Starší dorostenci podruhé v sezóně ztratili všechny tři body, tentokrát podlehli pražské Spartě

Napsal 18.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci třiadvacátého kola NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě pražskou Spartu. Piráti ale tento zápas vůbec nezvládli a prohráli vysoko 3:7! Domácí navíc ztratili všechny tři body teprve podruhé v letošní sezóně. Za domácí se dnes střelecky prosadili pouze Jakub Navrátil, Kryštof Ouřada a Jakub Veselý.
23.kolo pá 18.11.2016
3:7(1:0, 1:1, 1:6)
SPA
Běhula – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený (C), Jarý, Viktorin – Köver, Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, J. Svoboda, Koblížek, Ouřada, Brandner
Sparta
Mičán – Haš, Vízner (C), Tůma, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Čermák, Vitouch, Švarc, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Pšenička, Pika, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel

8. Navrátil (Chlán), 35. Ouřada (Štochl, Viktorin), 56. Veselý (Viktorin, Chlán)
Sparta
28. Čech (Pavel, Dani), 42. Kropáček (Šišolák, Arnošt), 49. Šišolák (Kropáček, Arnošt), 52. Kropáček (Arnošt, Vízner), 56. Čech (TS), 58. Vitouch (Čermák, Havlín), 59. Šišolák (Dani)

Jan Svoboda - 10 min. nesportovní chování

Piráti na svého soupeře vlétli hned od začátku utkání. V druhé minutě se ocitl Jan Svoboda zcela osamocen s kotoučem před Mičánem, kterého ale překonat nedokázal, neboť kotouč poslal těsně vedle pravé tyče. V šesté minutě se o slovo přihlásili také hosté, když Vitouch vyslal na branku nebezpečnou střelu z mezikruží. Běhula ale jeho pokus dokázal svým pravým betonem vyrazit mimo tři tyče

Domácí se v dnešním utkání ujali vedení v osmé minutě, když Chlán vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou Mičán vyrazil pouze na hokejku dojíždějícího Jakuba Navrátila, a ten už se do poloodkryté klece nemýlil. Zhruba o tři minutky později se opět Vitouch ocitl v obrovské šanci, jenomže těsně před Běhulou selhal. Ke konci první třetiny mohl vyrovnat Kropáček, ale jeho povedenou střelu z mezikruží dokázal Běhula vyrazit skvělým zákrokem mimo tři tyče.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, když se v pětadvacáté minutě Kropáček ocitl s kotoučem těsně před Běhulou, kterého ale ani nadvakrát překonat nedokázal. V osmadvacáté minutě se ale už hosté branky dočkali. Ondřej Pavel poslal od zadního mantinelu přihrávku před branku na úplně volného Štěpána Čecha, který se následnou střelou z první nemýlil a kotouč poslal přesně k pravé tyči.

Zhruba v polovině druhé třetiny mohl přidat druhou branku hostů Kropáček, ale v těsné blízkosti branky soupeře Běhulu prostřelit nedokázal, a ten tak svým zákrokem podržel svůj tým. V pětatřicáté minutě se tak radovali domácí. Štochlovu střelu z pravého kruhu vyrazil Mičán pouze do míst, kde se nacházel Kryštof Ouřada, a ten neměl problém kotouč poslat do sítě. Domácí ještě mohli v samotném závěru druhé třetiny přidat jednu branku. Seemann ale ve velké šanci vyhořel.

Do třetí třetiny vstoupily sparťané jako uragán, když hned na začátku dokázal srovnat stav utkání Vojtěch Kropáček, který překvapil Běhulu střelou z velkého úhlu. Hosté se poté po dvou zmařených šancí dostali do vedení zásluhou Ondreje Šišoláka, který se do poloodkryté klece nemýlil. Zhruba o dvě minuty později hosté vedli už o dvě branky. Vojtěch Kropáček poslal na branku nechytatelnou střelu z levého kruhu a Běhula tak neměl šanci kotouč chytit.

Pirátům se podařilo vykřesat jiskřičku naděje v šestapadesáté minutě, když Jakub Veselý snížil na rozdíl jedné branky, ale následně po zhruba půl minutě poslal hosty opět do dvoubrankového vedení Štěpán Čech, který proměnil nařízené trestné střílení. V osmapadesáté minutě při hře čtyři na čtyři zvýšil na rozdíl tří branek David Vitouch a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Trenér Pirátů tak odvolal brankáře, čehož ještě v devětapadesáté minutě využil přesnou střelou ze středního pásma Ondrej Šišolák a svou druhou brankou v zápase upravil skóre na konečných 3:7.