Starší dorostenci po boji podlehli Vítkovicím 3:5

Napsal 16.12.2011 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V rámci devětadvacátého kola přijel do Chomutova celek z Vítkovic. Piráti prohrávali ve druhé minutě už 0:2 a na začátku třetí třetiny dokonce 0:3, ale díky kapitánovu Nicolasi Hlavovi utkání srovnali. Co to bylo platné, když v koncovce třetí části doplatili na nedisciplinovanost a následné propadnutí ve středním pásmu rozhodlo o osudu utkání. Piráti prohráli 3:5.
29 pá 16.12.2011
3:5(0:2, 3:1, 0:2)
VIT
Maštalířský (2. min - Dvořák) - Havel, Hlava D., Ringler, Hlava N., Fronk, Kämpf, Souček, Procházka, Pastyřík, Toušek, Drobný, Černý, Tejnor, Cestr, Zezula, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa.
Vítkovice
Mizera (Svoboda) - Ballner, Tomi, Charvát, Štencel, Churý, Rimmel, Kovář, Česlík Illéš, Škuchtan, Fajkus, Klok, Chabák, Fafka, Klapetek, Černín, Ollender, Pop, Rudl, Sysala.

Piráti nevkročili do zápasu úplně šťastně. Už v čase 1:12 skórovali hosté. Po kombinaci Ballnera a Rimmela si po Maštalířského levici najel VOJTĚCH TOMI a neohroženě propálil domácího gólmana. Hned po dvaceti sekundách bylo opět zle. Churý vyslal na modrou čáru přihrávku SAMUELU OLLENDEROVI, který nenápadnou střelou k tyči nachytal Maštalířského na švestkách podruhé. Domácí gólman očividně nebyl ve své kůži, takže ho okamžitě po druhé inkasované brance vystřídal Tadeáš Dvořák. Piráti hned poté měli dvojnásobnou početní výhodu, kdy sudí vyloučil za hrubost hned dva vítkovické hokejisty na 2 + 10 minut, ale tu nedokázali využít. Hosté měli stále více ze hry. Dokonce dvakrát orazítkovali domácí svatyni. Jako prvnímu se to podařilo Česlíkovi na začátku desáté minuty, když trefil břevno, do levé tyče pálil ve čtrnácté minutě Sysala.

Byli to opět Vítkovice, kdo začal lépe druhou část. V přesilové hře přetrvávající z první třetiny si vytvořili tlak a nádhernou kombinací vstřelili branku, která ale posléze nebyla uznána za postavení útočícího hráče v brankovišti. V čase 27:56 byl faulován PETR ČESLÍK, který dostal možnost trestného střílení. Jak už kapitálky v jeho jménu napovídají, Česlíkovi se penalta podařila proměnit, když překonal Dvořáka forhendovým blafákem. Tím se ovšem dostali ke slovu domácí. V čase 28:51 se po střele Hejcmana a dorážce Huňadyho prosadil NICOLAS HLAVA, který zametením puku k levé tyči Mizerovy branky vzkřísil chomutovské naděje. V čase 30:19 se opět prosadili Piráti, opět z hole NICOLASE HLAVY, který si najel s pukem před bránu a zavěsil pod břevno. Asistenci si připsali Huňady a Szathmáry. A chomutovský kapitán měl stále co říct. V osmatřicáté minutě Dostal přihrávku na svou modrou od Szathmáryho, projel kolem čtyř hráčů jako nůž máslem a prostřelil Mizeru potřetí. NICOLAS HLAVA tedy završil hattrick a srovnal stav utkání.

Třetí část začala velkou šancí Pirátů, když si Huňady s Nickem Hlavou prohazovali puk před gólmanem Mizerou, ovšem akce byla mírně překombinovaná a gólem neskončila. Hra se poté ustálila a hrálo se velmi vyrovnaně, až do pětapadesáté minuty. Přesilovou hru Vítkovic využil JAN ŠTENCEL, když zhruba minutu před jejím vypršením nádherně prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Na řadě byli tedy opět Piráti, ale poslední slovo měli přeci jen vítkovičtí. Na konci sedmapadesáté minuty domácí v samém útočení zapomněli na modré čáře Radomíra Churého a JAKUBA ILLÉŠE, kteří si prohodili puk, a druhý jmenovaný uzavřel gólový výčet zápasu. Piráti ještě měli velkou šanci, kdy Součkovu střelu tečoval Kaše a puk se otřel o pravý horní roh branky, to bylo ovšem z jejich strany vše.

Pavel Innemann (Chomutov): Začátek utkání byla z naší strany doslova katastrofa, je to i slabý slovo, našlo by se určitě i horší. Vstoupili jsme do utkání hrozně bojácně, věděli jsme, že Vítkovice prohráli ve své skupině strašně málo zápasů a vstupovali jako favorit do nástavby z prvního místa. Hráli jsme s velkým respektem, dostali jsme rychle dva góly. Po desáté minutě se to myslím srovnalo, ale pak přišla chyba a trestné střílení a soupeř šel do vedení 3:0. Dokázali jsme to však ještě srovnat, ale pak přišel zbytečný faul, soupeř utekl o góla a pak jsme to museli otevřít, dali nám pátýho. Gratulujeme soupeři k dnešními vítězství. O osudu utkání rozhodla první desetiminutovka.

Pavel Hulva (Vítkovice): Začátek utkání nám vyšel nad očekávání dobře a po vedení 2:0 jsme se uklidnili. Po proměněném trestném střílení jsme ale zbytečně o náskok přišli a po našich chybách domácí zaslouženě vyrovnali. Potom to už bylo o tom, kdo dá gól a tím šťastnějším jsme byli my. Také jsme byli zvědavý na konfrontaci s týmem se západní skupiny.