Starší dorostenci podlehli na domácím ledě brněnské Kometě 3:5

Napsal 20.01.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Utkání rozhodly rychlé brejky Komety. Ta šla do dvoubrankového vedené, které ještě Piráti stačili zkorigovat, další dva góly v síti Chomutova už ovšem byly osudné. Vítěznou trefou se prezentoval Adam Raška, asistenci na poslední gól Brna si dokonce připsal gólman Klimeš. Brno porazilo Chomutov 5:3.
33.kolo pá 20.1.2012
3:5(0:1, 1:1, 2:3)
KOM
Dvořák - Havel, Hlava D., Ringler, Hlava n., Kämpf, Fronk, Souček, Procházka, Toušek, Šmíd, Drobný, Černý, Tejnor, Cestr, Zezula, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa.
Kometa
Klimeš - Jekel, Vaverka, Hájek, Mytiska, Koch, Kozel, Lašák, Raška, Řeřucha, Grünwald, Mrázek, Vlček, Boltvan, Vojáček, Vágner, Kusko, Balaštík, Beneš, Kovářů, Garčic.

Zápas začali aktivněji Piráti. Prvních pět minut bylo čistě v jejich režii, ale jako první se radovali hosté. V Čase 06:14 vyslal Raška rychlým pasem do brejku Adama Kozla, který střelou k levé tyči otevřel gólový výčet utkání. Hra se poté přiklonila spíše na stranu Komety, která měla další dvě šance z brejků, v té druhé trefil Raška dokonce tyč. Pak ale přišlo horkých pět minut pro gólmana Klimeše, který se do první přestávky hodně zapotil. Za zmínku stojí rozhodně výborná střela Patrika Huňadyho, kterou Klimeš vytěsnil na tyč, od které se puk odrazil na brankovou čáru. Až na ní zkrotil hostující brankář puk úplně.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe hosté. Minutu a dvě sekundy od začátku druhé třřetiny se do dalšího samostatného úniku dostal po přihrávce Kovářů Adam Raška, který nekompromisně vymetl pravý horní roh Dvořákovy klece. Piráti se poprvé prosadili v čase 28:35. Po střele Touška zůstal ležet gólman Klimeš na zádech a puk, který ležel pod jeho betonem došťouchl do klece Jakub Chrpa. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, v patnácté minuté druhé části mohla jít Kometa do vedení o dvě branky, ale před bránou pádem zblokoval přihrávku před odkrytou klec David Kaše. Naopak se mohl na druhé straně prosadit Patrik Huňady, který po pohledné kličce zvolil střelu do levé tyče Klimešovy svatyně.

Ve třetí části se jako první prosadili Piráti, kdy nejdříve Nicolas Hlava střílel pouze do brtonů gólmana Klimeše, po přihrávce Hejcmana se už ovšem kapitán Pirátů nemýlil. Odpověď Komety na sebe ale nenechala dlouho čekat. Chomutov šel do čtyř a neprodleně po vyloučení nechali opět otevřená zadní vrátka a Mrázek jel s Richardem Garčicem proti jedinému bekovi. Druhý jmenovaný se do odkryté brány nemýlil a Brno bylo opět o gól nahoře. To jim také pomohlo bez následků přečkat následné oslabení. Hla měla pak hluchá místa, po dobu několika minut na obou stranách vázla rozehrávka. Až do času 53:31, kdy zasadila Kometa čtvrtý úder. A to opět z rychlého brejku, opět fungovala spolupráce mezi přihrávajícím Ondřejem Kovářů a střílejícím Adamem Raškou. Naději chomutovským vystřelil ještě v čase 56:04 Patrik Huňady, když si ze vhazování vyjel z kruhu a trefil prostor pod vyrážečkou Klimeše. To bylo ovšem z jejich strany všechno, vítězství Komety potvrdil gólem do prázdné brány Lukáš Vágner.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): Byl to pro nás smolný zápas. Nehráli jsme špatně. Kometa přijela s tím, že bude dobře bránit, což se jim povedlo, podržel je i gólman. Proměnili svoje šance, my jsme je nedali. Říkám, že řetěz je silný jako jeho nejslabší článek. My musíme ten slabý článek vyměnit za silnější, aby ten řetěz šlapal dál. Musíme do sestavy zařadit hráče, kteří nebudou dělat chyby, které nás poté budou stát zápas.