Starší dorostenci nezvládli duel s brněnskou Kometou

Napsal 28.01.2017 Daniel Kinc, Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci dvanáctého kola nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu zavítali Piráti na led brněnské Komety. Oba týmy vstoupily do utkání opatrně a po první třetině tak svítil na ukazateli stav 0:0. Do druhé třetiny ale vstoupili domácí lépe a už po třech úvodních minutách vedli 1:0. Pirátům se poté podařilo srovnat, ale do konce druhé třetiny dostali ještě dva góly a po dvou třetinách byl tak stav utkání 3:1. Na začátku třetí třetiny domácí vstřelili ještě dvě branky a s Piráty to tak nevypadalo vůbec dobře. Hosté se ale ještě zvedli a dokázali snížit na rozdíl jedné branky. To však bylo vše, co dokázali a nakonec tak prohráli 5:4.
N12 so 28.1.2017
KOM
5:4(0:0, 3:1, 2:3)
Kometa
Šindelka – Kučeřík, Věžník, Jurnečka, Kučera, Vašíček – Popelka, Süss, Krejčí, Matula, Novák, Kavický, Frydrych, Zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic
Skokan – Štochl, J. Starý, D. Zeman, Procházka, Kleiner – Köver, J. Veselý, Bajer, Günther, Hradecký, Navrátil, Baier, J. Svoboda, T. Koblížek, Brandner, Ouřada

Kometa
23. Süss (Plášek, Matula), 35. Plášek (Süss), 38. Süss (Matula), 44. Kadlic (Plášek, Mlčák), 50. Plášek (Süss)
33. Svoboda, 52. Navrátil (Veselý, Svoboda), 52. Svoboda (Navrátil, Köver), 60. Köver (Veselý)

Mlčák (Kometa) 10 minut

První možnost reprízy finále 2016 měl jeden z mála pamětníků Jan Süss, jenž se octl sám před brankou, ale nedokázal zakončit přesně. V polovině třetiny měl dvě šance Kadlic, nejprve však před odkrytou brankou minul a následně jel sám na branku, ale nedokázal v pravý čas zpracovat kotouč, a ten mu utekl z čepele. Na druhé straně musel řešit Šindelka nebezpečný závar před brankou, ale nakonec dokázal zasáhnout jak lapačkou, tak také svou hrudí. V poslední šanci úvodní dvacetiminutovky Zajíček, ale branku přestřelil.

Prostřední třetina začala pro domácí skvěle. Po necelých třech minutách hry Matula vysunul přihrávkou Pláška, jehož pas se od bruslí soupeře odrazil k Janu Süssovi a ten prudkou ranou nasměroval kotouč pod břevno – 1:0. Následně si šance vytvářeli hosté. Nejprve se Köver při početní převaze vytočil zpoza branky, ale v dobré pozici neobsazen minul a v přečíslení 2 na 1 trefil Brandner jen dobře postaveného Šindelku. Až po polovině utkání mohli Piráti jásat. Odražený puk se dostal k volnému Janu Svobodovi, jenž poslal kotouč střelou švihem mezi betony domácího gólmana – 1:1. Kometa měla přichystána rychlou odpověď. Za dvě minuty vysunul Süss přihrávkou za obranu Karla Pláška, jenž v úniku zvolil kličku do forhendu a zamířil ke vzdálenější tyči – 2:1. Tři minuty před druhou sirénou mohl Plášek přidat po návratu z trestné lavice druhou trefu večera, ale Skokan jej po vzoru Dominika Haška vychytal a v šanci mu vypíchl kotouč. Na druhé straně pak jeden z hostů trefil břevno, a tak se znovu radovala Kometa. Co se nepovedlo Pláškovi, vyšlo Janu Süssovi. Brněnský útočník dostal přihrávku za obranu, Skokan mu zkusil puk vypíchnout, ale domácí forvard poslal puk pod jeho tělem do sítě – 3:1.

Celek z města pod Špilberkem měl na začátku třetí třetiny k dispozici přesilovku, při níž Plášek zatáhl puk za branku a zadovkou poslal kotouč na volného Vojtěcha Kadlice, jenž využil nepozornosti Skokana a poslal jej pod jeho betonem do sítě – 4:1. Další možnosti domácích měl opět Süss, který našel před brankou volného Matulu, ale ten sám před brankou minul. Matula se své branky málem dočkal o půl minuty později, kdy nejprve trefil beton Skokana a z dorážky namířil touš do tyče. V polovině třetí třetiny ujeli domácí do brejku, Karel Plášek si dvakrát vyměnil kotouč se Süssem a na brankovišti zakončil do prázdné branky – 5:1. Hosté měli přichystanou rychlou odpověď. Střela Veselého z levé strany skončila jen na tyči a Jakub Navrátil pohotovou dorážkou vrátil hosty do hry – 5:2. Za minutu bylo pro Piráty ještě lépe. Köver vybojoval puk a krásnou křižnou přihrávkou našel před prázdnou brankou volného Jana Svobodu, jenž pohodlně zakončil do odkryté části branky – 5:3. Pirátům narostla křídla a další snížení mohlo přijít z dílny Ouřady, který se proháčkoval před branku, ale v tutové pozici přestřelil. Na opačné straně mohl domácí výběr uklidnit Krejčí, který tečoval ránu, ale Skokan vytáhl zákrok večera a skvěle jeho ránu vytáhl ramenem. V závěru se nechal vyloučit brněnský Frydrych a Piráti sáhli pro hru v šesti mužích. Půl minuty před koncem se odrazil kotouč před Jakuba Kövera, jenž v pádu vykřesal pro Severočechy naději – 5:4. Piráti se ještě usadili v pásmu, ale na vyrovnání to nakonec nestačilo, a Kometa tak v souboji o druhé místo získala důležité tři body.