Starší dorostenci přestříleli českobudějovický Motor, Jakub Köver se blýskl hattrickem

Napsal 14.01.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci osmého kola nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě českobudějovický Motor. Piráti po prvních dvou vydařených třetinách, kdy vedli už 4:1 se nakonec ještě museli být o výsledek, neboť hosté dokázali ve třetí třetině snížit na 4:3. V samotném závěru utkání ale Köver přidal třetí branku v utkání a upravil na konečných 5:3. Piráti tak po včerejší prohře s Libercem opět vítězí.
N8 so 14.1.2017
5:3(2:1, 2:0, 1:2)
CEB
Dobeš (48. – 49. Skokan) – Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin – Köver, Veselý, Černý, Günther, Hradecký, Navrátil, Koblížek, Ouřada, Brandner
Č. Budějovice
Dvořák – Stárek, Doktor, Vávra, Rákosník, Dudáček, Škola, Šafář, Miročnikov – Silný, Beránek, Slávik, Krcho, Vaculík, Řezáč, Egert, Prášek, Holý, Masopust, Kaisler

3. Navrátil (Veselý, Ouřada), 6. Köver (Koblížek, Černý), 28. Veselý (Ouřada, Navrátil), 29. Köver (Koblížek, Černý), 59. Köver (Černý, Koblížek)

Místecký – Michajličenko, Sládek

Piráti vstoupili do utkání velice aktivně a už ve třetí minutě se dostali do vedení. Jakub Navrátil se dostal ke kotouči těsně před Dvořákem, kterého si položil na zem a následně bez problémů zasunul kotouč za brankovou čáru. V páté minutě se hosté nechali zbytečně vyloučit a tuto přesilovou hru dokázali Piráti využít. Jakub Köver se prosadil po krásné individuální akci.

V šestnácté minutě mohl zvýšit náskok domácích Miroslav Hradecký, který byl faulován v samostatném úniku a rozhodčí nařídil samostatný nájezd. Hradecký ho ale neprovedl příliš dobře a Dvořáka překonat nedokázal. V samotném závěru první třetiny si Dobeš neporozuměl s jedním ze svých spoluhráčů a kotouč naservíroval přímo na hokejku Jiřího Egerta, který se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil.

Domácí vstoupili do druhé třetiny stejně, jako do té první, a to velice aktivně. Už po osmnácti odehraných vteřinách se dostal Ouřada ke kotouči těsně před Dvořákem. Jeho následný pokus ale zastavila tyč. Neuběhla ani minuta a do vyložené šance se dostali také hosté. Egert se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Dobeše, který ale proti jeho střele mezi betony předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým.

V pětadvacáté minutě mohl vyrovnat Masopust. Dobeše ale překonat nedokázal. Další branky v dnešním utkání jsme se dočkali v osmadvacáté minutě. Ouřada se spolu s Jakubem Veselým dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný našel přesnou přihrávkou Jakuba Veselého, který se střelou k bližší tyči nemýlil. Zhruba o minutu později to bylo už 4:1. Jakub Köver střelou z mezikruží mezi Dvořákovy betony zvýšil na rozdíl tří branek. Do konce druhé třetiny se ještě hosté dostali do dvou velkých šancí, ale snížit se jim nepodařilo.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně. První vážnější šance jsme byly svědky až v sedmačtyřicáté minutě, když Veselého střelu z mezikruží dokázal Dvořák skvěle vyrazit mimo tři tyče. Zhruba o minutu později se hosté dočkali branky. Vojtěch Krcho ujel obráncům a střelou k bližší tyči překonal Dobeše.

Tři minuty před koncem utkání dokázali navíc hosté snížit na rozdíl jediné branky, a to když se prezentoval skvělou individuální akcí Daniel Dudáček, a ten kotouč doslova dotlačil za brankovou čáru. Domácí ale v samotném závěru nedopustili vyrovnání a navíc dvě minuty před koncem utkání sami udeřili. Jakub Köver svým třetím gólem v utkání stanovil přesnou střelou z mezikruží výsledek 5:3.