznikly. Počátkem zhruba 12. minuty se domácí zlepšili a dokázali pražský klub udržet ve svém pásmu. Po několika akcí přišlo ve 14. minutě vyvrcholení gólem DAVIDA KÄMPFA, když naložil správně s příhrávkou Jana Páleníka. Piráti v závěru třetiny mírně zpomalili a o slovo se hlásila také Sparta. Piráti však bez problémů udrželi vedení 1:0.

Chomutov i Sparta se do druhé třetiny pustily do útoku, z čehož vznikl sympatický hokej. Druhou dvacetiminutovku lépe začali opět domácí. Na střelu PETRA MACHÁČKA neměl zblízka nárok sparťanský gólman. Piráti tedy hráli s klidnějším pocitem dvoubrankového vedení, což se jim možná vymstilo. Obránci Chomutova totiž zaspali v defenzívě a pustili do samostatného úniku VÁCLAVA KRUDENCE. Hostující útočník měl dostatek prostoru a klidu na chytré zakončení mezi betony Tadeáše Dvořáka. To však ze strany Sparty nebylo vše. Hostům stačilo dalších třiadvacet vteřin na vyrovnání. Zasloužil se o to MAREK GYÖRI, který vyslal přesnou střelu, která doplachtila až do sítě. Chomutov byl pod studenou sprchou a snažil se vzít si své vedení zpět. Jenže se stal opak. Ve 35. minutě se DOMINIK POKORNÝ prodral svou šikovností až před branku Chomutova, kde byl úplně osamocený a měl před sebou téměř odkrytou klec. Domácí brankář neměl šanci.

Hosté si v průběhu druhého dějství vytvořili jednobrankový náskok a bylo na chomutovských, jak se s tím vypořádají. A nezačali vůbec zle. Střela JAKUBA HIERMANA se o nic nezastavila a putovala nerušeně až do sítě. Piráti byli znovu ve hře a sparťany několik minut ještě trápili. Nic víc však do branky nespadlo. K závěru znovu začala hrozit Sparta, ale taky se jim nepoštěstilo.

Začalo tak prodloužení, ve kterém se obě strany vrhaly celkem překvapivě do ofenzívy. Vítězství v tomto duelu se však dočkali hosté. MAREK GYÖRI si položil chomutovského brankáře a přesně zakončil. Piráti v tomto zápase chtěli odčinit poslední dvě prohry vřadě, nepovedlo se. Sparta si z Chomutova odváží 2 body.